Windows 10

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
μου χαλάτε το νήμα....:p
όσοι έχουν μανία καταδίωξης να πάνε στη Google :fuckyou:
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Σε 3 μηχανήματα έχω 3 διαφορετικές εμπειρίες.
Στο surface pro δεν μπορώ να εγκαταστήσει.
Στο desktop μπήκαν και ενεργοποιήθηκαν κανονικά.
Στο laptop hp folio ενώ έχουν μπει κανονικά ,δεν έχουν ενεργοποιηθεί. Ίσως έχει να κάνει ότι ή μετάβαση έγινε από τα 7 ,αυθεντικά πάντα. Μου βγάζει μήνυμα να ξαναδοκιμασω αργότερα ή ότι αργότερα θα το κάνει μόνο του αυτόματα.

Δείχνει πολύ καλοσχεδιασμένο λειτουργικό με μια πρώτη ματιά.
Παντού ολα καλα τελικά.και η ενεργοποίηση έγινε, και η εγκατάσταση στο surface pro (έπρεπε να κάνω το κόλπο με την εντολή στο dos prompt, και μετά εγκατάσταση απο τον installer)
Εξαιρετικές εντυπώσεις και κανένα πρόβλημα ως τώρα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Παντού ολα καλα τελικά.και η ενεργοποίηση έγινε, και η εγκατάσταση στο surface pro (έπρεπε να κάνω το κόλπο με την εντολή στο dos prompt, και μετά εγκατάσταση απο τον installer)
Εξαιρετικές εντυπώσεις και κανένα πρόβλημα ως τώρα.
Για πες αυτό το κόλπο στο Surface Pro. Έχω το απλό Surface, ελπίζω να δουλέψει.
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Για πες αυτό το κόλπο στο Surface Pro. Έχω το απλό Surface, ελπίζω να δουλέψει.
To απλό έχει arm επεξεργαστή και όχι κανονικά windows.Δεν μπορείς να κανείς κάτι.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Oh well, έχεις δίκιο, έπρεπε να θυμάμαι ότι τα Windows RT εγκαταλείφθηκαν από την MS και - προφανώς - δεν θα αναβαθμιστούν σε Windows 10.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Mέχρι στιγμής όλα βαίνουν καλώς.
Ο Edge είναι σφαίρα,αλλά δεν μπορώ να βρώ πως και αν μπαίνουν τα bookmarks με τη σειρά που θέλω εγώ και όχι το αυτοματοποιημένο import που έκανε.
 

Μηνύματα
13.610
Reaction score
6.566
δοκιμασα να τα περασω στο λαπτοπ (windows 8.1 64bit) και στο desktop (windows 7 64 bit) αλλα και στα δυο μηχανηματα στο δευτερο βημα εβγαλε μηνυμα οτι θα διατηρησει τα προσωπικα αρχεια αλλα οχι και τις εφαρμογες. Αρα παμε για καθαρη εγκατασταση,αλλα αυτο για καποιον που εχει αρκετα αρχεια στον υπολογιστη αλλα και αρκετες εφαρμογες (ειδικα για την δουλεια του) ειναι μαλλον μπελας και ισως και πιθανα προβληματα συμβατοτητας. Προσωπικα το αφηνω για την ωρα και ισως το ξαναδω σε κανενα εξαμηνο.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Νωρίς το πρωί ξεκίνησα να κάνω upgrade το PC με τα Windows 7, τελείωσα πριν από λίγο.
Μέχρι στιγμής δεν έχω θέμα, βέβαια αντιμετώπισα κάτι προβλήματα τα οποία λύθηκαν με απλό τρόπο.
1. με το ζόρι τα Windows 10 εγκατέστησαν την τελευταία έκδοση του μtorrent, μόλις το πήρα χαμπάρι είπα κάτι προσευχές και το επεγκατέστησα βάζοντας πάλι την έκδοση 2.2.1....
2. το repair του Office 2013 pro plus(original key) μου απεγκατέστησε το Outlook, μετά τις σχετικές προσευχές το απεγκατάστησα όλο και το έβαλα από την αρχή.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Για κάποιο λόγο όταν πατάω τα settings δεν κανει τίποτα, δεν δουλεύει. Σαν να ανοίγει ένα παράθυρο για χιλιοστά δευτερολέπτου και κλείνει πάλι. Κι έτσι δεν μπορώ να κάνω τίποτα, πχ να κάνω add new user, etc. Καμμία ιδέα? λέω να τρέξω ένα system file checker που
Υποτίθεται ότι βρίσκει τα συστεμικα corrupted files και τα φτιάχνει. Κατα τ'αλλα όλα δουλεύουν καλά και γρήγορα.
 


Μηνύματα
1.058
Reaction score
731
γιατί έχει παραμείνει και το παλαιό control panel αφού υπάρχει πλέον το ''ρυθμίσεις'' ; γενικώτερα, κάποια απομεινάρια πρέπει υποτίθεται να τα καταργήσουμε μόνοι μας, μόλις νοιώσουμε εξοικειωμένοι και ασφαλείς ;;;
 




cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
τη διαχείριση χρηστών(user accounts) που ανέφερες την έχει το control panel
ναι οκ το ξερω, αλλα μολις παω από παλιο control panel να ανοιξω νέο χρηστη, ΠΑΕΙ να ανοιξει το PC Settings αλλα χανεται σε χιλιοστα του δευτερολεπτου και δεν κανει τιποτα. οποτε ουτε από το παλιο παιζουν οσα παραπεμπoυν στο νέο pc settings.
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.966
Κυκλοφόρησε το πρώτο αθροιστικό πακέτο ενημερώσεων που συμπεριλαμβάνει βελτιώσεις και όχι διορθώσεις ασφαλείας.

Στο windows update γρήγορα! :)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Άλλοι παίρνουν ειδοποιήσεις για πακέτο ενημερώσεων κι εμένα ακόμα να μου έρθει το notification για αναβάθμιση...:cry:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.388
Reaction score
93.966
Άλλοι παίρνουν ειδοποιήσεις για πακέτο ενημερώσεων κι εμένα ακόμα να μου έρθει το notification για αναβάθμιση...:cry:
Κλικ
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
ναι οκ το ξερω, αλλα μολις παω από παλιο control panel να ανοιξω νέο χρηστη, ΠΑΕΙ να ανοιξει το PC Settings αλλα χανεται σε χιλιοστα του δευτερολεπτου και δεν κανει τιποτα. οποτε ουτε από το παλιο παιζουν οσα παραπεμπoυν στο νέο pc settings.
Επειδή δεν εβρισκα λυση κι εφαγα τα λυσσακα μου, εκανα clean install, εγιναν authenticated μια χαρα που ειχα ενα μικρο φοβο εκει :D κι όλα καλα, δουλευουν όλα μια χαρα. Βεβαια εχουν καποια θεματακια ακομα, αλλα σιγά-σιγά θα στρωσουν όλα. Π.χ. τα jpg αρχεια το photos δεν μου τυα ανοιγει αν δεν εχω ηδη ανοιχτη την εφαρμογή, αλλα ειτε την εχω ανοιχτη πριν κλικαρω σε καποια φωτο, ειτε επιλεγω άλλο πρόγραμμα για να τις ανοιγω. Επισης υπαρχει ένα update (KB3074683) ποτ δεν το παιρνει με τιποτα, ζηταει restrt, το κανω, αλλα δεν...στο internet λενε σε καποια forums που εχουν το ιδιο προβλημα οτι σχετιζεται με οσους εχουν καρτα Nvidia, δινοπυν καποια λυση (?) μεσω registry, αλλα προτιμω να περιμενω να βγαλει καποιο fix ειτε η Microsoft ειτε η Nvidia επισημα. Κατά τ'αλλα όλα δουλευουν καλα και γρηγορα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.187
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top