Ιστορικό Panasonic RS-888S

Μηνύματα
82
Reaction score
76
Γεια σας φίλοι,

Η αγγελία αυτή είναι περισσότερο για μερακλήδες.

Στα πλαίσια της ηχητικής μου αναδιάρθρωσης (είναι και επίκαιρο), αποφάσισα να βάλω μπροστά τον εκσυγχρονισμό και την αναβάθμιση της ψυχαγωγίας μου.

Με αυτό το σκεπτικό λοιπόν, βάζω αγγελία για ένα σύστημα αντίκα (mid 70's - early 80's) και απ' όσο διαβάζω στο νετ, κάπως σπάνιο.
Το είχαμε στην οικογένεια και βολόδερνε από σπίτι σε σπίτι μιας και δεν έχει ευκολίες ως που είπα "το θέλω".
Το έφερα λοιπόν και στο δικό μου σπίτι όπου ενθουσιάστηκα όταν είδα ότι λειτουργούσε.
Φώτα, λαμπάκια, ηχεία, όλα.. Έβαλα ραδιόφωνο, έπαιζε μια χαρά παρόλο που δεν έχω κεραία.
Λέω ας δω και το pickup. Έβαλα, έπαιξε τη μια πλευρά Vaya Con Dios αλλά στη δεύτερη σταμάτησε να γυρίζει το πλατό. Ξενέρωσα.

Το άφησα κάμποσο καιρό στην άκρη μήπως το φτιάξω, γιατί φαντάζομαι ότι δεν είναι κάποια μεγάλη ζημιά και ίσως επειδή το συγκεκριμένο πικάπ είναι και changer, να μην έκανα κάτι εγώ καλά και να έχει κολλήσει. Φαντάζομαι κάποιος γνώστης επισκευαστής θα το φτιάξει εύκολα αλλά και πάλι δεν μπορώ να ασχοληθώ.
Και χρόνο δεν έχω αλλά θα ήθελα και κάτι πιο σύγχρονο και λιγότερο ογκώδες πλέον για το χώρο μου.

Την κανονική κασέτα δεν τη δοκίμασα αλλά ούτε και την 8άρα γιατί δεν είχα οπότε και γι' αυτό δεν ξέρω αν δουλεύουν ή όχι.

Το μοντέλο όπως λέω και στον τίτλο είναι το Panasonic RS-888S.

Συμπληρωματικά:

IMG_2519.JPG IMG_2521.JPG IMG_2522.JPG IMG_2525.JPG

Τιμή: 100 ευρώ
Περιοχή: Χαλάνδρι
 

Μηνύματα
82
Reaction score
76
Νέα τιμή 80 ευρώ.
Δεκτή ανταλλαγή με κάποιον λειτουργικό ραδιοενισχυτή (συζητάω και για μικρή διαφορά) ή και ζεύγος ηχείων.
Ευχαριστώ
 



Μηνύματα
82
Reaction score
76
Να είσαι καλά Γρηγόρη και σε ευχαριστώ για την άψογη συναλλαγή.

Το Panasonic λοιπόν έχει πλέον νέο ιδιοκτήτη.

Ευχαριστώ πολύ για τη φιλοξενία της αγγελίας.

Φώτης
 


Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.000
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top