Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Μπααα , που ειναι ο παλιος καλος stampol που ειχε το σαλονι ολο μια μεγαλη κυρτη οθονη και που για να μπεις σπιτι επρεπε να πας απο το μπαλκονι?
Έγινε κότα. :D
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Έγινε κότα. :D
ακου να σου πω αγαπητη μου υπεργαλοπουλα...:p:p εχε χαρη που ειμαι σε τουτο το συμβατικο μερος :( ειδαλλως για 150" κυρτα με βλεπω..ανετα!!

και μην αρχισεις να μου λες δε θα χω φως και τετοια!! :smg:
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Μπααα , που ειναι ο παλιος καλος stampol που ειχε το σαλονι ολο μια μεγαλη κυρτη οθονη και που για να μπεις σπιτι επρεπε να πας απο το μπαλκονι?

Τις μεγιες μου :thumbsup:
υπαρχει ο παλιος stampol...;) και ειναι ετοιμος για μεγαλο βημα. λιγο υπομονη θελει
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.913
Reaction score
41.175
Με το καλό να το ευχαριστηθείς.

Ερ.: Χωρίς την κολόνα της βάσης και όπως είναι κολλητά στο ταβάνι χωράει χέρι και άλλεν για να κάνεις ρυθμίσεις;
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Με το καλό να το ευχαριστηθείς.

Ερ.: Χωρίς την κολόνα της βάσης και όπως είναι κολλητά στο ταβάνι χωράει χέρι και άλλεν για να κάνεις ρυθμίσεις;
ναι χωραει απλα βαζεις λιγο πιο μακρυ αλλεν και μια πενσα στο τελος για συσφιξη. δεν συναντησα καθολου δυσκολια. :thumbsup:
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Ηρθε ξανα η στιγμη να κανω ΠΑΛΙ το σπιτι puten και να ολοκληρωσω το 7καναλο μου! :D

Αγοραστηκε η βαση τηλεορασης "one for all sv3240" η οποια εγινε βαση ηχειου οροφης για τα sback υστερα απο μετατροπη της χρησιμοποιωντας αυστηρους προηγμένους τυπους εφαρμοσμένων μαθηματικών - γεωμετρίας και φυσικής για την αντοχη υλικων.

Ξεκιναμε με προβα παντα :geek: γιατι η μ**κια δεν θελει κ πολυ να γινει :laugh::laugh:



μαζευω τα απαραιτητα ΠΑΛΙ (μ'εχω βαρεθει!!) :focus:



σπιτι τσαντιρι και σε φαση hyper-πουτεν αλλα ενα χαμογελο εχει ηδη σχηματιστει στη μουτσουνα μου :)



εδω το ειδικό εργαλειο ρυθμισης κλισης για τα s-back απο πλαστικο υψηλής ποιοτητας αεροπορικου τυπου :cool:



συμαζεμενα και ρυθμισμενα καθαρα ολα... οπως πρεπει ;)



και εδω ολα τα surround μαζι




Τα ηχεια τα ειχα και ειναι τα Dali Ikon OnWall MK2 (εγω τα λεω Village Style). Ολη η ιστορια κρατησε 5 ωρες και με το ζορι καταφερα να δω την μιση ταινια απο την κουραση. Αποψε θα παρω το αιμα μου πισω!! :D:D

Και στο τελος εγιναν ΞΑΝΑ ρυθμισεις με τ αυτι και το γα***νο μικροφωνο του Audyssey :O_o:

138" γεματες και επιτελους 7καναλο.. βράδυ πια!!

 


Μηνύματα
27.229
Reaction score
25.203
Τα σαμπς που μπαίνουν μέσα στην εικόνα δεν σε ενοχλούν?δεν σηκώνεται λίγο η οθόνη ?
Κατά τα άλλα άξιος.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.628
Reaction score
94.573
Ωραία ιδέα, αλλά πάρε και μια σκάλα αλουμινένια να μην σε κουράζει η μεταφορά της! :D
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.356
Τα σαμπς που μπαίνουν μέσα στην εικόνα δεν σε ενοχλούν?δεν σηκώνεται λίγο η οθόνη ?
Κατά τα άλλα άξιος.
Ειναι το επομενο βημα!! ετσι οπως το χω δεν ενοχλουν κ ομως!
[DOUBLEPOST=1445766607][/DOUBLEPOST]
Ωραία ιδέα, αλλά πάρε και μια σκάλα αλουμινένια να μην σε κουράζει η μεταφορά της! :D
δανεική ειναι βρε!! :D:D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Ωραία ιδέα, αλλά πάρε και μια σκάλα αλουμινένια να μην σε κουράζει η μεταφορά της! :D
Classic, μακάρι να μην τις είχαμε πετάξει. :)
 



stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Τάσο μεγειά και να σου υπενθυμίσω οτι ο Τσάκ Νόρις ειναι ο μοναδικός αυτή τη στιγμη που βλεπει 8Κ 5D με αναμορφικο νανοτεχνολογιας και 360 μοιρες οθονη multiprojection! Απο ηχο το ατμο δε τον απασχολει γιατι εχει παει ηδη στην επομενη φαση του Iono ( Βλεπε Dolby Iono-sphere)

Εχεις πολυ δρομο μπροστα σου...μη μασας! Ο Τσακ δε μασησε ποτέ!:roflmao::lolsign::party::D
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.893
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top