Τεχνικά προβλήματα παρόχων

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.047
Reaction score
4.015
Μπορώ να προβώ σε υπαναχώρηση της σύμβασης και να επιστρέψω στην προηγούμενη ή να πάω σε άλλη εταιρεία? Έχω συνδεθεί μόλις 10 ημέρες με τον ΟΤΕ.
Ναι μπορεις εφόσον εχεις θεματα συνδεσημοτητας που δεν λυνοντε.παρτους τηλ. να το επιβεβαιώσεις.
Απλος θα αναγκαστείς να ξαναπληρωσεις τελη συνδεσης στο νέο παροχο.
 

Μηνύματα
738
Reaction score
295
ήμουν στην wind και έφυγα λόγω των άλλα ντάλων χρεώσεις. Με το Internet δεν είχα θέμα τουλάχιστον το τελευταίο 6μηνο. Αποφάσισα πριν μια εβδομάδα να πάω στον ΟΤΕ. Δυστυχώς την έκανα. Με συνδέσανε την περασμένη Δευτέρα. Τις 2 πρώτες ημέρες το Internet πήγαινε σφαίρα. Την 3η ημέρα άρχισε τις αποσυνδέσεις το ανέφερα άμεσα μου είπαν θα το κοιτάξουν (όντως ήρθε τεχνικός απέξω). Μετά από αυτό το Internet πάει ποιο αργά και από χελώνα. Τους το ανέφερα το είδαν μου είπαν το έφτιαξαν (τις αποσυνδέσεις) η ταχύτητα τα ίδια. Έκανα μετρήσεις οι οποίες έδειξαν pinc 45μσ download από 5,5 έως 7,9 και upload 0.45 έως 0,73. Μπορώ να προβώ σε υπαναχώρηση της σύμβασης και να επιστρέψω στην προηγούμενη ή να πάω σε άλλη εταιρεία? Έχω συνδεθεί μόλις 10 ημέρες με τον ΟΤΕ.
Κρατήσου: Είμαι 1 μήνα στον ΟΤΕ. Ειχα διακοπές και μάλλον τις έφτιαξαν αλλά:
ping :899 ms
download :8.44 Mb/s (το καλύτερο μου )
upload : 0.02 Mb/s
Οταν κάνω reset στο μόντεμ το ping γίνεται 144 περίπου.Τότε οι σελίδες ανοίγουν γρήγορα , με το 899 το σκέφτεται πολύ.
Τηλεφώνησα και ολα θα γίνουν !!!!!!!!!!!!!!!!!
Σημ. Είμαι Θεσσαλονίκη κέντρο
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.718
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top