Τι είδαμε, τι θα δούμε



Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Μόλις είδα το Maggie (2015) με τον Schwarzenegger.
Βαθμολογία 0/10.
Δηλαδή απο το τρέϊλερ φαινόταν φόλα,αλλά είπα να το ρισκάρω.
Πεταμένος χρόνος.Αργό,με σκηνές βαρετές,χωρίς δράση,χωρίς αγωνία,χωρίς τίποτα.

Πως σου ήρθε ρε Αρνι να παίξεις σε μία τόσο φόλα???
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.881
Reaction score
41.106
Antarctica: A Year on Ice(2013), 8/10, δεν είναι ταινία, πολύ καλή ερασιτεχνική δουλειά καταγραφής της ζωής εκεί από ένα μακρόχρονια περιστασιακό κάτοικο της περιοχής, ήταν αρκετά ενδιαφέρον, νομίζω δεν θα καταφέρω ποτέ να πατήσω το πόδι μου εκεί.

Starred up (2013), 8+/10
 

Μηνύματα
603
Reaction score
1.375
Antarctica: A Year on Ice(2013), 8/10, δεν είναι ταινία, πολύ καλή ερασιτεχνική δουλειά καταγραφής της ζωής εκεί από ένα μακρόχρονια περιστασιακό κάτοικο της περιοχής, ήταν αρκετά ενδιαφέρον, νομίζω δεν θα καταφέρω ποτέ να πατήσω το πόδι μου εκεί.

Starred up (2013), 8+/10
Σκηνοθετηs ....εγγυηση,εξαιρετικεs ταινιεs.

Known For


For
[URL='http://www.imdb.com/title/tt1439572/?ref_=nm_knf_i1']


I aisthisi tou erota (2011)


Hallam Foe (2007)


Γροθιές στους τοίχους (2013)


[/URL]
I
 


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.518
Reaction score
30.887
Big Game , για B movie βλεπεται οριακα νομιζω, χωρις βαρεμαρα και χωρις fast forward:D

ps The Perks of Being a Wallflower πολυ καλο διαβασα και το βιβλιο σε 2 ημερες επισης πολυ καλο :thumbsup:
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
To Shawshank Redemption ξέχασες.
ναι ειναι πολυ καλη επισης, οπως το πρασινο μιλι και τα λανκολιαρς τα ειχα δει παλαιοτερα,η πανω λιστα ηταν οτι ειδα μεσα στις δυο βδομαδες , και το stand by me λιγο ποιο πριν, ναι λοιπον πολυ καλο και αυτο ομως θα μπορουσε να το ειχε γραψει και καποιος αλλος, δηλ δε θεωρω οτι ειναι και η αντιπροσωπευτικη σφραγιδα του συγκεκριμενου συγγραφεα το πρασινο μιλι ομως ...
τελοςπαντων γουστα ειναι αυτα :)
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Να κανω ενα σχολιο για την τανια the mist 2007 που νομιζω αξιζει να σταθουμε λιγο, απομονωνοντας αυτα τα τερατα ως εικονα ..
ετσι εαν τη βλεπαμε απο την πλευρα ενος ψυχολογου θα την εκτιμουσαμε πολυ παραπανω αποτι της εδωσα εγω, ουσιαστικα βλεπουμε το πως αλλαζει ο ανθρωπινος χαραχτηρας υπο την απειλη της ιδιας της ζωης του , και ειδικα οταν ειχε να επιλεξει σε τετοιου τυπου δειληματα, η για την ακριβεια αποκαλυπτεται ο πραγματικος χαραχτηρας του καθενος πεφτουν οι μασκες και μαλιστα οταν αυτη η απειλη δεν εχει προσωπο , ειναι αγνωστου μεγεθους και δεν υπαρχει τροπος με ανθρωπινα μεσα να προσδιοριστει ο τροπος αντιμετωπισης της πως αμεσως οι περισσοτεροι καταφευγουν στην επισης ''αγνωστης-γνωστης'' μεγαλης θρησκευτικης ομπρελλας για να βρουν καταφυγειο...
 



Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Όλα check και βάζεις 5.9; :D
Ε, τι να βάλω;

Αν δεις μία ταινία που σου αρέσει πολύ πόσο θα της έβαζες; 6; 7; Το 7 απέχει παρα πολύ λίγο απο το άριστο που είναι το 10. Το Τ Ε Λ Ε Ι Ο δηλαδή. Αντίστοιχα σε μία ταινία που όταν την είδες παραλίγο να χάσεις το νόημα της ζωής βάλεις τέσσερα μου φαίνεται γενναιόδωρο.

Έχω ως βάση βαθμολογίας το 3 για μία μέση ταινία που δεν θεωρώ ότι έχασα χρόνο που την είδα. Όσο ανεβαίνει η βαθμολογία τόσο πιο δύσκολα προστίθενται θετικές μονάδες. Οι κακές ταινίες πρεπει να κανονικά να απαγορεύονται βάσει νόμου έναντι φόλας (και η ταινία «ζώο συντροφιάς» είναι) αλλά ας όψεται η υποκειμενικότητα.

Βέβαια οι βαθμολογίες είναι εγκληματικά συνοπτικές, οπως ειχα πει παραπάνω αν σου αρέσουν έστω και τμήματα της ταινίας τότε μπορείς να συγχωρέσεις άλλες κακοτοπιές. Δηλαδή ταινία με βασικό σενάριο φανατικό tube lover που στο climax της ταινίας ερωτεύεται class D ενισχυτή και χάλια ερμηνείες να έχει και η εικόνα να είναι σκέτη νερομπογιά, ε θα την τσιμπήσεις λίγο τη βαθμολογία...
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.518
Reaction score
30.887

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Ε, τι να βάλω;

Αν δεις μία ταινία που σου αρέσει πολύ πόσο θα της έβαζες; 6; 7; Το 7 απέχει παρα πολύ λίγο απο το άριστο που είναι το 10. Το Τ Ε Λ Ε Ι Ο δηλαδή. Αντίστοιχα σε μία ταινία που όταν την είδες παραλίγο να χάσεις το νόημα της ζωής βάλεις τέσσερα μου φαίνεται γενναιόδωρο.

Έχω ως βάση βαθμολογίας το 3 για μία μέση ταινία που δεν θεωρώ ότι έχασα χρόνο που την είδα. Όσο ανεβαίνει η βαθμολογία τόσο πιο δύσκολα προστίθενται θετικές μονάδες. Οι κακές ταινίες πρεπει να κανονικά να απαγορεύονται βάσει νόμου έναντι φόλας (και η ταινία «ζώο συντροφιάς» είναι) αλλά ας όψεται η υποκειμενικότητα.

Βέβαια οι βαθμολογίες είναι εγκληματικά συνοπτικές, οπως ειχα πει παραπάνω αν σου αρέσουν έστω και τμήματα της ταινίας τότε μπορείς να συγχωρέσεις άλλες κακοτοπιές. Δηλαδή ταινία με βασικό σενάριο φανατικό tube lover που στο climax της ταινίας ερωτεύεται class D ενισχυτή και χάλια ερμηνείες να έχει και η εικόνα να είναι σκέτη νερομπογιά, ε θα την τσιμπήσεις λίγο τη βαθμολογία...

αν σημερα πεις οτι θα φτασει 102.2 βαθμους η θερμοκρασια στο κεντρο , λογικο δεν ειναι να ακουστει καπως?
ενταξυ απο τον xfader, δε θα με παραξανεψει, αμερικανακι γαρ :D
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.604
Reaction score
94.496
Child 44 http://www.imdb.com/title/tt1014763/




Στη Σταλινική Σοβιετική Ένωση, ένας αξιωματικός των μυστικών υπηρεσιών

θα προσπαθήσει να διαλευκάνει δεκάδες μυστηριώδεις δολοφονίες παιδιών.

Καλούτσικη, αλλά δεν χρειαζόταν τόση μεγάλη διάρκεια.

Η μεγάλη μ@λ@κί@ της ταινίας είναι ότι οι ηθοποιοί,

δύο Άγγλοι, ένας Γάλλος και μία Σουηδέζα,

μιλούν Αγγλικά με Ρώσικη προφορά σε όλη τη διάρκεια της ταινίας! :headbang:

7-/10
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.232
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top