80s,90s Garage & Psychedelic Revival

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Κατ αρχην η ημερομηνια ειναι 8/3 /1965.Δευτερον σ αυτους που ακουν την εκαστοτε μουσικη που ειναι στη μοδα,φτου


Κατ αρχην η ημερομηνια ειναι 8/3 /1965.Δευτερον σ αυτους που ακουν την εκαστοτε μουσικη που ειναι στη μοδα,φτου,κακη λεξη,αναφερομαι, οτι ακουν τα παντα αλλα δεν τους αρεσει πραγματικα τιποτα.Οπου φυσαει ο ανεμος δηλαδη ,αρκει να εισαι in.Oσο για τα διαφορα μουσικα σταδια που περνα ο καθενας,ολοι τα περναμε φυσικα απλως εγω εκανα την τελικη μου επιλογη σε πιο νεαρη ηλικια.Αυτο βεβαια μπορει να δειχνει και στενοκεφαλια αλλα δεν πιστευω οτι αυτο ειναι απαραιτητα κακο στην μουσικη αρκει να μην φτανουμε στα ακρα.Οποιος θυμαται τις διαμαχες ροκαδων-καρεκλαδων καταλαβαινει τι εννοω.Οσο για την ηλικιακη ανανεωση εχω να πω το εξης: Πηγαινω στα παζαρια δισκων απο την εποχη του Ροδον,ειτε σαν αγοραστης ειτε σαν πωλητης-αγοραστης.Βλεπω τα ιδια προσωπα απο τοτε μεχρι σημερα (εννοω να αγοραζουν γκαραζ και γενικα ανεξαρτητο ροκ) με την εξαιρεση λιγων νεαρων καθε φορα.Πλεον δυσκολα θα δεις στα παζαρια ατομο κατω των σαραντα ετων,για να αγοραζει η για να ενδιαφερεται για την μουσικη μας.Το Heavy Metal ναι βγαζει συνεχεια καινουργιες γενιες οπαδων.
Το παζαρι δισκων δεν είναι καλο παράδειγμα, παρ'οτι ισχυουν αυτά που λες, διοτι οι νεες γενιες δεν είναι εξοικοιωμενες με το βινυλιο, μερικοι ουτε καν το εχουν δει που λεει ο λογος. Επισης, εχουν μαθει να ψωνιζουν από ιντερνετ, σε πληροφορω ότι υπαρχουν περισοτερα ατομα που ακουν γκαραζ και αλλα "ανεξάρτητα" ειδη σημερα απ'οτι παλιοτερα. απλως εχουνε αλλαξει πολλα πραγματα και δεν τους βλέπεις. Από τον τροπο αγορας, το μεσο, τα στεκια, μεχρι και τον τροπο εκφρασης. Για την Ελλαδα ειδικοτερα τωρα, η κριση παιζει επισης ρολο, δεν υπαρχουν φραγκα.
Και οι γκομενες επισης, η πιο ωραια της εποχης σας (εγω είμαι γεννηθεις το 1987) είναι μακραν η πιο ασχημη σημερινη, τι γκαραζ και π@π@ριες να'πουμε, στο μελι πανε, για γκαραζ είναι ρε σκ@τ@ τωρα...:lolsign::D:lol::roflmao:
 

S

sk4t4

Guest
Παιδια αποκαλυφθηκε ο προδοτης ο cosmarpan.Να ομολογησει αμεσως για ποσα εκατομμυρια και σε ποια μουσικη υπεκυψε και μετα λαικο δικαστηριο με προεδρο το Greg Shaw της Voxx.Mακαριτης βεβαια αλλα αυτο ειναι μια μικρη τεχνικη λεπτομερεια.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Παιδια αποκαλυφθηκε ο προδοτης ο cosmarpan.Να ομολογησει αμεσως για ποσα εκατομμυρια και σε ποια μουσικη υπεκυψε και μετα λαικο δικαστηριο με προεδρο το Greg Shaw της Voxx.Mακαριτης βεβαια αλλα αυτο ειναι μια μικρη τεχνικη λεπτομερεια.
Δέκα εκατομμύρια ΔΡΑΧΜΕΣ, μουσικό ειδος zeuhl, οι πιέσεις απο την οικογένεια φορητές, εναλλακτικες δεν υπήρχαν, ημουν μικρός, υπέκυψα. :idk:
 

S

sk4t4

Guest
Αυτη η μουσικη μου φερνει στο μυαλο τους Ζουλου.Αρα ακουγες Sonics και δεν το θυμασαι.Αθωος λογω αμφιβολιων ο κατηγορουμενος.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Αυτη η μουσικη μου φερνει στο μυαλο τους Ζουλου.Αρα ακουγες Sonics και δεν το θυμασαι.Αθωος λογω αμφιβολιων ο κατηγορουμενος.
Σου θυμίζει το zeuhl τους Ζουλού και το γκαράζ όχι? :o :idk:
 

S

sk4t4

Guest
Μιας και δεν ηξερα τι ειναι το zeuhl,ομοηχο ειναι το Ζουλου ,αν συνδυασεις μαζι τις σπηλιες, τους σπηλαιανθρωπους και τους σχιζοφρενεις ,που ελεγε κι ο πατερας μου οταν επαιρνε χαμπαρι οτι ακουω γκαραζ.
 
















Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.370
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top