Ηλεκτρονικό τσιγάρο

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
2 x 18650 efest imr
100 watt class D. 96% efficiency
Temperature Control.

Οδηγεί όλους τους ατμοποιητες με άνεση,
Στιβαρά μπάσα, ζεστές μεσαίες, αέρινα πρίμα.

Αν ο Nelson Pass έφτιαχνε μοντ κάπως ετσι θα ήτανε.
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
Να πω και εγώ την μαμακια μου πιστεύω ότι το ζαλίζεις πολύ το σύρμα.καψιματα πυροματα οινοπνεύματα ασετονια επίσης έχω ακούσει ηλεκτρολύσεις κτλ εγώ και είναι προσωπική άποψη χαλάς την σύνθεση του μεταλου στην μια περίπτωση πυροματα καψίματα κτλ αλλάζει η σύσταση του μεταλου με αποτέλεσμα να σου έρθουν άλλες γεύσης στην άλλη πάλι ανοίγεις πόρους κτλ.βαλτο όπως είναι με ανοιχτές σπείρες πατα 2-3 χωρίς να ανάψει το μεγάλο να φυγει η λαδίλα του βάλε βαμβάκι υγρό πατα 2-3 πάλι να φυγει και η βαμβακιλα ρίξε και 2-3 χωρίς να το κατεβάσεις και πρέπει να είσαι οκ.εγω μερικές φορές παρατήρησα ότι δεν είχα βάλει σωστά το βαμβάκι ή πολύ χοντρό και δεν ανεπνευε καλά η αντίσταση ή πολύ λεπτό και δεν είχα καλή τροφοδοσία.εγώ ότι προβλήματα είχα ήταν πάντα με το βαμβάκι.α και γενικά ο κανγκερ δεν φημίζεται και για την γεύση που δίνει οπότε μην περιμένεις και πολλά.
Θα το δοκιμάσω και την δική σου συνταγή,αν και πιστεύω ότι το πρόβλημα οφείλεται στα υλικά που δεν τα έχω συνηθίσει να τα τα δουλεύω ίσως,στα προηγούμενα με 0.25 σύρμα άλλης εταιρίας.. δεν είχα τέτοιο θέμα,αλλά τέσπα περί ορέξεως ...όπως είπε και ο Profi μπορεί να τίναξα και τα κύτταρα της γλώσσας μου στον αέρα εκείνη την μέρα...:focus::D:D:D

αύριο θα κάνω καθαρισμό και αλλαγή αντίστασης θα κάνω απλές ''κινήσεις''..να μη το πονέσω το παιδί..και θα ενημερώσω

ευχαριστώ τους πάντες για τις συμβουλές παιδιά..να'στε καλά!!!:thumbsup::thumbsup::thumbsup::hi::hi::hi:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.598
Reaction score
94.490
Από το ηλεκτρονικοτσιγαράδικο για το IPV4:

Απαραίτητη είναι η χρήση των δύο μπαταριών στο IPV4 ως "ζευγάρι". Σωστή είναι η ταυτόχρονη αγορά των μπαταριών, η ταυτόχρονη φόρτιση και αποφόρτιση τους αλλά και η ταυτόχρονη επίσης αντικατάσταση τους όταν αυτό χρειαστεί. Προτεινόμενη κρίνεται και η φόρτιση των μπαταριών σε εξωτερικό φορτιστή μπαταριών Lion αλλά και η επιλογή μπαταριών υψηλής απόδοσης 20A και πάνω.

 
Last edited:



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
το βλεπω και παιζω καθε μερα στην δουλεια....μια χαρα μοντακι ειναι και ο συναδελφος τοχει κανα μηνα ....ευχαριστημενος πολυ

να το φερεις λοιπον ....και αν μας πειραξει κανεις ναχουμε να του πεταξουμε κατι :D
 
Last edited:

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Μωρέ εγώ το φέρνω αλλά φοβάμαι πως θα αναγκαστης να πετάξεις το πλαστικό μοντακι της μπικ που έχεις.

:)
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.598
Reaction score
94.490
Σωστά αυτά που λέτε, αλλά 103 γραμμάρια το ένα, 200 το άλλο! :thumbsdown:
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.598
Reaction score
94.490
Είναι o Dark Horse.

Μ' ένα γρήγορο στήσιμο με μονή αντίσταση 0,9 Ohm, είναι πολύ καλός!


Πολλές ρυθμίσεις εισαγωγής αέρα για όλα τα γούστα.

Σε κόντρα με τον Magma δεν βλέπω διαφορές, αν και πρέπει να φτιάξω και στα δύο ίδιες αντιστάσεις.

Ένα μείον είναι η μικρή χωρητικότητα υγρού σε σχέση με τον αγαπημένο μου Magma.


Θα το κρατήσω μία εβδομάδα για δοκιμή και θα σας πω το άλλο Σάββατο αν θα τον κρατήσω

ή θα μείνω με τον Magma.
Μεγάλες διαφορές δεν είδα ανάμεσα στους δύο.

Ίσως λίγο καλύτερη γεύση ο Dark Horse.

Θα προτιμήσω όμως τον Magma γιατί με κούρασε η μικρή χωρητικότητα υγρού του Dark Horse.
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top