Ο τοίχος είχε τη δική του... υστερία


Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Θα το σχολιάσω,εφόσον με πρόλαβε άλλος και το έγραψε.

Κάνουν διακοπές σε νησιά,στον Αστέρα Βουλιαγμενης κυριακάτικο μπάνιο με τις αντίστοιχες φωτογραφίες - κατι σαν επιβεβαίωση μήπως και το αμφισβητούμε - κι οταν τους κανεις μνεία για κατι ψωροχιλιαδες που σου χρωστούν εδω και χρόνια,σου απαντούν ξεδιάντροπα " Δεν εχω,διότι παίρνω ενα πεντακοσάρικο το μήνα."

Μ ενα πεντακοσάρικο το μήνα ομως καταφέρνεις να βάψεις ρίζα,να κανεις μανικιούρ,να βάλεις εξτένσιον στα μαλλιά σου για ν ανεβάζεις φωτο στο φβ και να συλλέγεις κοπλιμέντα για το ποσό όμορφη εισαι και τι θεϊκό παπούτσι - τσάντα - και γούνα φοράς....

Στο τέλος σε κάνουν να σκέφτεσαι πως εισαι άκαρδος και παράλογος εν μέσω κρίσης να ζητάς μέρος των χρήματα σου ...

Άλλοι καίγονται στα μπαλκόνια κι άλλοι δροσίζονται με ξένα χρήματα....

Αδυνατώ να καταλάβω συμπεριφορές....Μένω Παυλοπουλος,που λένε....

Πονάει περισσότερο,οταν αυτες οι συμπεριφορές προέρχονται -οχι απο ξένους- αλλα απο συγγενικά πρόσωπα.

Την επόμενη φορα που θα χρειαστεί βοήθεια το συγκεκριμένο άτομο,- και ειμαι σίγουρος γι αυτο - δυστυχώς γι αυτόν τον ιδιο - δεν θα εχω την καλη διάθεση ....

Επιπροσθέτως,οι τελευταίες πολιτικές συγκυρίες έκαναν αναπόφευκτη την σύγκριση και σε αλλα επίπεδα....
 
Last edited by a moderator:




















Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top