Τι είδαμε, τι θα δούμε


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.655
Guardians of the galaxy (2014), 5/10... θα του 'βαζα 8 αν είχε σταθερό φορμάτ στην εικόνα!
Απ' όσο γνωρίζω, μόνο η 3D έκδοση έχει variable AR. Βαριέμαι και να δοκιμάσω το 2D μου. 8+/10

Gunn has revealed that the 3D Blu-ray presentation of Guardians of the Galaxy will be presented with a shifting aspect ratio (2.40:1 & 1.78:1), a la The Dark Knight. The 2D presentation will remain 2.40:1 for the duration of the film.

Βλέπεις 3D μπάρμπα; :D
 
Last edited:

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.881
Reaction score
41.109
Απ' όσο γνωρίζω, μόνο η 3D έκδοση έχει variable AR. Βαριέμαι και να δοκιμάσω το 2D μου. 8+/10




Βλέπεις 3D μπάρμπα; :D
Οχι παιδί μου, 2d το είδα.
Και κανει πολυ συχνά αλλαγές, θα μη σου πω κάθε 10 sec!
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Οχι παιδί μου, 2d το είδα.
Και κανει πολυ συχνά αλλαγές, θα μη σου πω κάθε 10 sec!
Τον Κεφαλα κυνηγα με την πλυση εγκεφαλου με τις 235 :p

δε θυμαμαι και στο ιντερστελαρ τα ιδια?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.655
Μήπως ήταν η μισή 3D έκδοση; Τα κάνουν αυτά. ;)

Και γι' αυτό σκίζει η 2.35:1 οθόνη. Τα νουμεράκια αυτά τα απορρίπτει! :party:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.881
Reaction score
41.109
Σκέτη 2δ ήταν, 13+GB file size.

την οθόνη δεν την αλλάζω με τίποτα. Απλά το κάδραρα στο 16:9 και στις αλλαγές έβγαζε και πάνω-κάτω μαύρες μπάρες...που λόγω jvc ήταν μαύρες :tongue: :laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.496
Last edited:

Μηνύματα
357
Reaction score
290
images.jpeg
6,5/10



αρχείο λήψης.jpeg
To true detective οδηγός για πολλές που έχουν βγει -και θα βγουν- ακόμα.. Παρόλαυτα πολύ πολύ καλή 8/10. Το μυστικό σε τέτοιες ταινίες πέρα απο ατμόσφαιρα concept και ερμηνείες είναι οι δυο πρωταγωνιστές να είναι μπατσόφατσες και σε μουρη και σε στυλ. Και το πετυχανε 100%.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427



Orfeu negro 1959

6,5

Oscar 1960 Best Foreign Language Film
Τι μου θυμισες! Παιχθηκε (κανα δυο χρονια μετα, τοτε αργουσαν πολυ να ερθουν νεες ταινιες...) στα εγκαινια κινηματογραφου εδω (τα "Διονυσια" για τους Λαρισαιους) και "φυσικα" το ειδα! Τζαμπα;)
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.496
Amerikos psichopatas - American Psycho 2000.

7,5 / 10

image.jpg


Patrick Bateman: Did you know that Whitney Houston's debut LP, called simply Whitney Houston had 4 number one singles on it? Did you know that, Christie?


It's hard to choose a favorite among so many great tracks, but "The Greatest Love of All" is one of the best, most powerful songs ever written about self-preservation, dignity. Its universal message crosses all boundaries and instills one with the hope that it's not too late to better ourselves.

Since, Elizabeth, it's impossible in this world we live in to empathize with others, we can always empathize with ourselves. It's an important message, crucial really. And it's beautifully stated on the album.


They occupy empty space ....
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.520
Reaction score
30.893
Ειχα πει ψεμματα στην αλε οτι το The Perks Of Being A Wallflower ειναι το La Famille Belier μπας και γλυτωσω, αλλα το πηρε χαμπαρι και ετσι ειδα και το Famille Belier το οποιο ηταν αρκετα
συμπαθητικο και βλεποταν ανετα 7 στα 10

A Little Chaos Παροτι μου αρεσουν τα ιστορικα -και αυτο ειχε και βερσαλιες μεσα- ηταν μετριο 6 στα 10
 






Μηνύματα
76
Reaction score
87
Slow West
Όσοι περιμένετε western θα απογοητευτείτε. Για τους υπόλοιπους 5/10. Άμα επιμένεις σε μάταιους έρωτες τρως το κεφάλι σου. Λες και δεν το ξέραμε και έπρεπε να δούμε τον Φασμπέντερ μιάμιση ώρα για να το μάθουμε.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.655
Slow West
Όσοι περιμένετε western θα απογοητευτείτε. Για τους υπόλοιπους 5/10. Άμα επιμένεις σε μάταιους έρωτες τρως το κεφάλι σου. Λες και δεν το ξέραμε και έπρεπε να δούμε τον Φασμπέντερ μιάμιση ώρα για να το μάθουμε.
Εμένα μου άρεσε, 7/10. :p
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.324
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top