ΟΤΕ-ΠΑΡΟΧΗ INTERNET & ΥΓΡΑΣΙΑ

Μηνύματα
892
Reaction score
81
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΟΤΕ. Εκανα την μακακια και από wind λογω της αθλιας συμπεριφορας τους με τα προγράμματα και τις χρεωσεις να πάω στον οτε. Από την ημέρα που συνδεθηκα στον οτε 17/6/15 (εκτος των δυο πρωτων ημερων) internet δεν εχω. Κάθε μερα τηλέφωνα , πανε ερχονται οι τεχνικοι το πρωι το φτιαχνουν το βράδυ χαλαει σαν το γιοφύρη της ΑΡΤΑΣ. Καταλύξανε κιολας να μου πουνε (αφου είναι αχρηστοι και δεν μπορουν να το φτιαξουν και κατά 90% φταίει ότι σε μια παροχη πο αντεχει 10 γραμμές έχουν βάλει 50) ότι έχω υγρασία στο σπίτι (κοντα στην πριζα) και για αυτό δεν παίζει. Την άλλαξα, τα ίδια. Τωρα μου λένε ότι φταίει το καλώδιο. Το έχει επηρεάσει η υγρασία και να το αλλάξω (να κάτσω τώρα να ξηλώνω το σπιτι για χάρη του οτε) 2 χρόνια στην wind με την ίδια υγρασία (υγρασία με 40 βαθμούς) έπαιζε το Internet αδιάκοπα εκτος από 2 - 3 εξαιρέσεις που πάλι εφταιγε το βρωμοδίκτιο του ΟΤΕ. Να δω πως θα ξεμπλέξω με αυτους τους ασχετους.
Επίσης συμβαίνει και το εξης παράδοξο το πρωι δεν παιζει τίποτα ενώ το απόγευμα από καποια ωρα και μετα παιζει μεχρι καποια παλι ωρα. Φαίνεται εκεινη την ωρα η υγρασία παει για καφε. ΤΕΛΙΚΑ μηπως για να κανεις συμβόλαιο με τον ΟΤΕ για παροχη τηλεφωνίας και Internet θα πρεπει να βάλουν ΟΡΟ να μην έχεις υγρασία στο σπίτι σου και κοντά στην πριζα παροχής Internet? Λέω εγώ τώρα.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.657
Πες τους να συνδέσουν δοκιμαστικά ένα άλλο στεγνό καλώδιο εκτός τοίχων και να δείτε τι γίνεται.
Να δούμε τι θα σου πουν.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
ότι έχω υγρασία στο σπίτι (κοντα στην πριζα) και για αυτό δεν παίζει. Την άλλαξα, τα ίδια. Τωρα μου λένε ότι φταίει το καλώδιο. Το έχει επηρεάσει η υγρασία και να το αλλάξω (να κάτσω τώρα να ξηλώνω το σπιτι για χάρη του οτε) 2 χρόνια στην wind με την ίδια υγρασία (υγρασία με 40 βαθμούς) έπαιζε το Internet αδιάκοπα εκτος από 2 - 3 εξαιρέσεις που πάλι εφταιγε το βρωμοδίκτιο του ΟΤΕ. Να δω πως θα ξεμπλέξω με αυτους τους ασχετους..
Τα ίδια λένε παντού. Και σε 'μένα τα είπαν, πως θα έχω drops μέσα στο καλοκαίρι ή το χειμώνα (ανάλογα τον τεχνικό :rolleyes: ).
Μιά δική τους ρεκλέτα οξειδωμένη έφταιγε, την ξήλωσα μόνος μου και λύθηκε το πρόβλημα.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Όλες οι γραμμές ΟΤΕ δεν είναι ρε παιδιά ?
Ο ΟΤΕ είναι υγρός και η WIND ξερή ?:confused:
Μάλλον έχουν ξεπουλήσει στην περιοχή και πέφτουν 500 νοματαίοι μαζεμένοι .
Δορυφορικό ιντερνετ υπάρχει να πάνε όλοι τους στο διάολο :thumbsdown:
 

D

Deleted member 23222

Guest
Υγρό Internet...
Θα γίνει μόδα κι αυτό σαν τις υγρές μεσσαίες...

Πλάκα πλάκα είναι θέμα και περιοχής.
Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τον ΟΤΕ και δεν θα αλλάξω ποτέ πάροχο...
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Τα ίδια μου είχαν πει κάποτε (για υγρασια και ότι έπρεπε να αλλάξω την δομημένη καλωδίωση), όταν το σπίτι ηταν μόλις 2 χρόνια από ανακατασκευή και έχοντας περάσει παντού καλώδια δικτύου ολοκαινουργια.
τους έστειλα και από τότε. ....πΟΤΕ.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Δηλαδή ρε παιδιά,έχει βγεί απόφαση του ΔΣ να λένε σε όλους τους δυσαρεστημένους τα ίδια πράγματα??
 



Μηνύματα
892
Reaction score
81
εβαλα καλωδιο utp το μπλε από το κουτι του οτε στην κεντρικη μπριζα του σπιτιου και ως δια μαγειας το Internet τρεχει.
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.992
ΟΤΕ

Όπου μεσολαβεί το Δημόσιο, η ασχετοσύνη βασιλεύει…

Με πια κριτήρια άραγε προσελήφθησαν οι ‘’τεχνικοί’’ που εξέτασαν την παροχή σου?

Ασφαλώς όχι με αυτά που θα επιλέγονταν από κάποια σοβαρή εταιρεία….

Άλλη φορά λοιπόν πριν επιλέγεις φορέα, να ελέγχεις τις ''υγρασίες'' σου παρακαλώ.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.386
Reaction score
93.958
ΟΤΕ

Όπου μεσολαβεί το Δημόσιο, η ασχετοσύνη βασιλεύει…
Δεν είναι πλέον δημόσιος οργανισμός ο ΟΤΕ.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.992
ok, αν και έχω κάποιες αμφιβολίες (ως προς το θέμα με προσωπικό εννοώ), προτιμώ να συμφωνήσω και να πάρω πίσω το παραπάνω κείμενο και τις σχετικές παρατηρήσεις.

Ούτως ή άλλως σιγά σιγά θα υπάρξει κάποια βελτίωση. Με το 90% πλέον στο Ιδιωτικό τομέα, όλο και κάτι θα γίνει ...
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.097
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top