Περί Χρήστου Σκαλ

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Μετά από συζητήσεις με τον Ανδρέα Κ. σκεφτήκαμε να "επιστρέψουμε" τον Χρήστο.
...
Αυτά και καλή μας Δευτέρα. :)
Λόγω των ιδιαζόντων όρων που διέπουν τη σχέση του Σκαλ με το avs προτείνεται να του αποδοθεί ο υπότιτλος...΄΄Επίτιμος Μπαναρισμένος΄΄..
(Δεν παύει εκείνος ν'αποτελεί άλλωστε διαδικτυακή μετοχή υψηλής κεφαλαιοποίησης, με συνεχή limit-up στην κατηγορία....e-banking)

 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Μετά από συζητήσεις με τον Ανδρέα Κ. σκεφτήκαμε να "επιστρέψουμε" τον Χρήστο.

Ναι, το ξέρω ότι υπάρχει εδώ και χρόνια μία ιστορία αγάπης/μίσους μεταξύ AVSite και Σκαλ. Αρκετές φορές έχει εκφραστεί κάκιστα και έχει έρθει σε κόντρα με τους περισσότερους διαχειριστές και συντονιστές, δημιουργώντας αναστάτωση στις ισορροπίες μεταξύ μας.

Προσωπικά, διαφωνώ με το μόνιμο ban σε ανθρώπους με ιδιαίτερη συμπεριφορά, ειδικά όταν είναι παλιοί γνώριμοι της κοινότητας κι όχι ανώνυμοι διάττοντες αστέρες με εριστικό υφάκι. Υπάρχουν μέλη που με έχουν βρίσει διαδικτυακά και δεν επεδίωξα να τους δοθεί μόνιμο ban. Μόνο το κλασσικό βδομαδιάτικο. Δεν είναι αδυναμία, είναι ένδειξη ότι αν θες ωριμότητα συμπεριφοράς από τους συμμετέχοντες, πρέπει να τους την προκαλέσεις. Και η ωριμότητα φαίνεται και στην πλάκα, ακόμα και στη χοντρή. Τι είναι ωριμότητα για μένα; Η κατανόηση του μέχρι πού πιστεύεις ότι σε παίρνει σε κάθε τομέα. Αυτό είναι υποκειμενικό αλλά κρίνεται πιο αντικειμενικά από τους άλλους.

Αυτά και καλή μας Δευτέρα. :)
Συμφωνώ απόλυτα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.710
Reaction score
83.405
Δεν μου ακούγεται και πολύ δημοκρατικό. Τι σημαίνει ανώνυμοι σε ένα forum. ?

Επίσης είναι λίγο αντιφατικό, γιατί ξαναγυρνάμε στην ερώτηση του αυγού και της κότας.

Οι "ανώνυμοι διάττοντες" αστέρες ίσως είναι ακριβώς αυτό, λόγω των μόνιμων διακοπών. ;)

-----------------Unban all!--------------

-δεν συμπεριλαμβάνω λαμόγια αγγελιών.
Μην το μπλέξουμε με δημοκρατίες γιατί σίγουρα θα διαφωνήσουμε.

Υπάρχουν δύο είδη "τιμωρημένων": Αυτοί που απλά μπαίνουν στο φόρουμ για να την πουν και αυτοί που θέλουν να ανήκουν στην ευρύτερη παρέα του AVSite αλλά έχουν πιο εκρηκτικό χαρακτήρα (π.χ. Σκαλ). Οι πρώτοι δεν έχουν μέλλον εδώ μέσα.

Θα ξαναγράψω για την αντικειμενικότητα, την πιο παρεξηγημένη έννοια: Η αντικειμενικότητα λοιπόν είναι ψυχρή, κυνική και απαλλαγμένη από συναισθηματισμούς. Γι' αυτό το λόγο, σε κάποιους τομείς δεν μας συμφέρει να την επικαλούμαστε, π.χ. στα οικονομικά. Το ίδιο και στους ανθρώπους. Οι περισσότεροι έξυπνοι και ιδιαίτεροι άνθρωποι είναι δύστροποι και παράξενοι. ;)

Υ.Γ. Επειδή καταλαβαίνω ποιος θα ήθελες να επιστρέψει, πρέπει να σου πω πως, δυστυχώς, κάποια άτομα δεν περιορίζονται στην στιγμιαία αντίδραση, αλλά συνεχίζουν να επιτίθενται με τον τρόπο τους και μετά. Ο συγκεκριμένος ανήκει σε αυτήν την κατηγορία και μας περιορίζει τις επιλογές.
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Λόγω των ιδιαζόντων όρων που διέπουν τη σχέση του Σκαλ με το avs προτείνεται να του αποδοθεί ο υπότιτλος...΄΄Επίτιμος Μπαναρισμένος΄΄..
(Δεν παύει εκείνος ν'αποτελεί άλλωστε διαδικτυακή μετοχή υψηλής κεφαλαιοποίησης, με συνεχή limit-up στην κατηγορία....e-banking)

Ότι τίτλο θέλεις φτάνει να βγει το όνομά μου κάτω από τη φωτογραφία με την αφεντομουτσουνάρα του....:D
 



Μηνύματα
1.063
Reaction score
737
Πάντως, μην τον ξαναμπανάρετε ... φαίνεται ότι τον πληγώνει τόσο, που το ρίχνει στο φαγητό ... πρώτη φορά τον είδα τόσο ευτραφή [στις φωτος που ανέβηκαν χθες] ...
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Οι περισσότεροι έξυπνοι και ιδιαίτεροι άνθρωποι είναι δύστροποι και παράξενοι. ;)
...
Χωρίς να συνεπάγεται και το αντίστροφο,ότι δηλαδή οι περισσσότεροι δύστροποι και παράξενοι είναι υποχρεωτικά έξυπνοι.:sneaky:
Ότι τίτλο θέλεις φτάνει να βγει το όνομά μου κάτω από τη φωτογραφία με την αφεντομουτσουνάρα του....:D
Αντί 4Haris λοιπόν,θα ταίριαζε περισσότερο το...4ever & never.

 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Νομίζω οτι το "4 ever & never " οφείλει άμεσα να καρφιτσωθεί
η το εξίσου διεισδυτικό "επίτιμος μπαναρισμένος " :hi:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Νομίζω πως πρέπει να γίνει σε 2-3 μέρες, για την ώρα έγινε 4Haris το ξεμπάν.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Ο Χρήστος είναι άλλος άνθρωπος πλέον.

Θυμάστε ίσως πως τον έχω μπανάρει κι εγώ 3-4 φορές, αλλά με έπεισε απόλυτα για τη μεταμόρφωσή του σε μια όμορφη πολύχρωμη πεταλούδα. :D
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Ο Χρήστος είναι άλλος άνθρωπος πλέον.

Θυμάστε ίσως πως τον έχω μπανάρει κι εγώ 3-4 φορές, αλλά με έπεισε απόλυτα για τη μεταμόρφωσή του σε μια όμορφη πολύχρωμη πεταλούδα. :D
Αυτές δεν είναι που ζουν για μια μέρα ....πολλαπλασιάζονται και πεθαίνουν την επόμενη ?:roflmao:
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ο Χρήστος είναι άλλος άνθρωπος πλέον.
Θυμάστε ίσως πως τον έχω μπανάρει κι εγώ 3-4 φορές, αλλά με έπεισε απόλυτα για τη μεταμόρφωσή του σε μια όμορφη πολύχρωμη πεταλούδα. :D
Έχει κι άλλες τέτοιες; :o:D

"...Somebody loved him..."


Ιδέα για photoshop... ;)
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.710
Reaction score
83.405
Χωρίς να συνεπάγεται και το αντίστροφο,ότι δηλαδή οι περισσσότεροι δύστροποι και παράξενοι είναι υποχρεωτικά έξυπνοι.:sneaky:
Absolutement! Παράδειγμα, οι μισοί Έλληνες είναι υπέρ του ΟΧΙ κι έχουν παράλληλα τις παραξενιές τους. :sneaky:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.580
Μηνύματα
2.864.910
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top