Media Player Philips

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Γεια σας και από μένα!
Εδώ και πολλά χρόνια είμαι κάτοχος του HMP3000 της Philips, το οποίο για τα λεφτά του (κάτω από 50€) μπορώ να πω ότι παίζει τα πάντα (εκτός 3D) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (δεν έχω βέβαια και ιδιαίτερες απαιτήσεις).
Πρόσφατα αγόρασα το HMP7100 (προκειμένου να το έχω μόνιμα τοποθετημένο στην άλλη τηλεόραση), θεωρώντας ότι θα μου προσφέρει το κάτι παραπάνω σε σχέση με το παλιότερο μοντέλο.
Εμ, δεν είχα διαβάσει αυτό το forum και την πάτησα (θα μπορούσα να είχα πάρει κάτι πολύ καλύτερο).
Το βασικό μου πρόβλημα - για το οποίο έχω απευθυνθεί στη Philips αλλά απάντηση καμία - είναι οι υπότιτλοι.
Έχω πάρα πολλές ταινίες, με ξεχωριστούς υπότιτλους srt και encoding ANSI, τους οποίους δεν αναγνωρίζει το HMP7100 και πρέπει να τους αλλάζω σε UTF-8 για να τους παίζει...
Αν αγοράσω κάποιο άλλο media player πχ Mede8er ή Dune, θα έχω το ίδιο πρόβλημα; Έχει προσέξει κανείς σε τι encoding είναι σωσμένοι οι υπότιτλοι του;
 


Μηνύματα
3
Reaction score
0
Θα ήθελα να αναφέρω μιας και δέχτηκα σχετικό ερώτημα σήμερα, ότι προ τριών μηνών περίπου και αφού το επίσημο serviceτης Philipsδεν μπορούσε να βρει κάποια λύση στο πρόβλημα των υποτίτλων, δέχτηκαν να πάρουν πίσω το μηχάνημα και μου επέστρεψαν τα χρήματα μου.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top