Τι μπορώ να βάλω και γιατί?

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Μετά από αρκετές βιτρίνες,προσπέκτ και λοιπών φιλεναδίτσικων κ σοικών προτάσεων,(έβαλα και εγώ λίγο το χεράκι μου ως Άντρας και κολόνα του σπιτιού χεχεχε) και καταλήξαμε σε ένα ωραίο τρίπτυχο κάδρο που σκοπεύω να το ντύσω με κορνίζα (για να ακολουθήσουμε και την μόδα) φελιζόλ και θα πατάει σε πλάκα από αυτές που βάζουν στις πλάτες των ντουλαπιών για να μην έχω βάρος και πάχος.
το κάδρο θα μπει ακριβώς πίσω από την θέση ακρόασης και εσωτερικά έχει ένα κενό 1.5 δάκτυλο,(κανονικό,όχι υδραυλικού)

και αναρωτιέμαι αν θα μπορούσε να γεμίσει με κάποιο υλικό και να προσφέρει κάτι στην απόδοση του ήχου

φωτό κάδρου και του σημείου τοποθέτησης:
IMG1110.jpg
IMG1111.jpg

IMG1109.jpg
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.641
Reaction score
94.594
Τι ψηφίζεις, για να δώσω εντολή να σε βοηθήσουν! :sneaky:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Επειδή έχεις τα κονέ..θα δώσω για αρχή σύρμα ότι είμαι αριστερός,θα τσιμπήσουν οι αριστεροί και θα μου πουν,μετά διακριτικά θα μου το αλλάξεις σε κεντρώος περιμένοντας τους υπόλοιπους και τέλος θα το γυρίσεις σε δεξιά για να μου απαντήσει και ο Σκαλ,κάτι θα ξέρει δεν μπορεί
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
καμβάς,για πόρους το ρωτάς?
(Συνομιλώ με αριστερό ή κεντρώο?:D:D:D)
 



Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
τα πάνελ που έχεις φτιάξει (θέλουν "γέμιση")... αρχικά επιβάλλονται να μπουν ακριβώς πάνω από τον καναπέ και στο ύψος του κεφαλιού...
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
ΝΔ mode on λοιπόν...α ρε Καραμανλή γέρο,που είσαι να μας στρώσεις..:D:D:D

Το πρώτο φαίνεται πιο σεμνό για να χωρέσει..γνωρίζεις πως λέγεται να το ζητήσω και ίσως τι συχνότητες απορροφάει?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Δεν τα έχω φτιάξει,ετοιματζίδικα είναι και τώρα που τα χαιδεύω από πίσω(δεν θέλω πονηρές σκέψεις τέτοια ώρα:p:p) σαν να έχουν κάτι από νάιλον,δεν είναι καμβάς-καμβάς αλλά έχουν πόρους,
η τοποθέτηση για εκεί που λες προβλέπεται,ξουστά από τον λαιμό να ξεκινάνε για να πιάνουν όλη την κεφάλα μου:D
 

Μηνύματα
9.218
Reaction score
12.732
Δεν τα έχω φτιάξει,ετοιματζίδικα είναι και τώρα που τα χαιδεύω από πίσω(δεν θέλω πονηρές σκέψεις τέτοια ώρα:p:p) σαν να έχουν κάτι από νάιλον,δεν είναι καμβάς-καμβάς αλλά έχουν πόρους,
η τοποθέτηση για εκεί που λες προβλέπεται,ξουστά από τον λαιμό να ξεκινάνε για να πιάνουν όλη την κεφάλα μου:D
αν ειναι πλαστικο ...αστα οπως ειναι...
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
και κατά την γνώμη σας,στο σημείο αυτό τελικά χρειάζομαι απορρόφηση ή διάχυση? γιατί είμαι στα 2.10+ μέτρα από τα ηχεία
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
να τα ξηλώσω και να βάλω καμβά με άλλα σχεδιάκια? (μου λείπει ένα ακόμα για τρίπτυχο αλλά πιστεύω αυτή ή την άλλη βδομάδα με την τροικα εδώ..θα βρεθεί:tongue::tongue::tongue:)

 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
και κατά την γνώμη σας,στο σημείο αυτό τελικά χρειάζομαι απορρόφηση ή διάχυση? γιατί είμαι στα 2.10+ μέτρα από τα ηχεία
ότι θέλεις απορρόφηση και μόνο... δεν το συζητάμε... ας είσαι και 10 πόντους από τα ηχεία....:prankster:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Τι ψηφίζεις, για να δώσω εντολή να σε βοηθήσουν! :sneaky:
:offtopic: αλλά δεν μπορώ να σου στείλω prive μήνυμα..αρχίζω λοιπόν:cool:

Αριστεροφιλελεύθερε δημοκρατικέ και άνευ λογοκριτικής διάθεσης moderator (θα πάρω το azax και θα σε σκουπίσω μετά από τα σάλια μη σε νοιάζει..:newrussian:)
μου τελειώνει το kanthal 0.25mm 30AWG,Έχω istick 20 και 30, και kangertech subtank,ατμίζω 1,2 -1,6 διπλές αντιστάσεις στα 10watt κοντά,τι προτείνεις να αλλάξω για να ανέβω λίγο σε watt(βαμβάκι χρησιμοποιώ fiber freaks) γιατί με το συγκεκριμένο kanthal μόλις ανεβάσω μαυρίζει και καίγεται το σύμπαν:headbang:.

ευχαριστώ!
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.641
Reaction score
94.594
Γιατί το έγραψες εδώ και όχι στο νήμα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο;

Το έβαλα εγώ εκεί, για να σου απαντήσει ο ΜΗ μιας και μάλλον τα ίδια κόμματα ψηφίζετε! :D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Γιατί το έγραψες εδώ και όχι στο νήμα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο;

Το έβαλα εγώ εκεί, για να σου απαντήσει ο ΜΗ μιας και μάλλον τα ίδια κόμματα ψηφίζετε! :D
Εκεί φοβάμαι να το βάλω.. έχει ξεφύγει η κατάσταση(16πύρηνες αντιστάσεις,turbo injection,ατμοποιητής ιόντων:o:o):roflmao::roflmao::roflmao:

Ευχαριστώ για τη μεταφοράααα!!:hi:
 

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Βασικά απορρόφηση σίγουρα. Δέκα πόντους και αν θα εχεις απο πίσω. Στο leroy merlin έχει αυτοκόλλητα απορροφητικά πολύ λεπτα. Δες αν μπορείς να χωρεσεις κανένα τέτοιο γιατί βάθος δε βλέπω να έχει το κάδρο. Επίσης, σίγουρα αυτό που πήρες δε θα ανακλά; δηλαδή φυσας άνετα μέσα απο αυτό; θα ταν καλυτερο να φτιαξεις κάδρα μόνος σου με εκτύπωση σε ηχοπερατο πανί και με τελάρο βάθους 6-7 πόντων αλλά τώρα το κάνες.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Βασικά απορρόφηση σίγουρα. Δέκα πόντους και αν θα εχεις απο πίσω. Στο leroy merlin έχει αυτοκόλλητα απορροφητικά πολύ λεπτα. Δες αν μπορείς να χωρεσεις κανένα τέτοιο γιατί βάθος δε βλέπω να έχει το κάδρο. Επίσης, σίγουρα αυτό που πήρες δε θα ανακλά; δηλαδή φυσας άνετα μέσα απο αυτό; θα ταν καλυτερο να φτιαξεις κάδρα μόνος σου με εκτύπωση σε ηχοπερατο πανί και με τελάρο βάθους 6-7 πόντων αλλά τώρα το κάνες.
Επειδή είμαι και πολύ άντρακλας στο σπίτι και έχω σκίσει τον γατόπαρδο και ακόμα δεν έχω κρεμάσει τα κάδρα
με τσαμπουκά και βλέμμα Coraface


Προσανατολίζομαι σε αυτό που λες γιατί τα κάδρα είναι αεροστεγή τελικά...η εκτύπωση σε ύφασμα είναι θεματάκι..ποιον θα βρω εδώ να κάνει τέτοια..
λες να βάλω μια τριάδα ''καλουπωμένα'' σεμεδάκια να τελειώνουμε? :p
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.488
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top