Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Συγγνώμη για την καθυστέρηση...:D

Μπορεί κάποιες από τις επιλογές μου να μην έχουν αίσιο τέλος, αλλά αξίζουν κάθε λεπτό που θα τις δεις με τον γιό σου.

Good Will Hunting (1997)
12 Years A Slave (2013)
The Shawshank Redemption (1994)
The Perks of Being a Wallflower (2012)
Dead Poets Society (1989)
Forest Gump (1994)
Gran Torino (2008)
Hugo (2011)
The Intouchables (2011)
Rain Man (1988)
Slumdog Millionaire (2008)
The Imitation Game (2014)
Unbroken (2014)


Αυτά τα ολίγα για αρχή. :D

Σ ευχαριστω πολυ!Εκτος απο 2 ισως,όλες τις άλλες τις εχουμε δει. Περιμενω κι άλλες προτάσεις.:)
 




melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.928
Reaction score
41.188
Όχι, την ταινία. Γιατί;
δεν τη φέρνει το βιντεοκλαμπ της γειτονιάς μου...μόνο το τρειλερ έχουν από ότι έδειξα...:D

ΥΓ μην μου πεις να αλλάξω γειτονιά :tongue:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.852
δεν τη φέρνει το βιντεοκλαμπ της γειτονιάς μου...μόνο το τρειλερ έχουν από ότι έδειξα...:D

ΥΓ μην μου πεις να αλλάξω γειτονιά :tongue:
Mortdecai 1.jpg

:fuckyou:
 







abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Mισή μονάδα παραπάνω και στις δύο δίνω εγώ Γιαννάκη. :)


''McFarland, USA'' (Πρωταθλητές με ψυχή) http://www.imdb.com/title/tt2097298/?ref_=nm_flmg_act_2




Πολλοί θα πουν ότι είναι ''Αμερικανιά'', αλλά εμένα μου άρεσε. 7/10
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.559
Reaction score
30.947
Chappie, τα πρωτα 40 λεπτα 3 / 10 , μετα εβαλα το Trading places που το ειχα δει πολυ παλια το οποιο ειναι απιθανη κωμωδια 10/10 :thumbsup:
 

Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
-The lunchbox
-The
imitation game

8/10.
Πολυ καλες ταινιες.Δεν κοιταξα ρολοι ουτε μια φορα.
 


Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Chappie, τα πρωτα 40 λεπτα 3 / 10 , μετα εβαλα το Trading places που το ειχα δει πολυ παλια το οποιο ειναι απιθανη κωμωδια 10/10 :thumbsup:

Το Trading Places μου θύμισε μια άλλη ταινία του 1954 με δυο πλούσια και εκκεντρικά γεροντάκια που βάζουν επίσης ενα στοίχημα :

..... Based on Mark Twain's 1893 short story of the same name, the movie is a charming satire on human vanity, avarice, British manners and on the effects of the illusion, as opposed to the reality, of wealth.

The Million pound Note ( όλη η ταινία )


http://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Million_Pound_Note
 
Last edited:


Knight

Mr. Wolf
Μηνύματα
1.001
Reaction score
2.903
Marvel's Daredevil (Season 1)


“I’m not seeking forgiveness for what I’ve done, Father. I’m asking forgiveness for what I’m about to do.”


Δεν ειμαι "σειρακιας".Ξεκινησα να το βλεπω απο περιεργεια μιας και αγαπω τα κομικ.Το πρωτο επεισοδιο ηταν μετριο.Κατι ομως με ωθησε να δω και το επομενο.Μετα το ειδα μονορουφι μεσα στο Σαββατοκυριακο.Το ενα επεισοδιο καλυτερο απο το αλλο.

Δινω 8,5.
Στο IMDB ειδα οτι εχει 9,1 ενω το Game of thrones που θεωρειται σημειο αναφορας στις σειρες,εχει 9,5.

Αξιζει εστω να το δοκιμασετε μιας και προκειται για μια ποιοτικη δουλεια.Ενα δειγμα της προσοχης που εχει δοθει αποτελει η μουσικη επενδυση της σειρας.Δειτε τους τιτλους εναρξης:








Προσοχη στους μπαμπαδες.Μη το δειτε με τους γιους σας.Εχει σκληρες σκηνες και επισης μπορει να μπουν ιδεες στους μικρους και να παριστανουν τους υπερηρωες (αυτο που λεμε μη το προσπαθησετε στο σπιτι).Και δεν ειμαστε για τετοια...
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.852
Run All Night (2015)

Run-All-Night-2015-movie-poster.jpg


O Neeson στον τυπικό ρόλο του κυνηγημένου/κηνυγού. Ξέρεις βέβαια από πριν τι θα δεις.

Κάποιες ταινίες είναι καλές, κάποιες άλλες μέτριες. Αυτή είναι από τις καλές. Ωραίες σκηνές δράσης, ωραία εικόνα, καλός DTS MA 7.1 ήχος. Όπως είχε γράψει κι ο xfader, καλύτερη από το Taken 3.
7.5/10
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.338
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top