Συστημα εως 1.000ε

Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
Οπως λεει και ο τιτλος φιλαρακι θελει να χτισει το πρωτο ηχοσυστημα του,οι οικονομικες του δυνατοτητες
ειναι εως το 1.000ρικο ( και ποιο κατω δεν μας χαλαει ).
Αυτα που θελει ειναι ενισχυτης-ηχεια-πικ απ.
οποτε ο ενισχυτης αν εχει ενσωματομενο phono δεν μας χαλαει.
Για πικ απ ισως ενα εισαγωγικο της project πιστευω θα ειναι μια χαρα....
Χωρος 15τμ.
Για ριξτε καμια ιδεα με ολοκληρωμενο πακετακι!!:errwhat:
 



Μηνύματα
210
Reaction score
134
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε μεταχειρισμένα. Με αυτό το μπατζετ μπορεί να φτιάξει ένα πολύ αξιόλογο σύστημα πολλαπλάσιας αξίας και ποιότητας απ το να πάρει καινούρια.
 

Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις σε μεταχειρισμένα. Με αυτό το μπατζετ μπορεί να φτιάξει ένα πολύ αξιόλογο σύστημα πολλαπλάσιας αξίας και ποιότητας απ το να πάρει καινούρια.
+1 Αυτο του προτεινα και εγω σημερα,απλα οταν ειναι το πρωτο σου ξερεις....
 


Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Μεταχειρισμένα δαγκωτό,φτιάχνεις πολύ υψηλών προδιαγραφών ηχοσύστημα.
 


Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
Μεταχειρισμένα δαγκωτό,φτιάχνεις πολύ υψηλών προδιαγραφών ηχοσύστημα.
Εννοειτε... και το δικο μου κυριως μεταχειρισμενα ειναι!Βασικα του ειπα να γινει μελος εδω και να παει να ριξει και καμια ματια στα μαγαζια,τετοιες εποχες παιζουν πολλα....demo -μεταχειρα.Λεω το Σαββατο να παω και εγω μαζι του,ευκαιρια για ματι!
 

Μηνύματα
771
Reaction score
1.010
το πικάπ τι το θέλει;
Για να πουλαει μουρη!!!:biggrin:
Βασικα εχει αρκετους δισκους απο τους γονεις του και λεει να το συνεχισει το πραγμα...
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Εννοειτε... και το δικο μου κυριως μεταχειρισμενα ειναι!Βασικα του ειπα να γινει μελος εδω και να παει να ριξει και καμια ματια στα μαγαζια,τετοιες εποχες παιζουν πολλα....demo -μεταχειρα.Λεω το Σαββατο να παω και εγω μαζι του,ευκαιρια για ματι!
Βουρ στον πατσά.Στο studio17,υπάρχει ενας προ-τελικός της Rotel στα 350 ευρά,ρίχτε μια ματιά
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Για να πουλαει μουρη!!!:biggrin:
Βασικα εχει αρκετους δισκους απο τους γονεις του και λεει να το συνεχισει το πραγμα...
Και για ν'ακούει αναλογικά!!!
 



TGD

Μηνύματα
7.138
Reaction score
7.181
  1. Μήπως τα Adam είναι 395 ευρώ το ένα;
  2. Σκέψου ότι θα χρειαστούν και μπρίζα. Έχεις μπρίζες κοντά στις θέσεις των ηχείων;
  3. Και σε περίπτωση που θέλει να προσθέσει κι άλλες πηγές τι κάνει;
 


Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
αλλά φαίνεται πραγματικά ενδιαφέρουσα περίπτωση το adam.
Σε αυτή την κατηγορία ηχείων από την άλλη, γίνεται ακόμα πιο επιβεβλημένη η ακρόαση. Studio monitor με τέτοιο tweeter μπορεί να τσινήσει. Πιθανόν από την άλλη με το thomann να γίνεται επιστροφή αλλά μέχρι να πεις να τα στρώσεις για να τους δώσεις την ευκαιρία που δικαιούνται θα έχει περάσει ο χρόνος.
Τα proac φαίνονται επίσης πολύ καλή περίπτωση αν είναι σε καλή κατάσταση. Λογικά θα παίζουν καλά και με λάμπες Τσακιρίδη που μπορεί να βρεθούν σε τιμές κοντά στο budget.
 

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
χμμμμ...
Τώρα που ξαναπρόσεξα το εμβαδό του χώρου, προβληματίστηκα με τα ηχεία δαπέδου. Θα χρειαστεί πολλή προσοχή στην τοποθέτηση και πιθανόν κάποια περιποίηση για να χωρέσουν.
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.603
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top