B&w dm302 ή whalfedare diamond 8.1?

Μηνύματα
290
Reaction score
140
Καλησπερα, ειμαι κατοχος ενος ενισχυτη marantz pm7200 και σκεφτομουν να παρω χαμηλού κοστους ηχεια. Τα δυο του τιτλου διαβαζω οτι ειναι απο τα πιο αξιολογα του ειδους τους(και μικρα που χρειαζομαι καθώς δεν έχω χωρο). Ποιο απο τα δυο ζευγαρια θα προτείνατε και γιατι? Εχω σκαναρει ολατα φορουμ και δεν μπορω να πω ξεκαθαρα οτι εβγαλα ακρη. Σχεδον ισαξια τα εχουν. Το audiophile εχει καταταξει τα b&w 302 στην class c που απο οτι καταλαβα ειναι αρκετα σπουδαιο για την τιμη τους...δυστυχως ομως δεν εχω βρει απο την ιδια πηγη αξιολογηση και των δυο ηχειων ωστε να εχω μια αξιολογηση με σημειο αναφορας εναν κριτη...Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων...
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
τα whalfedare δε τα ξερω ,τα B&w dm302 τα εχω χρονια (τωρα πια καπου ειναι δανεισμενα) και ειναι καταπληκτικα για το μεγεθος και τα λεφτα τους (αν θυμαμαι καλα δοθηκαν στο φορουμ για 80 ευρω ((ντροπη δηλαδη)) καποια στιγμη ....)
 

Μηνύματα
290
Reaction score
140
Πραγματι αυτο διαβαζω και εγω παντου αλλα διαβασα και τα καλυτερα και για τα whalfedare και μπηκα σε δίλημμα...σε ευχαριστω για την εμπειρια σου. Αν μη τι αλλο εχω αλλη μια επιβεβαιωση της ποιοτητας των συγκεκριμενων b&w...
 

Μηνύματα
1.299
Reaction score
313
Τα Diamond 8.1 έχουν πτώση της απόκρισης στις υψηλές και ακούγονται πιο..."γλυκόηχα".
Τα 302 είναι σαφώς πιο ακριβή ηχεία με ήχο που παραπέμπει σε ηχεία monitor.
Αν δεν τίθεται θέμα...γούστου, τα 302 είναι πιο "σωστά"!

Μέχρι τι ποσό μπορείς να διαθέσεις;
 

Μηνύματα
290
Reaction score
140
Λιγα...εκατο με 150... Καπου πηρε το ματι μου ενα ζευγαρι tannoy p10 στα 180. Υπαρχει για αυτο καμια γνωμη? Η μηπως αξιζει να περιμενω κανα 5μηνο να παω μετα σε κατι ακριβοτερο?,(αλλα παλι μικρου μεγεθους καθως δεν εχω χωρο..)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top