Αγορα αυτοκινητου βοήθεια ( mercedes )

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Γεια σας παιδιά. Ειμαι νέο μέλος και δημιούργησα αυτο τον λογαριασμό για να μου πείτε την γνώμη σας ως έμπειροι των αυτοκινήτων και οδηγοί των mercedes. Επιθυμώ λοιπόν την γνώμη σας για την mercedes ml250 του 2012 που ειναι diesel. Δεν θελω κατι που θα το βάζω στα Κατσαβραχα σε βουνά και λαγκαδια απλά θελω ενα τζιπ οικονομικο,πολυτελές,να οδηγώ απο ψηλά, καλη συμπεριφορά οδηγησης οπως και κατανάλωση.Εχω τρέλα με τις mercedes και δεν θελω να παω σε κάποια άλλη μάρκα. Οποίος θέλει να βοηθήσει λοιπόν ας κανει ενα σχόλιο τι πιστεύει για το "τζιπακι". Μην μου πείτε για ml350 και πάνω δεν υπάρχει λόγος ψάχνω κατι το οικονομικο. Να μην ξεπερνά παράδειγμα στο σέρβις πάνω απο 500 ευρω. Σας ευχαριστώ εκεί των προτέρων.
 


gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Γεια σας παιδιά. Ειμαι νέο μέλος και δημιούργησα αυτο τον λογαριασμό για να μου πείτε την γνώμη σας ως έμπειροι των αυτοκινήτων και οδηγοί των mercedes. Επιθυμώ λοιπόν την γνώμη σας για την mercedes ml250 του 2012 που ειναι diesel. Δεν θελω κατι που θα το βάζω στα Κατσαβραχα σε βουνά και λαγκαδια απλά θελω ενα τζιπ οικονομικο,πολυτελές,να οδηγώ απο ψηλά, καλη συμπεριφορά οδηγησης οπως και κατανάλωση.Εχω τρέλα με τις mercedes και δεν θελω να παω σε κάποια άλλη μάρκα. Οποίος θέλει να βοηθήσει λοιπόν ας κανει ενα σχόλιο τι πιστεύει για το "τζιπακι". Μην μου πείτε για ml350 και πάνω δεν υπάρχει λόγος ψάχνω κατι το οικονομικο. Να μην ξεπερνά παράδειγμα στο σέρβις πάνω απο 500 ευρω. Σας ευχαριστώ εκεί των προτέρων.
Θα το μετανιώσεις ;)
λαθος ερώτημα σε λάθος εποχή και σε λάθος φόρουμ αλλα δεν μου κάνει εντύπωση γιατί είσαι φαν των μερσεντε
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Γιατι να το μετανιώσω ; Λάθος εποχή ; Απλά είχα ενα αλλο και θελω να αγορασω αυτο γιατι μου άρεσε.
Θα το μετανιώσεις ;)
λαθος ερώτημα σε λάθος εποχή και σε λάθος φόρουμ αλλα δεν μου κάνει εντύπωση γιατί είσαι φαν των μερσεντε
 

Μηνύματα
537
Reaction score
129
GLK 220 CDI BlueEfficiency 2009–2015
2,143 cc 16V I4 twin turbo 170 PS@3200–4200, 400Nm@1400–2800
ML 250 BlueTEC 4matic 2012– 2015
2,143 cc 16V I4 Bi-turbo 204PS@4200, [email protected]–1.800

καλοριζικο!
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Παρτο με κλειστα ματια,τα diesel by MERCEDES BENZ ειναι οτι καλυτερο υπαρχει...........απο εκει και περα μην βαζεις οριο τα 500ε για σερβις γιατι αυτο εξαρταται και απο τα εχτρα που εχει το αυτοκινητο.
Πχ....εχει αεραναρτηση ???
Εχει φαρδια ελαστικα ??
Το κοστος των αμορτισερ ειναι απαγορευτικο,οπως επισεις κρεμαγιερας και ψαλιδιων.................κατι ξερω απο M.B
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.401
Reaction score
93.993
λαθος ερώτημα σε λάθος εποχή και σε λάθος φόρουμ
Διαφωνώ για το λάθος φόρουμ Χρηστάκο.

Έχουμε αρκετά μέλη που ξέρουν πολλά για αυτοκίνητα και δίνουν πολύ καλές συμβουλές!
 

Μηνύματα
531
Reaction score
126
Πολύ ωραίο αυτοκίνητο άνετο στους μεγάλους αυτοκινητοδρόμους και ξεκούραστο,σε πιο κλειστά κομμάτια δυσκολεύεται λόγου βάρους και μοιάζει δυσκίνητο εάν δεν σου αρέσει η σπορ οδήγηση και ψάχνεις αυτοκίνητο που θα βγαίνεις ατσαλάκωτος μετα από 350χλμ χτυπα το
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ΠΗΓΑ ΠΑΡΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΤΑΞΙ Η ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ (26) ΕΙΝΑΙ ΣΕΡΜΕΝΤΕ ΣΕΙΡΑ Ε (W210-W211-W212) KAI KLASS S W220!!!!! Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΠΗΓΕ ΠΑΡΟΙΚΙΑ
ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ.

ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑ VIP ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΡΟΣΩΠΩΝ.
(1000-3000 ΕΥΡΩ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ!!!!!)

650,000 ΧΛΜ ΜΟΝΟ ΜΕ ΛΑΔΙΑ-ΦΙΛΤΡΑ-ΤΑΚΑΚΙΑ!!!! ΚΑΙ ΜΕΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ 8,5 ΛΙΤ/100 ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΤΕΡ 197ΗΡ!!!!
 


gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Διαφωνώ για το λάθος φόρουμ Χρηστάκο.

Έχουμε αρκετά μέλη που ξέρουν πολλά για αυτοκίνητα και δίνουν πολύ καλές συμβουλές!
Δεν αμφισβητώ τη γνώση των μελών στο θέμα αυτοκινήτου αλλά πρώτο ποστ με τέτοιο ερώτημα για χρήση πέριξ της πλατείας Μπουρναζίου,οδήγηση από ψηλά :smg:και σέρβις στο βενζινάδικο της γειτονιάς:roflmao: δεν χρήζει σοβαρής αντιμετώπισης :headbang:
 



Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
ΥΠ ΟΨΙΝ ΟΤΙ Η ΣΕΡΜΕΝΤΕ ΕΧΕΙ ΤΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ. ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΟΙ ΕΔΩ ΒΛΑΧΟΣΥΝΕΡΓΕΙΑΔΕΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ "ΣΕΡΜΕΝΤΕ ΕΧΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ

ΘΑ ΠΛΕΡΩΣΕΙΣ".

ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ "ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ" ΤΑΚΑΚΙΑ ΚΛΠ ΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ.
 


Μηνύματα
411
Reaction score
648
ΥΠ ΟΨΙΝ ΟΤΙ Η ΣΕΡΜΕΝΤΕ ΕΧΕΙ ΤΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΠΟ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ

ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ. ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΟΙ ΕΔΩ ΒΛΑΧΟΣΥΝΕΡΓΕΙΑΔΕΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ "ΣΕΡΜΕΝΤΕ ΕΧΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑ

ΘΑ ΠΛΕΡΩΣΕΙΣ".

ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ "ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ" ΤΑΚΑΚΙΑ ΚΛΠ ΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΙΜΙΤΑΣΙΟΝ.
Δεν ισχύουν αυτά. Δουλεύω σε εξουσιοδοτημένο επισκευάστη Mercedes Benz στο τμήμα ανταλλακτικων από το 2003 έως και σήμερα.Φιλικά Δημήτρης.
 

Μηνύματα
411
Reaction score
648
Αν το κανείς κέφι παρτο.Είναι πολύ καλός χιλιόμετρο φάγος.Όλα τα αυτοκίνητα βγάζουν ζημιές. Αλλά στο συγκεκριμένο αν σου τύχει μεγάλη ζημιά θα το "πληρώσεις ακριβά το αστέρι".Γενικά τα Mercedes είναι Καταπληκτικά οχήματα αλλά δεν έχουν το value for money.
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.100
Δεν ισχύουν αυτά. Δουλεύω σε εξουσιοδοτημένο επισκευάστη Mercedes Benz στο τμήμα ανταλλακτικων από το 2003 έως και σήμερα.Φιλικά Δημήτρης.
ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ?

ΕΧΕΤΑΙ ΔΕΙ ΤΙΣ ΤΙΜΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ?

ΤΟ ΛΕΩ ΠΧ ΓΙΑΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΓΟΡΑΖΑΜΕ ΣΕΤ

ΤΑΚΑΚΙΑ ΑΠΟ AUDI 80! 22,000 DR KAI GOLF 15,000 DR KAI MERCEDES 8,500-11,000 DR

ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ ΦΟΡΝΤ ΧΡ3 15,000 ΕΝΑ ΣΕΤ ΤΑΚΑΚΙΑ!!!!!!

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ Η ΑΠΛΑ

ΟΙ ΕΔΩ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΠΧ ΠΑΛΙΑ Η ΕΚΚΑ ΦΡΟΝΤΙΖΑΝ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΥΝ

ΤΟΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΝΟΝΑ ΠΕΡΙ ΒΛΑΧΟΣΥΝΕΡΓΕΙΑ......

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΜΑΡΤ ΚΑΤΑΛΗΣΤΕΥΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Να το πάρεις το κουκλί!
Το ζαχαρώνω και εγώ αλλά:

1. Έχω γυναίκα που συχαίνεται τέτοιες μάρκες!!???
2. Εποχή με τα γνωστά προβλήματα &
3. Έχω ένα qashqai διαμάντι... ελάχιστη βενζίνη, λίγο λαδάκι (στα τακτικά service των 70 ευρώ)... και τίποτα άλλο....
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Αν το κανείς κέφι παρτο.Είναι πολύ καλός χιλιόμετρο φάγος.Όλα τα αυτοκίνητα βγάζουν ζημιές. Αλλά στο συγκεκριμένο αν σου τύχει μεγάλη ζημιά θα το "πληρώσεις ακριβά το αστέρι".Γενικά τα Mercedes είναι Καταπληκτικά οχήματα αλλά δεν έχουν το value for money.
Aκριβως ετσι ειναι..........
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top