Klipsch RF82 II

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
14
Reaction score
1
Πωλουνται τα Rf82 II της Klipsch.
Εχουν παιξει 25 ωρες συνολικα με τους Απολλωνες Τσακιριδη.
Ειναι ουσιαστικα καινουρια και πωλουνται λογω αναχωρησης στο εξωτερικο.
Τιμη 900 ευρω.
 

Μηνύματα
14
Reaction score
1
20150616_200636.jpg 20150616_200654.jpg 20150616_200708.jpg 20150616_200719.jpg

Υπάρχει και δυνατότητα ακρόασης για όποιον επιθυμει
 
Last edited by a moderator:





Μηνύματα
673
Reaction score
670
Ενδιαφερομαι να τα αγορασω,θα ηθελα ομως να μου πειτε αν υπαρχει δυνατοτητα ακροασης με δικα σας μηχανηματα,απλα για να παρω μια εικονα. Δεν προκειται να σας κανω παζαρια αν μου αρεσουν που πιστευω οτι θα μου αρεσουν. Θα ειμαι Ελλαδα μετα την Κυριακη.Παρακαλω να μου τα κρατησετε και αν δεν εχουν καποιο προβλημα θα τα παρω.

Αλεξανδρος Αδαμος
6973557504
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Πολύ καλά ηχεία!
Συνδυασμός ανάλυσης και δύναμης! Αρκεί να έχουν κάποια απόσταση από τους τοίχους.

Με σοβαρά συνοδά ανεβαίνουν πολλές κατηγορίες σχετικά με αυτά που ζητούν για την απόκτησή τους.
 

Μηνύματα
673
Reaction score
670
Συγγνωμη για την ερωτηση,γραψτε λαθος ,μολις ειδα την επισημανση σας για την δυνατοτητα ακροασης.
 

Μηνύματα
673
Reaction score
670
Δηλαδη ?
Μηπωσ μπορειτε να μου προτεινεται με τι να συνοδευσω τα Klipsch μιας και απο οτι φαινεται ξερετε καποια πραγματα παραπανω απο μενα. Ψαχνω εναν καλο ολοκληρωμενο, προτιμοτερο ταξης Α . Το ενδιαφερον μου ειναι η ακροαση Βινυλιων Κλασσικης, Rock και Jazz μουσικης. Δεν θελω να μπλεξω με Λαμπες οποτε καθε συμβουλη σας θα μου ειναι πολυτιμη.

Αλεξανδρος
 

Μηνύματα
673
Reaction score
670
Κυριε Ιακωβε συγγνωμη αλλα μαθαινω ακομη τουσ κανονες των συζητησεων και εχω μπερδευτει λιγο. Μπορειτε να με συμβουλεψετε με τι ενισχυτη ει δυνατον κλασης Α να τα ταιριαξω αν τα παρω γιατι μαλλον ξερετε περισσοτερα απο μενα?
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Ακριβώς,

Τα ηχεία klipsh είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση. Έχουν πολλούς φίλους αλλά και εχθρούς.
Η Ιδιαιτερότητά τους έγκειται κυρίως στην μορφή ανάδειξης των υψηλών συχνοτήτων (κόρνα) η οποία είναι πολύ αποκαλυπτική.
Τι σημαίνει αυτό? Ότι το όποιο πρόβλημα στα αρχεία πχ (κακές εγγραφές κλπ) ή στα μηχανήματα, αναδεικνύεται εντονότερα από τον ανταγωνισμό.
Λόγω του ότι όμως διαθέτουν πολύ υψηλή ευαισθησία, μπορούν και επιβάλλεται πολλές φορές να οδηγούνται από ολιγόβατα αναλογικά ενισχυτικά. (Αυτά δηλαδή που σκέπτεσαι να επιλέξεις).

Ο χώρος σου περίπου τι διαστάσεις έχει, διότι τα παραπάνω ηχεία είναι αρκετά ογκώδη, επίσης λόγω των σχετικά μεγάλων woofer, χρειάζονται κάποιο χώρο για να αναπνεύσουν.

Πχ τα rf 62 II που έχω στην κατοχή μου (το αμέσως μικρότερο από τα 82) έχει καλύτερη και ισχυρότερη διαχείριση των χαμηλών συχνοτήτων από το sub μου (yamaha yst 250).

Εδώ μπορείς να διαβάσεις περισσότερα...
http://www.avsite.gr/forum/threads/klipsch-greek-club.134191/
http://www.avsite.gr/forum/threads/Το-δικό-μου-Οικονομικό-Σύστημα.140516/
 

Μηνύματα
673
Reaction score
670
σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,σκεφτομαι να παρω τον ενισχυτη Audia flight 3 απο ενα κυριο του site . Eπισης ο χωρος μου ειναι καπου 40 m2
διαμερισμα. Και φυσικα μετα πρεπει να ψαξω για πικαπ, Εχω ηδη ενα συστημα 7.1 με ONKYO Ενισχυτη και τα JBL Control 1 και sub JBL. Aλλα οπως σας ειπα αυτο θα ειναι μονο για τα βινυλια μου,θελω πλεον να κουω μουσικη οπως ακουγα οταν ημουν μικρος και την απολαμβανα. δεν μπορω αλλο τα ψηφιακα,βαρεθηκα. Τα εχεις ολα στο πιατο και τελικα δεν απολαμβανεις τιποτα
Ευχαριστω και παλι!
 



Μηνύματα
14
Reaction score
1
Καλησπερα, λογω απουσιας μου στο εξωτερικο δεν εχω απαντησει σε αρκετους. Τα ηχεια υπαρχουν ακομη. Και οσοι μου στειλατε προσωπικο μηνυμα εχω απαντησει.
 




Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top