80s,90s Garage & Psychedelic Revival

S

sk4t4

Guest
Η καλύτερη καλημέρα εδώ και πολυ καιρό στο σάιτ. Πλάτανους, παραλίες, sk@t@, c*nts, nuts, μπυρες, τσιπουρα, psychedelic boys, Αρβανιτακης, nath, sk4t4, ωραία μέρη, κι κάπου εκεί ανάμεσα κι ο Χατζης απο Human Grape του δισκαδικου Music Machine σε εμβρυακη ηλικία. Ξύπνησα εδώ και λίγα λεπτά και πίνω καφέ στην βεράντα στο εξοχικό και σας διαβάζω κούκλες μου.[
Κατα φωνη...ευκαιρια να μου λυσεις 2 αποριες 1Αναρωτιοσουν πως ενας 20χρονος ξερει τους Anti-troppau.Εσυ που εισαι 28 πως ξερεις τους Human Grape? 2 και βασανιστικοτερη. Εσυ εχεις πλατανο στο εξοχικο σου?
 

S

sk4t4

Guest
Τότε θα ξέρεις και την Σαιδόνα!
Φυσικα και την ξερω αλλα μονο σαν περαστικος.Οταν ξαναερθουμε στην Στουπα για διακοπες θα ερθω σαν εξερευνητης.Θα ερχομασταν και φετος στη Στουπα αλλα αργησε να οριστικοποιηθει η αδεια μας και δεν υπηρχε δωματιο ουτε για αστειο ,ετσι κλεισαμε αλλου.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Κατα φωνη...ευκαιρια να μου λυσεις 2 αποριες 1Αναρωτιοσουν πως ενας 20χρονος ξερει τους Anti-troppau.Εσυ που εισαι 28 πως ξερεις τους Human Grape? 2 και βασανιστικοτερη. Εσυ εχεις πλατανο στο εξοχικο σου?
1. ΕΣΥ πως ξέρεις πχ τον Sinatra? :lolsign:
2. Όχι, παραθαλάσσιο ειναι στα Λουτρά Ωραίας Ελένης, αλλα άμα θέλω έχει κοντινά χωριά με πλατείες που έχουν. Χτες βράδυ ήμουν Ναύπλιο κάτω απο τον τεράστιο πλάτανο.
 

S

sk4t4

Guest
1. ΕΣΥ πως ξέρεις πχ τον Sinatra?.
Τον Sinatra τον ξερει ολος ο κοσμος.Εγω παντως προσπαθω να μη θυμαμαι ουτε το ονομα του.Μου θυμισες εναν γνωστο παντως που απο εκει που ακουγαμε την ιδια μουσικη τωρα τελευταια το ριξε στον Sinatra.Να το παλι ,παλι Sinatra ειπα.
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Τον Sinatra τον ξερει ολος ο κοσμος.Εγω παντως προσπαθω να μη θυμαμαι ουτε το ονομα του.Μου θυμισες εναν γνωστο παντως που απο εκει που ακουγαμε την ιδια μουσικη τωρα τελευταια το ριξε στον Sinatra.Να το παλι ,παλι Sinatra ειπα.
Γιατί τους Human Grape δεν τους ξέρει όλος ο κόσμος? :o

Γεια σου ρε sk@t@ :drinks::lolsign:
 

S

sk4t4

Guest
Γιατί τους Human Grape δεν τους ξέρει όλος ο κόσμος? :o

Γεια σου ρε sk@t@ :drinks::lolsign:
φυσικα και δεν υπαρχει ανθρωπος τουλαχιστον στην Ελλαδα που να μη τους ξερει οπως και αυτους..
Baby Woodrose ‎-- Maya


 




cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
The Petals - Parahelion from LP "Parahelion" (1992) November Rain Records


Καταπληκτικη ψυχεδελικη ποπ μπαντα από το Milwaukee του Wisconsin, κυκλοφορησαν συα αριστουργηματικα psych pop albums και εξαφανιστηκαν. Καποια στιγμη θα το ριπαρω και θα τα ανεβασω ολο μιας κι αξιζει να υπαρχει στο YT.
 







S

sk4t4

Guest
Παρεκκλινω λιγο απο την μουσικη για να παω στην χαιφιντελιστικη μου διαστροφη για το πως να αναγνωιρζετε μερικους δισκους που αναφερονται στο φορουμ σχετικα με το αν ειναι First Pressings και αυτο οχι για συλλεκτικους λογους αλλα για το οτι εχουν πολυ καλυτερο ηχο.Προσοχη! Μιλαω μονο για Original εκδοσεις και πιστεψτε με, την ηχητικη διαφορα την ακουει και κουφος.Ο ηχος ειναι πιο καθαρος απο πανω ως κατω σε σημειο που να νομιζεις οτι ακους αλλο δισκο
  1. Steppes: Drop Of The Creature-Voxx.Οι πρωτες κοπιες εχουν τυπωμενη την ετικετα του δισκου εκκεντρα
  2. Chills:The Lost E.P-Flying Nun New Zealand.Προτιμηστε τις κοπιες με την γαλαζια ετικετα και οχι αυτες με την ροζ.Το περιεργο ειναι οτι οσο και αν εψαξα και οσους σχετικους και αν ρωτησα πουθενα δεν βρηκα οτι ο δισκος αυτος εχει βγει δυο διαφορετικα χρωματα ετικετων.
  3. Plan 9:Frustration-Voxx.Η πρωτη εκδοση εχει μπλε ετικετα και μαλιστα τα πρωτα 150 η 300 κομματια εχουν και τους στιχους, ακολουθουν η μαυρη ετικετα και η ασημι ετικετα η οποια ειναι και η ετικετα πολλων επανεκδοσεων της εταιριας.Φυσικα η μπλε ετικετα ακουγεται καλυτερα.
Αν θυμηθω καποια αλλη αναγνωρισιμη διαφορα σε δισκους που αφορουν αυτο το φορουμ θα την καταγραψω.
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.447
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top