Live! Που πήγαμε και τι ακούσαμε...

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
ενδιαφέρον θέμα και σας διαβάζω, βάλτε όμως και κανένα εισιτήριο, για να μας ξυπνάνε ποιο ωραία οι αναμνήσεις...:drinks:
Δεν τα κραταγα ο μ@λ@κ@σς όλα, αλλα εχω αρκετα. θα σκαναρω ότι εχω και θα τα ανεβασω. Εχω και το βιβλιο του ΡΟΔΟΝ που εχει κι εκει αρκετα φωτο.
 


Μηνύματα
140
Reaction score
151
Να ακόμα ένα από τις ιστορικές πλέον συναυλίες, για να ξυπνάνε οι αναμνήσεις...
Ανασύρω μία απ' αυτές: To τρομακτικό αίσθημα φόβου, από το κούνημα τις διώροφης εξέδρας, κατά τουλάχιστον ...δέκα πόντους (!) από το χοροπήδημα των θεατών στα ρυθμικά κομμάτια του Rory. Παίξε και κανένα blues Rory να ηρεμήσει το πλήθος...
 

Attachments



Μηνύματα
140
Reaction score
151
Και ένα απόκομμα εισιτηρίου από τις συναυλίες που αναφέρθηκαν παραπάνω. Τι θυμάμαι ; Μεταξύ άλλων, το δέος των Last Drive με το οποίο παρακολουθούσαν τους (εκ των βασικών επιρροών τους) Fleshtones κάτω ακριβώς από τη σκηνή !
 

Attachments



Μηνύματα
140
Reaction score
151
Με ένα εισιτήριο είδαμε το 1987 τον Peter Gabriel τέσσερις φορές ! Έκανε καθημερινές εξαντλητικές πρόβες δωρεάν για το κοινό, στα πλαίσια του προσωπικού film που ετοίμαζε (βλ. απ' αυτό, το video που ανέβασε ο φίλος GPEZ παραπάνω).
Ο περφεξιονισμός στο αποκορύφωμά του !
Τι θυμάμαι ; Μεταξύ άλλων, όταν κάλεσε τον ...ηλεκτρολόγο που μάζευε σκυφτός τα καλώδια στη σκηνή, να παίξει κιθάρα. Κι αυτός έπαιξε ...παπάδες !
 

Attachments


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
... Διπλα στο σπιτι μου ηταν....




Πουλακι μου στα Περιβολια μενεις κοντα στο γηπεδο? Θα σου ερθω του χρονου τον χειμωνα με την ομαδαρα, για να παιξουμε με τον Πλατανια, και θα τα γ@μησουμε όλα :lolsign: Μην πεις οτι δεν στο'πα :lol:
 








Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.579
Πουλακι μου στα Περιβολια μενεις κοντα στο γηπεδο? Θα σου ερθω του χρονου τον χειμωνα με την ομαδαρα, για να παιξουμε με τον Πλατανια, και θα τα γ@μησουμε όλα :lolsign: Μην πεις οτι δεν στο'πα :lol:
Εδω cosmarpan δεν ειμαστε μεγαλουπολη, ειμαστε μικρουπολη. Ολα εδω ειναι κοντα μεταξυ τους.
...και μη μου λες εμενα για ποδοσφαιρο, δεν εχω ιδεα.
Ποιο αθλημα ειναι το ποδοσφαιρο? Αυτο που εχεις τη μπαλα και προσπαθεις να βαλεις καλαθι? :(

Οσο για το τι θα ψηφισω...βλεπεις οτι εγω δε σε βριζω.
Εγω σου μιλαω κοσμια. :fuckyou:
 
Last edited:


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
ενδιαφέρον θέμα και σας διαβάζω, βάλτε όμως και κανένα εισιτήριο, για να μας ξυπνάνε ποιο ωραία οι αναμνήσεις...:drinks:
Σιγά μην τα κάνουμε και κΟΥάδρο ρε Βασιλάκη.:p

Για να μη λυσσάς όμως , να μερικά που σώθηκαν...

IMG_20150703_200532.jpg
 

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.579
ΠΑΥΛΟΣ ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΧΑΝΙΑ)

Αρχες δεκαετιας του 80 (δεν θυμαμαι ακριβη χρονια) "live" στα Χανια στον δημοτκο κηπο.
"Τι λες τωρα" για μας τοτε.
Πιτσιρικαδες εμεις, μετα την συναυλια τον πηραμε και του καναμε και μια ξαναγηση στην πολη.
"Λιαρδα" αυτος.

Αλλη μια φορα στην Αθηνα λιγο πριν τις βουλευτικες εκλογες του 1985, στο κεντρικο προεκλογικο κεντρο του ΠΑΣΟΚ παρακαλω, στην Πανεπιστημιου τοτε.
"μεροκαματο" εψαχνε ο καμενος. Τι να κανει? μεχρι και για το Πασοκ επαιζε.


 
Last edited:



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.296
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top