κάποιος με leben cs 300 ?

Μηνύματα
275
Reaction score
494
Μήπως τυχόν βρίσκεται κανείς εκεί έξω με leben cs 300 ?
Λέω από avantgarde acoustics model 5+ εδώ και καιρό να περάσω πάλι στις λάμπες
με τον παραπάνω ενισχυτή αλλιώς μια ανταλλαγή που με έχει έρθει στο παρασκήνιο.
Τα ηχεία μου είναι Klipsch heresy 3 ( δεν τα αλλάζω!!! )
έχετε τυχόν γνώμες για συνδιασμό Klipsch + Leben?
ή αν κυκλοφορεί κανεις εκει κάτω στας Αθήναις demo / έκθεση κτλ κλτ κτλ...???
 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
ειχα για κανα χρονο τον 600αρι.....υπεροχος ενισχυτης...και ειχα ακουσει και τον 300αρι....το ιδιο ωραιος αλλα με λιγοτερα βατ και προτιμηση σε ευκολα και ομαλης αντιστασης ηχεια..
 


PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ο 300 απλα υπεροχος.Και με τα ηχεια σου που ειναι αρκετα ευαισθητα θα ειναι μια χαρα.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
αλλα και ο μικρουλης με τις el 84 τα σπαει! Αρκει να εχει συνδεθει με το καταλληλο ταιρι του!
 




Μηνύματα
90
Reaction score
80
Έχω ακούσει τον cs600 με ηχείο το Bauer. Πολύ καλός ενισχυτής, ισορροπημένος. Από τα περισσότερα reviews όμως, που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο, τα ταιριάζουν με ηχεία τύπου Harbeth... Με κόρνα και υψηλή ευαισθησία μάλλον δεν θα είναι πολύ καλός συνδυασμός. Κατά τη γνώμη μου, επιβάλλεται ακρόαση πριν την αγορά.
 

Μηνύματα
889
Reaction score
201
Ειχα τον Leben cs300xs ωραια κατασκευη, εμφανιση σαν μπιμπελο αλλα απο ηχο τιποτα ιδιαιτερο, ο Yalrand με EL34 που ειχα ηταν καλυτερος στο 1/5 τις τιμης, ισως βεβαια να μην μου εκατσε και με τα ηχεια μου - να μην ειμαι και απολυτος. Τελικα τις πουλησα ολες τις λαμπες, μερικα γιαπονεζικα μηχανηματα τις δεκαετιας του 60 ειναι way.... καλυτερα
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013
Ειχα τον Leben cs300xs ωραια κατασκευη, εμφανιση σαν μπιμπελο αλλα απο ηχο τιποτα ιδιαιτερο,
Πρεπει να εισαι το μονο ατομο στον κοσμο που κανει αυτο το σχολιο.
Τι αλλα συνοδα ειχες μαζι του?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.162
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top