Η καθαριότητα είναι...όλη η αρχοντιά



dcure

Επαγγελματίας
Μηνύματα
763
Reaction score
349
Χρησημοποιώ το Moth Audio Cleaning machine με 3 φοβερά πλεονεκτήματα! Ρουφάει προς τα κάτω- έχει σπαστή κεφαλή (προσαρόζεται στην επιφάνεια του δίσκου)-το πλατό περιστροφής είναι στο μέγεθος της στάμπας του δίσκου για αποφυγή περιτού σκονίσματος και στατικού ηλεκτρισμού κτλ
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το Knosti.
Κοστίζει κοντά στα 70 ευρά.
Μόνο μειονέκτημα ότι είναι χειροκίνητο,κατά τ'άλλα δεν έχω καμμία ένσταση
 

ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το Knosti.
Κοστίζει κοντά στα 70 ευρά.
Μόνο μειονέκτημα ότι είναι χειροκίνητο,κατά τ'άλλα δεν έχω καμμία ένσταση
Μία από τα ίδια! Χρησιμοποιώντας όχι το υγρό που δίνουν, αλλά δικό μου.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Από ποια συστατικά και σε ποιες αναλογίες αποτελείται το δικό σου υγρό;
 



Μηνύματα
29
Reaction score
0
Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το Knosti.
Κοστίζει κοντά στα 70 ευρά.
Μόνο μειονέκτημα ότι είναι χειροκίνητο,κατά τ'άλλα δεν έχω καμμία ένσταση
Ήθελα να ρωτήσω, το υγρό καθαρισμού δεν ποτίζει την ετικέτα; Για φτηνά βινύλια ισως δεν ειναι θέμα αλλά τί γίνεται με τα ακριβά συλλεκτικά βινύλια;
 



Μηνύματα
311
Reaction score
100
Ήθελα να ρωτήσω, το υγρό καθαρισμού δεν ποτίζει την ετικέτα; Για φτηνά βινύλια ισως δεν ειναι θέμα αλλά τί γίνεται με τα ακριβά συλλεκτικά βινύλια;
Πλένω χρόνια βινύλια στο χέρι, σε όλους σχεδόν τους δίσκους μου έχει πέσει άφθονο νερό στις ετικέτες και ποτέ δεν έχει πάθει τίποτα καμία ετικέτα. Μη φοβάστε τις έχουν κολλήσει καλά.
Έχει καταφέρει κανείς να ξεκολλήσει ετικέτα από βινύλιο; Εγώ δοκίμασα πολλές φορές και δε ξεκολλάει, όσο νερό και να πέσει!
 

Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
εμενα μου περασε μια φορα υγρο του Knosti στην ετικετα και μου αφησε σταμπα...
 

Μηνύματα
608
Reaction score
580
Χρησημοποιώ το Moth Audio Cleaning machine με 3 φοβερά πλεονεκτήματα! Ρουφάει προς τα κάτω- έχει σπαστή κεφαλή (προσαρόζεται στην επιφάνεια του δίσκου)-το πλατό περιστροφής είναι στο μέγεθος της στάμπας του δίσκου για αποφυγή περιτού σκονίσματος και στατικού ηλεκτρισμού κτλ
τι τιμη εχει?
 


ryk

Μηνύματα
2.112
Reaction score
925
εμενα μου περασε μια φορα υγρο του Knosti στην ετικετα και μου αφησε σταμπα...
Συνήθως οι περισσότερες είναι κάπως σαν πλαστικοποιημένες, αλλά μου έχει τύχει και εμένα να μαζέψει νερό. Την άφησα, στέγνωσε και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
 


Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
Συνήθως οι περισσότερες είναι κάπως σαν πλαστικοποιημένες, αλλά μου έχει τύχει και εμένα να μαζέψει νερό. Την άφησα, στέγνωσε και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
ναι εγω την αφησα να στεγνωσει και μια χαρα,απλα αφησε σαν λεκε...
 

Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
Ξέρεις τι "μαζευτική" κάνω με τόσα ευρά σε δίσκους;!
Καλα σιγουρα...αλλα προσωπικα καποια στιγμη θα παρω ενα οκκι νοκκι.νομιζω οτι κανουν δουλεια αν εχεις μεγαλη δισκοθηκη....
 

Μηνύματα
463
Reaction score
575
Μία συνταγή που γενικώς προτιμάται στο διαδίκτυο για την παρασκευή καθαριστικού υγρού, είναι τρία (3) μέρη αποσταγμένο νερό και ένα (1) μέρος αιθυλική αλκοόλη
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.051
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top