crystal audio widac

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
τωρα θα το δει και το airfoil......απο εκει μπορεις να στειλεις τον ηχο απο το spotify,youtube ή οποια αλλη εφαρμογη θελεις . Αλλα αν ειναι να στειλεις σημα απο το foobar καντο κατευθειαν απο το προγραμμα και οχι μεσα απο το airfoil. Για συνδεση απο smartphone - tablet (android) υπαρχει και εκει εφαρμογη παρομοια με το airfoil αλλα θελει ρουταρισμα το κινητο ή η ταμπλετα.Εγω χρησιμοποιουσα το bubble upnp. Mε την ευκαιρια Γιαννη δοκιμασε και την application της crystal audio "wisound" για να δεις αν το βλεπει.Ειναι πολυ βολικη και με αρκετες δυνατοτητες.
 


Μηνύματα
85
Reaction score
8
Προσπάθησα αρκετές φορές να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή wisound αλλά δυστυχώς δεν το αναγνωρίζει καθόλου.
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Προσπάθησα αρκετές φορές να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή wisound αλλά δυστυχώς δεν το αναγνωρίζει καθόλου.
αρα μαλλον συνεργαζεται μονο με τις νεοτερες συσκευες της εταιρειας,τα ηχεια wisound και το widaptor.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Έχω και εγώ το WiDac, και κούμπωσε με όλα πολύ άνετα (iMac, LG G2, Galaxy Tab Pro 8,4"). Από το iMac παίζει πολύ καλά έως άριστα για την τιμή του, από Android είναι σαν γραμμόφωνο. Το έκλεισα αμεσος επειδή φοβήθηκα για τα ηχεία.
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
Έχω και εγώ το WiDac, και κούμπωσε με όλα πολύ άνετα (iMac, LG G2, Galaxy Tab Pro 8,4"). Από το iMac παίζει πολύ καλά έως άριστα για την τιμή του, από Android είναι σαν γραμμόφωνο. Το έκλεισα αμεσος επειδή φοβήθηκα για τα ηχεία.
κατι δεν εχεις σεταρει καλα,με ποια εφαρμογη στελνεις σημα απο android?
 
Last edited:

ika

News
Μηνύματα
13.746
Reaction score
12.818
Έχει κάνει κάποιος Firmware update στην 11.14 που έχει στο site της C.Α. ?
Εγώ προσπαθώ να το κάνω από την 11.01 που έχω, βάσει των οδηγιών που περιέχονται στην 11.14 και όλο η 11.01 μένει.
 

Μηνύματα
85
Reaction score
8
Όντως δεν το αναβαθμίζει στην 1.1.14 αλλά στην 1.1.01
Η αρχική έκδοση ήταν η 1.0.01
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
κατι δεν εχεις σεταρει καλα,με ποια εφαρμογη στελνεις σημα απο android?
Kαι το ΒubbleUPnP και πάλι τα ίδια. Και πέρνω το παλιό μου iPhone και πάει μπάλα. Ρημάδια Android, θα γυρίσω σε iPhone πάλι μου φαίνεται να τελειώνω.
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
t
Kαι το ΒubbleUPnP και πάλι τα ίδια. Και πέρνω το παλιό μου iPhone και πάει μπάλα. Ρημάδια Android, θα γυρίσω σε iPhone πάλι μου φαίνεται να τελειώνω.
εγω το ειχα δουλεψει και με το airmusic και με το bubbleupnp και δεν ειχε κανενα προβλημα......το τηλεφωνο ηταν ενα samsung s3.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
t


εγω το ειχα δουλεψει και με το airmusic και με το bubbleupnp και δεν ειχε κανενα προβλημα......το τηλεφωνο ηταν ενα samsung s3.
Ρημάδια Android. Εχθές τεστάραμε και Lenovo, LG GPad και iPhone 5s. Τα ίδια και τα ίδια, 5 applications στα Android και πάλι μέσα στην παραμόρφωση, με το iPhone 5s και χωρίς κανένα application (απλά με AirPlay) παίζει μια χαρά. Επίσης παρατήρησα ότι με το BubbleUPnP ότι αρχείο έχει το app σε έναν cloud server παίζει OK, ότι έχει μέσα η συσκευή χάλια (mp3, wav, flac).
 

ika

News
Μηνύματα
13.746
Reaction score
12.818
Καποιος γραφει οτι εαν αναβαθμισουμε το firmware και ενα πειραξουμε ενα αρχειο μεσω telnet τοτε ενεργοποιειται να παιζει στικακι με mp3 απο usb αλλα και να παιζει με εξωτερικο dac usb

εδω το firmware

http://www.geekloves.com/airmusic/airmusic-firmware.html

επισης εδω οι οδηγιες για να παιζει απο στικακι


Όπως έγραψα και παραπάνω το δοκίμασα εγώ χωρίς κανένα πρόβλημα. Επίσης προχώρησα και λίγο παραπέρα. Μπήκα μέσω telnet στο WiDAC (κωδικός root και password ifconfig) και έκανα τις παρακάτω αλλαγές στο αρχείο /etc/config/ushare

config 'ushare'
option 'username''nobody'
option 'servername''WiDAC'
option 'interface''wlan1'
option 'content_directories''/tmp/mnt/disk-a1'
option 'disable_telnet''1'
option 'disable_webif''1'


option 'enabled''1'
Πλέον μπορούμε να δούμε τα περιεχόμενα του usb και μπορούμε να παίξουμε τα τραγούδια μας που βρίσκονται σε αυτό!

εαν το εχει δοκιμασει κανεις μας ενημερωνει
Μπορείτε να δώσετε αναλυτικές πως γίνεται, οδηγίες για μη γνώστες.
 



Μηνύματα
831
Reaction score
1.033
Na ρωτήσω κάτι. Όταν συνδεθεί στο wi fi, το λαμπάκι ανάβει πράσινο στην μπροστινή πλευρά, σωστά; Επίσης η θύρα της οπτικής ινας φωτίζει (σε κόκκινο χρώμα) σωστά; Σε εμένα ούτε το ένα γίνεται ούτε το άλλο... Σκέφτομαι μήπως είναι ελαττωματικό.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.082
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top