Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

Y

Yiannis_B

Guest
To '93 έδωσα το παπί και μια Canon A1, και βρέθηκα μ' αυτό το 4-κύλινδρο τετρακοσάρι. Μεταχειρισμένο, κατευθείαν εισαγωγή από την χώρα του ανατέλλοντος ηλίου. 55 αλογάκια μπορεί να μην φαίνονται πολλά, αλλά από φανάρι σε φανάρι στην Εγνατία μάζευε πάνω από 150 κι άντε να φρενάρεις μετά, με τα αστεία φρενάκια του και τα γιοκογλίτσα σχιστομάτικα λαστιχάκια του.
Τις πρώτες μέρες είχα πάθει ένα μικρό σοκ με την ισχύ.
Σε κάθε φανάρι ένα ακόμα drug-race, σε κάθε στροφή ένιωθα λίγο σαν τον barry sheene - το μηχανάκι βέβαια ήταν όρθιο, αλλά εγώ νόμιζα ότι θα ακουμπήσω κάτω τον αγκώνα...:gotcha:
Κλασσικός μοτοσυκλετιστικός εξοπλισμός ήταν το τζιν, τ' άρβυλα , μπουφάν δερμάτινο να ναι και ό,τι να 'ναι, και το κράνος στο χέρι - μην στραμπουλήξουμε και κα 'να αγκώνα...
Τότε ή οι βενζίνες ήταν φτηνές, ή δεν τις λογαριάζαμε - δεν θυμάμαι. Πάντως σπάνια ξεκαβαλούσαμε.
Το δεύτερο πόδι της Χαλκιδικής το 'χαμε για κυριακάτικο καφέ.

Ψέμα.

- κάθε μέρα ήταν Κυριακή...:rolleyes:

Μοτο-βιογραφικού συνέχεια, με Bros εξίμισι, στην παρατημένη πίστα του Αιγινίου, κάπου το 2001. Πριν την ευθεία είχε γελάδια ως τεχνητό S.

Φοράω και κράνος. :rolleyes:



Περιοδικά του ειδικού Τύπου της εποχής με εξώφυλλο από το Αιγίνιο...:(

http://www.zougla.gr/automoto/article/to-autokinhtodromio-pista-tou-aiginiou

 
Last edited by a moderator:

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Το Αιγίνιο θα έπρεπε να είναι σήμερα πιστάκι για trackdays (δεν εννοώ moto gp προδιαγραφών, αλλά κάτι σε Μέγαρα τύπου) και να εξυπηρετεί την ευρύτερη -και όχι μόνο- περιοχή.

Αντ' αυτού σαπίζει... και συχνά/πυκνά, μαζεύονται παρεάκια και κάνουν ακόμα και σήμερα μοτογυροβολιές.
1000 φορές στο Αιγίνιο παρά στο δρόμο.



Μπι: Σπαθί έχεις καταπιεί ρε? :roflmao:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.647
Reaction score
94.606
Επειδή δε φαίνεται η φωτό στο σπόιλερ, την βάζω εγώ.

Better.jpg
 



Y

Yiannis_B

Guest
Μπι: Σπαθί έχεις καταπιεί ρε? :roflmao:
Εδώ απλά και μόνο μιλάει ένας ρυθμός ελαφρύς, γλυκός και το ίδιο το γιαπωνέζικο σώμα μας. :roflmao:


Λίγο καλύτερα... :fuckyou:

PS - Το γόνατο κάτω σας χιμπατζής, με το μηχανάκι όρθιο, δεν είναι το στυλ μου. :fuckyou:

 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.268
Κο κο κο κο.
Σιγά να μη στό'δινα για βόλτα . 200 οικόπεδα θα αγόραζες , με τη μία.
 





Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.268
Φανταστείτε πόσο γρήγορο είναι το GTR.
Πόσες φάπες ρίχνει στα ευρωπαϊκά τούμπανα.
 


Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.268
Υπάρχουν και κάτι πιο τούμπανα GTR με 1500hp ή ακόμη και 1700. Kάτι Μόρτες ρώσοι τα έχουν και σβήνουν από το χάρτη όποιον θελήσει να τους την πέσει. Τα βίντεο υπάρχουν στο u tube .
Αυτό που μου κάνει όμως εντύπωση είναι το εξής , γιατί έβαλαν ένα μηχανάκι σχεδόν παραγωγής να κοντραριστεί με κάποια πολύ πειραγμένα υπερ αυτοκίνητα, ενώ υπάρχουν και πειραγμένα hayabussa με turbo-nitro και 500+ άλογα . Ένα που έχω δει στο tube έφτανε τα 370kmh για πλάκα, σε κάτι χρόνους εξωπραγματικούς, περίπου των 12 δευτέρων αν θυμάμαι καλά.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Έχουμε και στο Ελλάντα τέτοιο busa... :hi:


 



Μηνύματα
29.257
Reaction score
23.300
ΥΓ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙ Η GTR ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ....
ΚΑΙ Η ΚΑΒΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕΙΡΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.

Η ΜΠΟΥΓΚΑΤΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΣΕ ΑΓΡΙΕΣ

ΤΕΛΙΚΕΣ....

ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΑ 400 ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.......:p:D:laugh::roflmao:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.946
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top