Windows 10





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.951
Reaction score
20.463
(παρακαλουθώ από την αρχή το θέμα, δεν θυμάμαι να τέθηκε και να απαντήθηκε προηγουμένως, εάν ισχύει, απλά παραπέμψτε με στο post).

Απορία: Έστω ότι στις 29/07, όλα πάνε ΟΚ, εγκαθιστώνται τα Windows 10, όλα καλά. Τι γίνεται σε περίπτωση που π.χ. σε 1 χρόνο θέλω να κάνω format στο PC που εγκαταστάθηκαν; Θα υπάρχει κάποιο .iso το οποίο θα μπορώ να τρέξω από dvd/USB drive και με ποιο installation key; Πώς θα αποδείξω ότι δικαιούμαι νόμιμα το λειτουργικό, τη στιγμή που δεν θα το έχω αγοράσει εξ αρχής;

In other news: Τα Windows 10 θα διατίθονται (προς αγορά) και σε USB drives.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Μόλις κανείς το upgrade μέσω internet θα μπορείς να κανείς clean install οπετε θελήσεις, φυσικά εννοείται στον συγκεκριμένο Η/Υ.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.023
Reaction score
8.051
Αν γίνει αναβάθμιση υπολογιστή (motherboard, μνήμες δίσκοι κλπ) πρέπει να γίνει αρχικά εγκατάσταση του αρχικού λειτουργικού (πχ win 7) και κατόπιν η σχετική αναβάθμιση (για win 10) ?

Δηλαδή θέλω να πω ότι σε αυτή την περίπτωση δεν θα υπάρχει internet για κάποιο κατέβασμα!
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Το δωρεάν upgrade γίνεται υποχρεωτικά σε H/Y με λειτουργικό σύστημα(Win 7/8/8.1) και πρόσβαση στο internet.
Μετά το upgrade μπορείς να κάνεις clean install τα Windows 10 όποτε θελήσεις.

Οι πολλές αναβαθμίσεις hardware που αναφέρεις προϋποθέτoυν άδεια χρήσης retail, όσοι έχουν άδειες χρήσης OEM ή DSP πρέπει να είναι πολύ προσεχτικοί
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.951
Reaction score
20.463
[...]
Απορία: Έστω ότι στις 29/07, όλα πάνε ΟΚ, εγκαθιστώνται τα Windows 10, όλα καλά. Τι γίνεται σε περίπτωση που π.χ. σε 1 χρόνο θέλω να κάνω format στο PC που εγκαταστάθηκαν; Θα υπάρχει κάποιο .iso το οποίο θα μπορώ να τρέξω από dvd/USB drive και με ποιο installation key; Πώς θα αποδείξω ότι δικαιούμαι νόμιμα το λειτουργικό, τη στιγμή που δεν θα το έχω αγοράσει εξ αρχής;[...]
Μόλις κάνεις το upgrade μέσω internet θα μπορείς να κάνεις clean install όποτε θελήσεις, φυσικά εννοείται στον συγκεκριμένο Η/Υ.
Ναι, θα μπορώ, αλλά πώς; Με ποιον τρόπο;
 







gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Οι Η/Υ που υποστηρίζουν την τεχνολογία Windows Hello

Dell Inspiron 15 5548

Acer Aspire V 17 Nitro

Lenovo ThinkPad Yoga 15

Lenovo ThinkPad E550

Asus N551JQ

Asus ROG G771JM

Asus X751LD

HP Envy 15t Touch RealSense Laptop

Lenovo B5030

Dell Inspiron 23 7000

HP Sprout

http://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/realsense-devices.html

Φυσικά υπάρχει και η κάμερα στο Developer Kit της Intel στα 99$ που μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε οποιονδήποτε Η/Υ.

http://click.intel.com/intel-realsense-developer-kit.html
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.472
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top