JVC DLA-x3 απορίες

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Πάντως σε λιγο θα κάνω A/B συγκριση με τον Benq που παρέλαβα απο cpi. Νομίζω ότι δεν θα δω διαφορές... :D

Θα παιζουν ταυτοχρόνα και οι δυο με την ιδια πηγη και θα κανω hide μια τον ένα, μια τον άλλον.
Κόντρα μεταξυ Ανατολής και Δύσης
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Νταξ'.... Πολυ πλάκα είχε! Βάζω Kung Fu Panda που θυμάμαι είχε κάτι ωραίες σκοτεινές σκηνες. Τα ειχα κεντραρει τα προβολάκια να παιζουν σχεδον το ένα πάνω στο άλλο. Επαιζε ο JVC και ακομα και με το Eco Blank ο Benq, γκριζαρε την εικόνα! Εσερνα ένα κομμάτι χαρτι μπροστα απο τον φακό και αμέσως έβλεπες βρε παιδι μου μαυρο!

Ναι 'ναι καλα ο JVC να κρατήσει όσο περισσότερο γίνεται! Πάνω απο χρόνο και τα λεφτά του τα έβγαλε!

Εντω μεταξυ εχουν πάρει πάνω απο 5-6 τηλέφωνα για τον Benq, αλλα δυστυχώς τον έχω τάξει σε έναν απο την Αρχ. Ολυμπία, και θα έρθει σπιτι μου, διοτι δεν πολυηθελα συναλλαγες εξ αποστασεως.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ρε παιδια, αλήθεια... Δεν μπορώ να το χωνέψω πόσο μεγάλη διαφορά είναι στην εικόνα...
Βέβαια, δεν μετανιώνω, συνειδητή ήταν η επιλογή να "μείνω" τοσο καιρό στον Benq, γιατι ήξερα ότι απαξ και πας στο καλύτερο δεν μπορείς το χειρότερο, αλλά ΤΕΤΟΙΑ διαφορα δεν την περίμενα...

Πώς θα πω στο παιδί μου ότι αντί για μαθήματα ιππασίας και γκολφ, θα πρέπει να πάρουμε τον X7000; Με τι καρδιά μου λέτε;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.653
Θα του πεις πως δε σ' αρέσουν αυτά τα ελιτίστικα σπορ και να παίζει στο δρόμο γιατί είσαι παλιός σοσιαλιστής και θέλεις το μέτωπο καθαρό.. ;)
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Ρε παιδια, αλήθεια... Δεν μπορώ να το χωνέψω πόσο μεγάλη διαφορά είναι στην εικόνα...
Βέβαια, δεν μετανιώνω, συνειδητή ήταν η επιλογή να "μείνω" τοσο καιρό στον Benq, γιατι ήξερα ότι απαξ και πας στο καλύτερο δεν μπορείς το χειρότερο, αλλά ΤΕΤΟΙΑ διαφορα δεν την περίμενα...

Πώς θα πω στο παιδί μου ότι αντί για μαθήματα ιππασίας και γκολφ, θα πρέπει να πάρουμε τον X7000; Με τι καρδιά μου λέτε;

Μαλλον τον αδικεις πολυ τον benq
1) Ευχηθηκες να κρατησει ο jvc για εναν χρονο δεν ειναι τυχαιο γιατι φοβασαι μετα απο αυτα που εχεις ακουσει οτι δεν θα κρατησει ενω ο benq θα βγαλει 5000 ωρες χαλαρα
2) Βαλε να δεις 3d στον benq και στον jvc και εαν δεις στον x3 3d πες μου και μενα να ερθω να δουμε μαζι
3) ριξε μια ματια στην ταινια και οχι σε μαυρη καρτελα θα δεις οτι ο benq δεν τα καταφερνει τοσο ασχημα το ansi contrast και η ευκρινεια του θα του δωσουν μερικους ποντους .

O benq ειναι value for money ο Χ3 για καποιους ηταν πεταμενα λεφτα δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα το ζηταει ο οργανισμος σου :tongue:
Ειχα βαλει και εγω εναν x3 στο ματι αλλα επειδη δεν ηξερα ρωτησα και εμαθα:D

Στο παιδι σου συνεχισε τα μαθηματα ιππασιας ειναι δωρεαν το βαζεις στην πλατη και τραβα να παρακαλας να σταματησει το γκολφ γιατι θα σου σπασει και αλλη τηλεοραση:p
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Χαχαχαχα! Η αλήθεια είναι πως 3D δεν έχω δει ακόμα και μου αρέσει το 3D γενικά, οπότε βλέπουμε!

Ο λόγος που είπα να αντέξει ένα χρόνο είναι όσο θα είχε ακόμα εγγυηση o Benq. Παρόλα αυτα, για την διαφορα χρημάτων που έδωσα για να πάρω τον X3 ειμαι πολυ ευχαριστημένος.

Δεν θεωρώ πως ο Benq δεν είναι value for money. Πραγματικά σκεφτόμουν να τον κρατήσω για gaming και μιας και το λες για 3D ίσως, αλλά δεν με παίρνει οικονομικά. Ειδάλλως θα είχα πάρει τον x500 από τις αγγελίες.
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.604
Reaction score
94.497
Ναι βρε, απλά εννοεί ότι είναι κουραστικό για πολλούς.

Εγώ βλέπω ντοκιμαντέρ συνήθως και ελάχιστες ταινίες.
 



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ναι βρε, απλά εννοεί ότι είναι κουραστικό για πολλούς.

Εγώ βλέπω ντοκιμαντέρ συνήθως και ελάχιστες ταινίες.
Nαι βρε κι εγω τον πειράζω! :D Εχω το Art Of Flight σε 3D και είναι εντυπωσιακότατον!
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
κατι σε 3d που εχω δει και ηταν ωραιο ηταν χωρις γυαλια ...:D
2 περιπτωσεις...

στην πρωτη περιπτωση ηταν απο αναλογικο προβολεα -πηγη
....και στην δευτερη απο αναλογικη πηγη ψηφιακο προβολεα

ναι ναι ναι !!!!!
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Προχτες το βράδυ λοιπόν, διοργανώθηκε βεγγέρα στο σπίτι μου, με μπυρίτσες, cheesecake, rib-eye Ουρουγουάης, iD3 v2 και συνδαιτυμόνες τους κκ. svellinis, stampol, Μανώλης Κ..

Αφου κουτομπολέψαμε τους πάντες και τα πάντα αλά Cosmopolitan, αφησαμε τον Μανώλη να μου ρυθμίσει τον προβολέα (γιατι κακά τα ψέμματα, δεν μπορώ να τον φτάσω στο επιπεδο που ο ίδιος μπορεί να μου τον ρυθμίσει και κυρίως ήθελα να δω σε τι κατάσταση είναι ο προβολέας) και ανεβήκαμε στην ταράτσα για ψήσιμο με σκοπό να τις ψησω medium-rare, αλλά λόγω ευχαριστης κουβεντουλας με Τάσο και Στέργιο, η μπριζολες βγηκαν στο περίπου medium/medium-rare.

Αυτό που φάνηκε εν τέλει ήταν πώς η λάμπα δεν μπορεί να αποδώσει όπως πρέπει και αυτο φάνηκε όταν έβαλα 3D να δω (ευγενική χορηγία stampol του RF emitter) και δεν μπορούσα να το παρακολουθήσω. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΚΟΤΕΙΝΟ.

Αν θυμάμαι καλά με lens aperture 0 σε high mode καλιμπραρισμένο εβγαζε 11fL νομίζω, αν και ο Μανώλης θα το θυμάται καλύτερα.

Οποτε ρε παλικάρια, αν έχει κανείς κανενα ευρουλάκι σε Paypal Balance και θελει μετρητα, ας στειλει ενα PM! Για να πάρω λαμπίτσα από το εξωτερικό.

Η ρυθμιση, ως αναμενόταν από τον Μανώλη, ήταν παρα πολυ καλη! Έχω δει 2 blu-ray έως τώρα και με πηρε χτες και ο υπνος στο Shutter Island απο το γλυκο μάυρο που είχε και με νανουριζε!

Είναι στριφνος προβολέας ο X3 και σιγουρα θέλει χέρι μάστορα. Εγω με τον svellinis ήμασταν ΚΥΡΙΟΙ και περιορίσαμε τις ερωτησεις στο ελάχιστο. Τουλάχιστον μέχρι που μας ειπε ο Μανώλης να τον αφήσουμε να κάνει καμια δουλειά και να πάμε να ψησουμε.

Επίσης να ξέρετε πως ο Μανώλης εκτελεί και χρέη αρίστης baby-sitter, μιας και άφησα τα παιδια να τα προσέχει.
Πραγματικός multitasker!
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
πως τα καταφερατε βρε απο 16 να βγει 11 ;
Δεν ειχε 16 βρε που το ειδες γραμμενο ?
[DOUBLEPOST=1441819214][/DOUBLEPOST]
Προχτες το βράδυ λοιπόν, διοργανώθηκε βεγγέρα στο σπίτι μου, με μπυρίτσες, cheesecake, rib-eye Ουρουγουάης, iD3 v2 και συνδαιτυμόνες τους κκ. svellinis, stampol, Μανώλης Κ..
Δυο πραγαμτα θα μου μεινουν αξεχαστα το rib-eye Ουρουγουάης και το cheesecake . To πρωτο το χωνεψα το δευτερο δεν μπορω να το χωνεψω με τιποτα :p



 
Last edited:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Δεν ειχε 16 βρε που το ειδες γραμμενο ?

δεν ηταν γραμμενο :p

πιθανον να φταιει η ζουμερη μπριζολα :D

μηπως ξεχασατε καμια ιριδα στο μειον(-) ?:D
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.240
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top