Live! Που πήγαμε και τι ακούσαμε...

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
αυτά απ' ότι σώθηκαν από εισιτήρια.
θυμάμαι επίσης
JAMC
GUNCLUB
FUZZTONES
WIPERS
CRAMPS
VIOLENT FEMMES
NITS
LOUIS TILLET
MADRUGADA
U2
DREAM SYNDICATE
PJ HARVEY
IGGY POP
WALKABOUTS
TRICKY
ARCHIVE
MASSIVE ATTACK
STROKES
TRAVIS
GREEN DAY

δεν θυμάμαι πολλά αλλά που θα πάει
 




Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Ρε συ nath, οι πεντηκοντα δραχμαι τι είναι εκει χαμω, κλεμμενες από συναυλια? :lolsign::D:lol:
γμτ, όλο λέω να τακτοποιήσω αυτό το χρηματοκιβώτιο κι όλο το αναβάλω.
Μόλις βρήκα το εισιτήριο των U2 μες στη δεσμίδα με τα δεκαχίλιαρα.
 


Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.579
PARADISE LOST - XANIA 2008 Rock wave festival.

Ψιλο-αρπαχτη για το συγκροτημα το live.
Ο τραγουδιστης Nick Holmes βαριοταν που ζουσε η απλως "σνομπαρε" που δεν επαιζε μπροστα σε χιλιαδες κοσμο. Ηρθε, εφυγε, δεν τον ειδε ανθρωπος.
Τα αλλα κοπελια του group μια χαρα. Και χαβαλε και βολτα μετα στην νυχτερινη πολη, ολα καλα....αλλα ο τραγουδιστης...μεγαλη ψωναρα. (σιγα ρε μεγαλε δεν εισαι και η Εφη Θωδη).


 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
The Residents (Demons Dance Alone Τour) (15/3/2003) Gagarin Club

Πολύ φτωχα τα λογια για ένα από τα σημαντικοτερα συγκροτηματα του αιωνα με πολύ συγκεκριμενη ιδεολογια περι μουσικης χωρις να εχουν ποτε παρεκλινει στο παραμικρο. Οι The Residents είναι πολύ παραπανω απο ενα απλο rock'n'roll group.
Σημειωτεον οι The Residents είναι οι μοναδικοι καλλιτεχνες στην ιστορια που ΟΥΔΕΙΣ εχει δει τα προσωπα τους. Και δεν το κανουν για λογους marketing, πιστεψτε με, ο λογος είναι ότι πιστευουν ότι το ακροατηριο τους (και οποιοσδηποτε άλλος συναναστρέφονται, πχ εταιρειες), βλέποντας τα προσωπα τους θα επηρεαστουν ειτε θετικα ειτε αρνητικα κι ετσι η κριση τους θα επηρεαστεί πραγμα που δεν το θελουν, σοφοι. Ακουστε την ιστοριουλα που λενε για τον James Brown, αξιζει.
Highlight της συναυλιας (για μενα) ο ενθουσιασμος της γυναικας μου για το show τους, πραγματικα ξετρελαθηκε, δεν το περιμενα. :p

Μια μικρη γευση του τι ειδαμε από την σχετικη τους tour και το αντιστοιχο live στο Oslo.

 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Madrugada (17/12/2005) Gagarin 205 Club

Ιδιαιτερα δημοφιλείς στην Ελλαδα, και δικαιως αφουν είναι πολύ καλο group, αν και λιγο mainstream για το γουστα μου, γεμισαν ασφυκτικα το Gagarin κι εδωσαν ένα πολύ ωραιο show, με λιγο απ'ολα. Ενεργεια, ατμοσφαιρα, ροκ'ν'ρολ, συναισθημα, ολοι εμοιαζαν να εφυγαν ευχαριστημένοι, ακομα και η κυρια διπλα μου που ρωτουσε συνεχεια τον αντρα της τι ωρα εχει παει και τον ειχε εκνευρισει αφανταστα :lolsign::lol:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Current 93 support Six Organs Of Admittance + Maja Elliott(1/6/2006) Θεατρο Δημητρης Χορν

Αδυνατο να πω οτιδηποτε, από τα πολύ αγαπημενα μου groups, όπως και οι support Six Organs Of Admittance.
Τρομερο show, ο Tibet βγαζει ολη την σκοτεινη παρανοια του πανω στην σκηνη. Ανετα στις top 10 μου. Μου εχει μεινει στο μυαλο, και δεν λεει να ξεκολησει με τιποτα, λιγα λεπτα πριν βγουν στη σκηνη εκλεισαν τα φωτα και επαιζε από τα ηχεια σε ΕΚΚΩΦΑΝΤΙΚΗ ενταση το Popcorn :o:lolsign: ναι το γνωστο hit. Επειδή θυμηθηκα την συναυλια τωρα για τα καλα, θα χρειστω ένα τσιγαρο για να συνεχισω.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Current 93 support Six Organs Of Admittance + Maja Elliott(1/6/2006) Θεατρο Δημητρης Χορν

Αδυνατο να πω οτιδηποτε, από τα πολύ αγαπημενα μου groups, όπως και οι support Six Organs Of Admittance.
Τρομερο show, ο Tibet βγαζει ολη την σκοτεινη παρανοια του πανω στην σκηνη. Ανετα στις top 10 μου. Μου εχει μεινει στο μυαλο, και δεν λεει να ξεκολησει με τιποτα, λιγα λεπτα πριν βγουν στη σκηνη εκλεισαν τα φωτα και επαιζε από τα ηχεια σε ΕΚΚΩΦΑΝΤΙΚΗ ενταση το Popcorn :o:lolsign: ναι το γνωστο hit. Επειδή θυμηθηκα την συναυλια τωρα για τα καλα, θα χρειστω ένα τσιγαρο για να συνεχισω.
Α, ξαχασα να αναφερω την επομενη μερα ξαναπαιξαν αυτή την φορα με support τον Simon Finn (με έναν από τους καλυτερους psych-folk δισκους των 70's σο ενεργητικο του) και την Baby Dee. Και οι 2 καλλιτεχνες μεγαλα κολληματα του Cosmarpan.
Αξέχαστες εμπειριες. Μονα ψιλο αρνητικα το τσουχτερο εισιτηριο (θα εδινα και πολύ παραπανω βεβαια δεν υπηρχε περιπτωση να τους χασω, αλλα το αναφερω γενικα) όπως επισης και το θεατρο, που παρ'ολη την πολύ καλη ακουστικη του, εχει παντα το μειον ότι οι θεατες κάθονται σε κοκκινα βελούδινα καθισματακια...:lol: Μεγαλο μειον να μην μπορεις να εκτονωθείς...ο Cosmarpan βεβαια δεν αντεξε και στην μεση της συναυλιας πηγε πισω τερμα ορθιος αλλα εκανε τα δικα του τουλάχιστον :superman:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
The Flaming Lips + support Film (16/3/2003) Gagarin 205 Club

Ηταν από τα μεγαλύτερα groups τοτε με εξαιρετικη δισκογραφια, το Gagarin βεβαια ασφυκτικα γεματο κι αυτή την φορα. Πολύ ανετοι πανω στην σκηνη επαιξαν κυριως κομματια από το "Yoshimi Battles.." Ξεκινησαν εντυπωσιακα με το "Race For The Prize" μεσα σε μια πανδαισια από πολυχρωμα μπαλονια, με τον Coyne μεσα σε ένα γιγαντιο μπαλονι, με το κοινο να δονείται και να χορευει στους ρυθμους τους. Απιστευτο group,ακομα θυμαμαι, πιστσιρικας τοτε, τα πρωτα τους βηματα, με τα ψυχεδελικα hardcore noisy albums τους, σωθηκαν στο τσακ ουκ ολιγες φορες από τον εθισμο τους στα drugs, κι ο επιμονος Coyne όχι μονο καταφερε να επιβιωσει αλλα κατορθωσε και πηγε το group σε εντελως διαφορετικο επιπεδο καταφέρνοντας το ακατορθωτο, να γινουν γνωστοι παγκοσμια ακομα και σε ακροατήρια mainstream. Συναυλια-ατελειωτο παρτυ.

 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
David Cross + support Chris Stasiniopoulos & Explorers Band (22/10/2005) Μικρο Μουσικο Θεατρο

Μαλιστα, το ειδαμε κι αυτό, σε ένα παρα πολύ μικρο μπαρακι στην ουσια, δεν το λες και κλαμπ, θαμώνας ο Cosmarpan για αρκετα χρονια, ένα χωρο πολύ μικρο μεν αλλα πολύ ζεστο, κητιδα πολιτισμου, τεχνης και πραγματικου underground stuff. Μπορουσες να ρωτήσεις και τους ιδιοκτητες εκει και να σε πανε στον πανω οροφο :D οπου σε περιμενε μια εκπληξη, πουλουσαν διαφορα cd's που δεν μπορυσες να βρεις πουθενα αλλου παγκοσμια. Extremely rare stuff, self-releases, avant-garde, experimental μεχρι θανατου, καλλιτεχνες που δεν τους ηξερε πραγματικα η μανα τους, εμαθα πολλα από τα παιδια εκει. Τελος παντων, στα της συναυλιας. David Cross μπροστα σε 50 ατομα, το βιολι του Βασιλια Πορφυρου, νομιζω δεν χρειαζεται να πω κατι άλλο περαν τουτου. Ηπια ένα μπουκαλι ουίσκι, ιεροτελεστια στην μουσικη.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Legendary Pink Dots + support Piano Magic (21/11/2004) Gagarin 205 Club

Μια από τις 2-3 καλυτερες συναυλιες μου, πολλες στιγμες ετοιμος να απογειωθώ, δεν με χωραγε ο τοπος, ένα φετιχ πολλων χρονων ειχε φτασει πια ο καιρος να πραγματοποιηθεί. Και πραγματοποιηθηκε με τον καλυτερο τροπο. Δεν θα κατσω βεβαια να εξηγησω εδώ τι εστι Θρυλικες Ροζ Kουκιδες, αλλα αν ποτε σας δοθεί η ευκαιρια να τους δειτε μην τους χασετε, αν και πια δεν είναι αυτοι που ηταν επι σκηνης, τους εχω δει άλλες 2 φορες εκτοτε και δεν πλησιαζουν την αποδοση της δεκαπενταετιας 1990-2005, αν και συνεχιζουν ακαθεκτοι να βγαζουν εκπληκτικα albums. Την άλλη μερα ειχα ταξιδι με την δουλεια, πραγματικα δεν ηξερα που πηγαινα και τι εκανα, στο τσακ δεν εχασα το αεροπλανο. :lolsign:
 

Μηνύματα
731
Reaction score
616
Ημερομηνιες λιγο δυσκολο να θυμηθω αλλα εχω δει τους:
1) phill collins στο ΣΕΦ
2)massive attack στο Καραισκακη
3) Toto Αθηνα σε καποιο απο τα ολυμπιακα ακίνητα
4) aerosmith στο Καραϊσκάκη
5)james brown στον Λυκαβητό
6)santana στο Ολυμπιακο σταδιο
7) alvin lee στο blues hall
8) Snowy white στο blues hall
9) blues company στο blues hall
10) Kinsey Report στο blues hall
11) incognito στο gazzarte
12)Rolling stones στο ολυμπιακο σταδιο
13) SMV ( stanley clarke- marcus miller - Victor wooten) στο Παλλας
Απο οσο θυμαμαι αυτα.... :)
 

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.579
CHANIA ROCK FSTIVAL (2002)

U.D.O Σταθηηηηηηηηη.

(αν δεν στηριξεις τους φιλους σου, θα σου την πεσουν να σε πλακωσουν.)


 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Πωωωωωωω ρε φίλε, είδες Deviser και Anathema live! :drinks:Ζηλεύω!
 

Μηνύματα
3.691
Reaction score
6.579
Πωωωωωωω ρε φίλε, είδες Deviser και Anathema live! :drinks:Ζηλεύω!
Kαι ειδικα Αnathema φιλε wizzy 2 φορες, και το 2009.
Εχουν ερθει στα Χανια τουλαχιστον 4 φορες (ερχονται και για διακοπες). Και ωραιοι τυποι.

CHANIA ROCK FESTIVAL (2009)

ANATHEMA, ROTTING CHRIST κλπ κλπ....

 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Kαι ειδικα Αnathema φιλε wizzy 2 φορες, και το 2009.
Εχουν ερθει στα Χανια τουλαχιστον 4 φορες (ερχονται και για διακοπες). Και ωραιοι τυποι.

CHANIA ROCK FESTIVAL (2009)

ANATHEMA, ROTTING CHRIST κλπ κλπ....
Έτσι, έτσι, στρίβε το μαχαίρι στην πληγή...:D
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.307
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top