Ηλεκτρονικό τσιγάρο



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
να κάνω μια ερώτηση ω ρε ατμορουφήχτρες...?

αυτές τις μέρες παίζοντας με αντιστάσεις παρατήρησα το εξής φαινόμενο..έστω ότι έχω μία αντίσταση 1.2 ατμίζω στα 7.8-8.3 περίπου...καλό ντουμάνι...ανεβάζω στα 10-11 χάνεται το ντουμάνι....ανεβάζω στα 13+ επανεμφανίζεται...ανεβάζω κ άλλο εξαφανίζεται....

γιατί υπάρχει αυτή η αυξομείωση στον ατμό?έχει να κάνει με το υγρό,το βαμβάκι ή με την ενέργεια που λαμβάνει η αντίσταση και δεν ανταποκρίνεται στην δημιουργία θερμότητας ??
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Η αντίσταση είναι καλά βιδωμένη,το προσέχω πάντα,η μπαταρία εμπειρικά είναι εντάξει...μου κρατάει 2 μέρες...τώρα σκέφτομαι μήπως φταίει η καλωδίωση του istick,την είχα αλλάξει πριν 2 εβδομάδες...αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης γιατί δεν πειραματίστηκα πριν την αλλαγή..ουφ!!!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
H τζούρα σου έχει την ίδια ένταση;
Ρωτάω γιατί έχω δει αρκετούς να εισπνέουν απαλότερα ανεβάζοντας ένταση(από φόβο; ).
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
κανονική,δεν αλλάζω κάτι,ίσα ίσα μπορεί να είναι και πιο δυνατή όταν ανεβάζω για να πάρω πιο συμπυκνωμένο ατμό στον ίδιο χρόνο
 

Μηνύματα
299
Reaction score
617
Αφου ο ατμο ειναι ενταξει ,φταιει η μπαταρια,δεν εχεις αλλη να δοκιμασεις;
Παλια τα μοντακια εκαναν κατι τετοια οταν ηταν η ταση επεφτε κατω απο 3,6- 3,7 V.
 

Μηνύματα
53
Reaction score
27
Το καινούριο μωρο μου bod meka by Leo και σοφία.τι να πω για την σοφία την ερωτεύεσαι αμέσως μόλις την ατμισεις τέτοιο βελούδινο ατμό δεν παιζει πουθενά αλλού.αχχχ ερωτεύτηκα πάλι :)
 

Attachments


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Την μπαταρία την τσέκαρα σήμερα με τέστερ που έχω,είναι εντάξει...τώρα κάποια στιγμή αύριο θα κοιτάξω να φτιάξω νέα αντίσταση και να ξαναδοκιμάσω.. και λέω να βάλω και μια μαμά αντίσταση 1.2 για να δω αν κάνει τα ίδια
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.641
Reaction score
94.595
Είναι o Dark Horse.

Μ' ένα γρήγορο στήσιμο με μονή αντίσταση 0,9 Ohm, είναι πολύ καλός!


Πολλές ρυθμίσεις εισαγωγής αέρα για όλα τα γούστα.

Σε κόντρα με τον Magma δεν βλέπω διαφορές, αν και πρέπει να φτιάξω και στα δύο ίδιες αντιστάσεις.

Ένα μείον είναι η μικρή χωρητικότητα υγρού σε σχέση με τον αγαπημένο μου Magma.


Θα το κρατήσω μία εβδομάδα για δοκιμή και θα σας πω το άλλο Σάββατο αν θα τον κρατήσω

ή θα μείνω με τον Magma.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Το πρόβλημα με το ντουμάνι λύθηκε προς το παρόν,μετά από καθαρισμό των ''πάντων'' (άντε να καταλάβεις τώρα)και έχω εξτρά ερώτηση για το κοινό:

που και που στις αντιστάσεις στις αρχές νιώθω μια σιδερένια γεύση που μετά από καμιά ώρα στρώνει,είναι θέμα βαμβακιού ή υλικού αντίστασης?δεν χρησιμοποιώ νίκελ,δεν αναγνωρίζει το μοντάκι κάτω από 1Οhm)
υπάρχει διαδικασία ''στρωσίματος'' βαμβακιού-αντίστασης?Άκουσα ότι καλό είναι να το βράζεις το βαμβάκι,ισχύει?
να αναφέρω ότι την αντίσταση την κάνω απολύμανση με καθαρό οινόπνευμα(θέμα τακτικής είναι,όχι θέμα μικροβίων) πριν την χρήση,την καίω μερικές φορές,την ξαναπλένω με νερό και μετά την τοποθετώ για χρήση,μήπως προκαλώ φθορά έτσι?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.406
Reaction score
74.703
Αντίσταση είναι, αν δεν την κάψω πολύ πάντα γεύομαι σιδερίλα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Αντίσταση είναι, αν δεν την κάψω πολύ πάντα γεύομαι σιδερίλα.
πόσο πολύ την καις πριν?εγώ 3 σετ των 10sec μέχρι να βγάλει protect και μετά ξέπλυμα με νεράκι και άλλη μία τελευταία

αυτό τώρα συμβαίνει που πήρα 0.32 σύρμα, με το 0.25 μια χαρά ήταν και με λίγο
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.406
Reaction score
74.703
Δε μετράω, μέχρι να μη μυρίζει το μέταλλο. Ούτε πλένω ούτε βάζω οινόπνευμα.
Μάλλον η σύνθεση του σύρματος που πήρες φταίει.
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.492
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top