Ηλεκτρονικό τσιγάρο

profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Kanthal A1 0.32 28AWG
από Crazy wire (την ξέρεις?)
από αυτή την εταιρία παίρνουν τα περισσότερα καταστήματα που έχουν χύμα no name kanthal.
αλλά όπως κ να έχει το kanthal A1 είναι Kanthal A1.

σε καινούργια αντίσταση μια μεταλλική γεύση στην αρχή είναι φυσιολογική.

όταν δεν φτιάχνεις καινούργια κ απλά αλλάζεις το βαμβάκι πάλι έχει μια διαφορετική γεύση αλλά για λιγότερο διάστημα.
λένε οτι το Koh gen doh δεν θέλει χρόνο να πάρει την φυσιολογική γεύση αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.
το βαμβάκι αν θέλεις το βράζεις για να γίνει πιο Organic από organic.δεν το έκανα ποτέ.

το οινόπνευμα δεν το έχω δοκιμάσει επίσης.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Για να μην παρεξηγηθώ και για να μη γίνει ζήτημα,ο οινόπνευμα το χρησιμοποιώ καθαρά για λόγους όχι μικροβιακούς,απλά έτσι έχω συνηθίσει όταν κάνω μικροδουλειές στο τραπεζάκι+ ΄τι ''κολλάει'' καλύτερα το συρματάκι στο χέρι

το βαμβάκι που παρήγγειλα τώρα είναι koh(μετά από σχετικό τεστ βιρτουόζου του αντικειμένου που είδα) και όντως ισχύει αυτό που λες

τα φυτίλια αντί για βαμβάκι είναι καλύτερα?

γενικά τι αντιστάσεις kanthal προτείνετε?τώρα που έφαγα το πρώτο μου 10μετρο μου δημιουργήθηκαν απορίες και είδα πόσο ρόλο παίζει τελικά
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
τώρα πάλι καινούρια μ@λ@κία....έφτιαξα νέα αντίσταση και εφήρμοσα τακτική Zizik,έκαψα την αντίσταση μέχρι να μην μου μυρίζει μέταλλο,έβαλα και το καινούριο βαμβακάκι koh και δεν έχω γεύση(υγρό έχω το bourbon βανίλια της natura),God damn it!!!τι να φταίει τώρα?
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.387
Reaction score
93.960
Ποιον ατμοποιητή έχεις είπαμε;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
τώρα παίζω με τον kangertech subtank,έχω και τον μινι
αντίσταση στα 1.1 και 8.5 με 11.5watt δεν καταλαβαίνω Jesus από γεύση
π@π@ρίτσα που άλλαξα υλικά χωρίς να ρωτήσω και έχασα το setup μου >:(>:(>:(
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.387
Reaction score
93.960
Δε μπορώ να καταλάβω τι λάθος υπάρχει.

Άλλαξε βαμβάκι και αν δεν φτιάξει άλλαξε και την αντίσταση.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
αυτό θα κάνω...τσιμπάω 60 πιρουνιές παστίτσιο γιατί μου την έδωσε και ξεκινάω
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Τώρα αυτό είναι φυσιολογικό?θες που λέτε μετά το παστίτσιο,άλλαξα βαμβάκι..τίποτα,αλλάζω αντίσταση και βαμβάκι πάλι τίποτα..και το αφήνω έτσι,Σήμερα που τράβηξα τζούρα σχεδόν καλά
δηλαδή πόσες ώρες θέλει να παπαρώσει το βαμβάκι??Τόσο μάπα?
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
μήπως είναι αυτό από τις πολλές δοκιμές?

http://www.ecigarettedirect.co.uk/ashtray-blog/2014/03/vapers-tongue.html
Πάρα πολύ ενδιαφέρον άρθρο Profi!!!!Να'σαι καλά!!!άλλαξα γεύση σε forest fruit mix και όλα κανονικά...με ίδια αντίσταση και βαμβάκι..αύριο θα ξαναβάλω το bourbon,για να δουμε....
Λες να πάθαμε Τακαμούρι?!?!:roflmao::roflmao::roflmao:
 







Μηνύματα
53
Reaction score
27
Τώρα αυτό είναι φυσιολογικό?θες που λέτε μετά το παστίτσιο,άλλαξα βαμβάκι..τίποτα,αλλάζω αντίσταση και βαμβάκι πάλι τίποτα..και το αφήνω έτσι,Σήμερα που τράβηξα τζούρα σχεδόν καλά
δηλαδή πόσες ώρες θέλει να παπαρώσει το βαμβάκι??Τόσο μάπα?
Να πω και εγώ την μαμακια μου πιστεύω ότι το ζαλίζεις πολύ το σύρμα.καψιματα πυροματα οινοπνεύματα ασετονια επίσης έχω ακούσει ηλεκτρολύσεις κτλ εγώ και είναι προσωπική άποψη χαλάς την σύνθεση του μεταλου στην μια περίπτωση πυροματα καψίματα κτλ αλλάζει η σύσταση του μεταλου με αποτέλεσμα να σου έρθουν άλλες γεύσης στην άλλη πάλι ανοίγεις πόρους κτλ.βαλτο όπως είναι με ανοιχτές σπείρες πατα 2-3 χωρίς να ανάψει το μεγάλο να φυγει η λαδίλα του βάλε βαμβάκι υγρό πατα 2-3 πάλι να φυγει και η βαμβακιλα ρίξε και 2-3 χωρίς να το κατεβάσεις και πρέπει να είσαι οκ.εγω μερικές φορές παρατήρησα ότι δεν είχα βάλει σωστά το βαμβάκι ή πολύ χοντρό και δεν ανεπνευε καλά η αντίσταση ή πολύ λεπτό και δεν είχα καλή τροφοδοσία.εγώ ότι προβλήματα είχα ήταν πάντα με το βαμβάκι.α και γενικά ο κανγκερ δεν φημίζεται και για την γεύση που δίνει οπότε μην περιμένεις και πολλά.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top