Windows 10

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
ποσο κενο δισκο χρειαζομαστε για να γινει η αναβαθμιση ?
http://answers.microsoft.com/en-us/...m/64c9f271-a30b-4652-8fb7-43a5d305584e?auth=1

Παίδες, δεν έχω πολυασχοληθεί ... να ρωτήσω /επιβεβαιώσω ότι η εγκατάσταση /αναβάθμιση (από 7άρια 32bit home premium στην περίπτωση μου) θα γίνει ''από πάνω'' χωρίς να επηρεασθούν τα αρχεία /προγράμματα μας, εεε ;;;;
Η βασική ιδέα είναι αυτή, upgrade and migration, το upgrade θα γίνει σχεδόν σίγουρα χωρίς πρόβλημα.
Tο migration έχει τρια βασικά στάδια, user data, drivers και programs, με το κομμάτι του user data πάλι δεν θα υπάρξει πρόβλημα, τιτανοτεράστια προσοχή θέλουν τα άλλα δυο στάδια, πριν παρθεί η απόφαση για το τελικό upgrade πρέπει να ξεκοκαλιστεί το log αρχείο κατά τον έλεγχο του Η/Υ, ακόμα και ένα φαινομενικά μικρό πρόβλημα μπορεί να εξελιχθεί σε μεγάλο και να οδηγήσει σε μη αποδεκτά αποτελέσματα.


Hardware που έχει drivers μόνο στη συσκευασία του και την εταιρία δεν την ξέρει ούτε η μάνα της είναι ύποπτο.
Πρόγραμμα που έχει φτιάξει ο μαστρο-Μήτσος σε .NET 2 δεν θα δουλέψει.
Τη μεγαλύτερη προσοχή πρέπει να δώσουν οι επαγγελματίες και ειδικά όσοι χρησιμοποιούν προγράμματα Ελληνικών εταιριών....
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.719
Τη μεγαλύτερη προσοχή πρέπει να δώσουν οι επαγγελματίες και ειδικά όσοι χρησιμοποιούν προγράμματα Ελληνικών εταιριών....
Άρα στη δουλειά μένω με τα παλιά, καλά 7...:(
 


Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Λοιπόν όσοι είναι γραμμένοι στο Windows insider μπορούν να αναβαθμίσουν ΑΜΕΣΑ το σύστημα τους ή να μετατρεψουν τα αρχεία εγκατάστασης σε iso με το αντίστοιχο tool που δίνει η Microsoft.

Αν συνδεθείτε από συσκευή που δεν τρέχει Windows έχετε τη δυνατότητα για άμεση λήψη του Windows 10 iso στα Ελληνικά!
 



gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Σήμερα έκανα upgrade 2 laptops χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς να έχω κάνει reserve τα Windows 10.
HP Elitebook 8440p από Windows 7 pro 64bit
Lenovo Z50-70 από Windows 8.1 pro 64bit

Πριν καθαρίσετε τα υπολείμματα του upgrade καλό είναι να περιμένετε λίγες μέρες για να βεβαιωθείτε ότι όλα πήγαν καλά, σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνετε restore πρέπει να υπάρχουν τα αρχεία backup.
 


gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Τα bugs τα έχω για πρωινό!...
Σήμερα θα δοκιμάσω μερικά αλλα Pc αν βρω χρόνο.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.452
Στο PC της δουλειάς το εικονίδιο των W10 εξαφανίστηκε, αλλά ειδοποίηση για το update δεν έλαβα ακόμα. WTF is going on;
 




Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
Σε 3 μηχανήματα έχω 3 διαφορετικές εμπειρίες.
Στο surface pro δεν μπορώ να εγκαταστήσει.
Στο desktop μπήκαν και ενεργοποιήθηκαν κανονικά.
Στο laptop hp folio ενώ έχουν μπει κανονικά ,δεν έχουν ενεργοποιηθεί. Ίσως έχει να κάνει ότι ή μετάβαση έγινε από τα 7 ,αυθεντικά πάντα. Μου βγάζει μήνυμα να ξαναδοκιμασω αργότερα ή ότι αργότερα θα το κάνει μόνο του αυτόματα.

Δείχνει πολύ καλοσχεδιασμένο λειτουργικό με μια πρώτη ματιά.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.505
Δεν με ενδιαφέρει εμένα, αλλά μπορεί να ενδιαφέρει κάποιον άλλο φίλο.
 
Last edited by a moderator:



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.505
:laugh:


Γιατί κάποιοι φοβούνται ότι τους παρακολουθούν! :whistling:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
:sneaky:

Μανία καταδίωξης

Treatment
Medications for schizophrenia are often used, especially when positive symptoms are present. Both first-generation antipsychotics and second-generation antipsychoticsmay be useful. Cognitive behavioral therapy has also been used.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.607
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top