Περί Χρήστου Σκαλ

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Μετά από συζητήσεις με τον Ανδρέα Κ. σκεφτήκαμε να "επιστρέψουμε" τον Χρήστο.

Ναι, το ξέρω ότι υπάρχει εδώ και χρόνια μία ιστορία αγάπης/μίσους μεταξύ AVSite και Σκαλ. Αρκετές φορές έχει εκφραστεί κάκιστα και έχει έρθει σε κόντρα με τους περισσότερους διαχειριστές και συντονιστές, δημιουργώντας αναστάτωση στις ισορροπίες μεταξύ μας.

Προσωπικά, διαφωνώ με το μόνιμο ban σε ανθρώπους με ιδιαίτερη συμπεριφορά, ειδικά όταν είναι παλιοί γνώριμοι της κοινότητας κι όχι ανώνυμοι διάττοντες αστέρες με εριστικό υφάκι. Υπάρχουν μέλη που με έχουν βρίσει διαδικτυακά και δεν επεδίωξα να τους δοθεί μόνιμο ban. Μόνο το κλασσικό βδομαδιάτικο. Δεν είναι αδυναμία, είναι ένδειξη ότι αν θες ωριμότητα συμπεριφοράς από τους συμμετέχοντες, πρέπει να τους την προκαλέσεις. Και η ωριμότητα φαίνεται και στην πλάκα, ακόμα και στη χοντρή. Τι είναι ωριμότητα για μένα; Η κατανόηση του μέχρι πού πιστεύεις ότι σε παίρνει σε κάθε τομέα. Αυτό είναι υποκειμενικό αλλά κρίνεται πιο αντικειμενικά από τους άλλους.

Αυτά και καλή μας Δευτέρα. :)
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΤΟ ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ ΟΥΚ ΑΝΔΡΟΣ ΣΟΦΟΥ.....

ΤΟ ΤΡΙΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ........:p
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Και για να μην υπάρχουν υπόνοιες, η απόφαση ήταν του Ανδρέα, με τον οποίο συμφωνώ. Ο Νίκος ξέρω ότι διαφωνεί, ενώ για τον Κώστα δεν ξέρω.
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Ετσι ακριβως οπως τα γραφει ο Αλεξανδρος.
Γενικα παντως θα ηθελα να γνωριζετε πως δεν ειμαι υπερ των τιμωριων, . Τι ειμαστε επιτελους, τιποτα μικρα παιδακια? Αλλο εαν ειναι απαραιτητες μερικες φορες....
Παντως δευτερες και τριτες ευκαιριες δικαιουνται ολοι.
 

Y

Yiannis_B

Guest
Παντως δευτερες και τριτες ευκαιριες δικαιουνται ολοι.
Βρε δω μιλάμε για ρεκόρ, έχω χάσει το μέτρημα. Έχει κανένας στατιστικά για ολιγοήμερες και μόνιμες διακοπές? :rolleyes:

Προσωπικά, διαφωνώ με το μόνιμο ban σε ανθρώπους με ιδιαίτερη συμπεριφορά, ειδικά όταν είναι παλιοί γνώριμοι της κοινότητας κι όχι ανώνυμοι διάττοντες αστέρες με εριστικό υφάκι.
Δεν μου ακούγεται και πολύ δημοκρατικό. Τι σημαίνει ανώνυμοι σε ένα forum. ?

Επίσης είναι λίγο αντιφατικό, γιατί ξαναγυρνάμε στην ερώτηση του αυγού και της κότας.

Οι "ανώνυμοι διάττοντες" αστέρες ίσως είναι ακριβώς αυτό, λόγω των μόνιμων διακοπών. ;)

-----------------Unban all!--------------

-δεν συμπεριλαμβάνω λαμόγια αγγελιών.
 
Last edited by a moderator:

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Υπάρχουν κατι τρόλλια ..........ανάλογα της θεματολογίας ;)
τον πούλο αρμ :smg:
 

Y

Yiannis_B

Guest
Υπάρχουν κατι τρόλλια ..........ανάλογα της θεματολογίας ;)
τον πούλο αρμ :smg:
Όλα είναι σχετικά, ο μελίνας αραδειάζει 20 ποστ απανωτά με "ειδήσεις", το ίδιο έκανε κι ο σκαλ.

Το ίδιο κάνει και ο "Περικλής" -που μου είναι συμπαθής-, για να είμαι αντικειμενικός.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Βρε δω μιλάμε για ρεκόρ, έχω χάσει το μέτρημα. Έχει κανένας στατιστικά για ολιγοήμερες και μόνιμες διακοπές? :rolleyes:



Δεν μου ακούγεται και πολύ δημοκρατικό. Τι σημαίνει ανώνυμοι σε ένα forum. ?

Επίσης είναι λίγο αντιφατικό, γιατί ξαναγυρνάμε στην ερώτηση του αυγού και της κότας.

Οι "ανώνυμοι διάττοντες" αστέρες ίσως είναι ακριβώς αυτό, λόγω των μόνιμων διακοπών. ;)

-----------------Unban all!--------------

-δεν συμπεριλαμβάνω λαμόγια αγγελιών.
Υπάρχουν κατι τρόλλια ..........ανάλογα της θεματολογίας ;)
τον πούλο αρμ :smg:
Όλα είναι σχετικά, ο μελίνας αραδειάζει 20 ποστ απανωτά με "ειδήσεις", το ίδιο έκανε κι ο σκαλ.

Το ίδιο κάνει και ο "Περικλής" -που μου είναι συμπαθής-, για να είμαι αντικειμενικός.
Μπααααα!
Μιλάτε εσείς οι δύο?:p:p
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Κάτι είναι και αυτό...
Δε θα ήθελα οι δυο πιο γρήγοροι "ατακαδόροι" του σάιτ να μη μιλάνε μεταξύ τους...
 


Μηνύματα
8.981
Reaction score
12.388
Μετά από συζητήσεις με τον Ανδρέα Κ. σκεφτήκαμε να "επιστρέψουμε" τον Χρήστο.

Ναι, το ξέρω ότι υπάρχει εδώ και χρόνια μία ιστορία αγάπης/μίσους μεταξύ AVSite και Σκαλ. Αρκετές φορές έχει εκφραστεί κάκιστα και έχει έρθει σε κόντρα με τους περισσότερους διαχειριστές και συντονιστές, δημιουργώντας αναστάτωση στις ισορροπίες μεταξύ μας.

Προσωπικά, διαφωνώ με το μόνιμο ban σε ανθρώπους με ιδιαίτερη συμπεριφορά, ειδικά όταν είναι παλιοί γνώριμοι της κοινότητας κι όχι ανώνυμοι διάττοντες αστέρες με εριστικό υφάκι. Υπάρχουν μέλη που με έχουν βρίσει διαδικτυακά και δεν επεδίωξα να τους δοθεί μόνιμο ban. Μόνο το κλασσικό βδομαδιάτικο. Δεν είναι αδυναμία, είναι ένδειξη ότι αν θες ωριμότητα συμπεριφοράς από τους συμμετέχοντες, πρέπει να τους την προκαλέσεις. Και η ωριμότητα φαίνεται και στην πλάκα, ακόμα και στη χοντρή. Τι είναι ωριμότητα για μένα; Η κατανόηση του μέχρι πού πιστεύεις ότι σε παίρνει σε κάθε τομέα. Αυτό είναι υποκειμενικό αλλά κρίνεται πιο αντικειμενικά από τους άλλους.

Αυτά και καλή μας Δευτέρα. :)
και πολυ καλα θα κανετε....
 









Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.115
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top