70's Progressive Rock

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Phoenix - Pseudo Morgana from LP "Cei Ce Ne-au Dat Nume" (1972) Electrecord Records


Οι τρομεροι Ρουμανοι Phoenix, σε ένα κοματι από το πρωτο καταπληκτικο album τους. Είναι από τα ευρωπαικα progressive groups, μικρων χωρων που μου αρεσουν μιας και οι επιρροες που βγαζουν στην μουσικη τους είναι πρωτα από την χωρα τους και μετα από τα μεγαλα groups της εποχης των γνωστω μεγαλων χωρων. Και τα 4 albums τους μεχρι το 1981 είναι καταπληκτικα, αν και δεν εχω ακουσει το δευτερο, αλλα αφου τα αλλα 3 είναι υποθετω θα είναι και αυτό :lolsign:
Πως λεγεται το δευτερο album τους? Εχω το Cantofabule σε ψηφιακη μορφη
 




cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Μεχρι το βραδυ μπορει να το εχω! :bigboss: Και εμενα μου αρεσε το post σου πολυ και τους ψαχνω τωρα!
καλα ψηφιακα μπορω να το'χω κι εγω μην τρελαίνεσαι, βασικα σε βινυλιο το θελω η cd, όχι αντιγραφη όμως. αν σου'ναι ευκολο όμως να το βρεις στειλτο, δεν με χαλαει, μου αρεσουν τα ετοιμα στο πιατο :p γεια σου ρε felixxx :drinks:
 

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
καλα ψηφιακα μπορω να το'χω κι εγω μην τρελαίνεσαι, βασικα σε βινυλιο το θελω η cd, όχι αντιγραφη όμως. αν σου'ναι ευκολο όμως να το βρεις στειλτο, δεν με χαλαει, μου αρεσουν τα ετοιμα στο πιατο :p γεια σου ρε felixxx :drinks:
Μιλαμε για τα ευκολα και τα οικονομικα τωρα!
 






cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Ότι βρείτε (ψηφιακά) τα θέλω και εγώ ε;
Σ'εχουμε φτιάξει εσένα, ο Σταθαρος φρόντισε γι'ολα, ακούραστος εργάτης, θα τα πάρεις τα τερατάκια σου με πολυ και καλο υλικό, γκρινιάρα ε γκρινιάρα.:roflmao:
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Μεχρι το βραδυ μπορει να το εχω! :bigboss: Και εμενα μου αρεσε το post σου πολυ και τους ψαχνω τωρα!
Το βράδυ πέρασε, πάμε για επόμενη μέρα κι ακομα δεν εχω λάβει τιποτα στο μέιλ μου felixx. Το μονο που κάπως σε σώζει απο το μένος μου ειναι το "ίσως" σου. :lolsign::roflmao::lol: Πάντως στο εύκολα και οικονομικά ήσουν κύριος οτι είπες το έκανες. :lol::roflmao::lolsign:
 




Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Το βράδυ πέρασε, πάμε για επόμενη μέρα κι ακομα δεν εχω λάβει τιποτα στο μέιλ μου felixx. Το μονο που κάπως σε σώζει απο το μένος μου ειναι το "ίσως" σου. :lolsign::roflmao::lol: Πάντως στο εύκολα και οικονομικά ήσουν κύριος οτι είπες το έκανες. :lol::roflmao::lolsign:
Το εχω, και σε Flac! :vinsent: ..........Ειπε καποιος κατι?
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.567
Μηνύματα
2.865.752
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top