Western Digital TV HD LIVE

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
μαλιστα αποτι διαβασα εχεις επισης wd σκληρο, ισως να ειναι θεμα μη συμβατοτητας seagate 2T , που ομως τον διαβαζει και παιζει κανονικα., θα το δω και αυτο ομως.
 

Μηνύματα
244
Reaction score
75
ειχα παρει seagate 2T και δεν τον εβλεπε, θα το διαβασες φανταζομαι!τον αλλαξα και όλα καλα!
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Ερωτηση μπορει να περασει απο την οπτικη ινα τα ψηφιακ αφορμα, dts κλπ στον ενισχυτη και παραλληλα να στελνει απο την hdmi εικονα στον προτζεκτορα?
 


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Ψηφιακο ηχο η οπτικη ινα περναει με καποιας μορφης συμπιεση, π.χ. dts hd > dts (σκετο) για την ωρα βολευομαι με αυτο .
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.400
Reaction score
74.684
Μέσα στο κανάλι DTS-HD υπάρχει το DTS core.
Στα Dolby TrueHD χρειάζεται, αλλά συνήθως υπάρχει, άλλο κανάλι ήχου για DD.
Δε γίνεται καμία συμπίεση ή μετατροπή.
Τα κανάλια DTS & DD είναι απωλεστικά.
 

Μηνύματα
376
Reaction score
221
Παιδες τα φωτα σας πλιζ. Εχω το wd tv play και σε ενα εξωτ. σκληρο (wd) με μουσικη ,οταν παω να μπω σε ενα φακελο με συλλογες μου γραφει ''there is no media content in this directory''. To κουλο ειναι ,οτι το κανει τωρα σε αυτο το φακελο αλλα πριν απο 3 μηνες μου το παρουσιασε σε αλλον του ιδιου σκληρου. Σε αλλο σκληρο ιδιο back-up μια απ'τα ιδια. Τι γινεται? Ειμαι με τη βαρια απο πανω και το σημαδευω. Ισα που με προλαβαινετε!!
 



Μηνύματα
603
Reaction score
1.376
Κυριοι,την βοηθεια σαs παρακαλω........Ξαφνικα το WD HD LIVE 2 σταματησε να δινει σημα υψηληs ευκρινειαs απο την HDMI,και βγαζει μονο576p.Δοκιμασα 3 καλωδια HDMI και 3 διαφορετικα panels,το προβλημα παραμενει.......Αξιζει να σημειωθει οτι ευτυχωs η παραλληλη αναλογικη component συνδεση που φευγει για προβολεα δινει σημα 1080. Τι μπορει να συμβαινει ΄;
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Eδω και καποια χρονια εχω παρατημενο ενα wd tv live

IMG_20180529_010426[1].jpg

To ξεθαψα και το συνδεσα να δω αν λειτουργει,για να το δωσω στον πιτσιρικα να βλεπει καμμια ταινια.
Ολα καλα,το συνδεσα με το ιντερνετ μεσω ethernet ,ωστε να του περασω νεοτερο update. Eχει το 1.01.00

IMG_20180529_010352[1].jpg


Παταω οκ στο κοντρολ να κανει αναζητηση,και βγαζει το παρακατω μυνημα.

IMG_20180529_010407[1].jpg


Κανω τον ελεγχο για την συνδεση και ειναι οκ.

IMG_20180529_011610[1].jpg


Τι παιζει? Του εκανα και πληρες hard reset,αλλα συνεχιζει το ιδιο προβλημα.
 

Attachments

Last edited:


Μηνύματα
600
Reaction score
674
Καλησπέρα, δοκίμασε να περάσεις το παρακάτω firmware : https://support.wdc.com/downloads.aspx?g=1004&lang=gr#firmware
από usb stick.
Έχω την εντύπωση ότι το gen 2 wd tv live τρωει κολλήματα γενικά με το internet (εγώ ποτέ δεν κατάφερα να το σετάρω ή να κάνω update με συνδεση από ethernet ή με wifi dongle).
 

Μηνύματα
22
Reaction score
1
Καλησπέρα, δοκίμασε να περάσεις το παρακάτω firmware : https://support.wdc.com/downloads.aspx?g=1004&lang=gr#firmware
από usb stick.
Έχω την εντύπωση ότι το gen 2 wd tv live τρωει κολλήματα γενικά με το internet (εγώ ποτέ δεν κατάφερα να το σετάρω ή να κάνω update με συνδεση από ethernet ή με wifi dongle).
Αυτό το link είναι για το WD TV HD Media Player (model:WDBABF0000NBK)
Ο φίλος νομίζω μιλάει για το live δηλ. το WDBAAP0000NBK που τελευταία έκδοση firmware είναι το Release 1.06.43 (1/17/2013)
Εμένα (έχω και τα 3 gens) μου δουλεύει μια χαρά, παίζει ταινίες από το NAS μου στην TV του υπνοδωματίου. Και το internet του δουλεύει
 

Μηνύματα
600
Reaction score
674
Αυτό το link είναι για το WD TV HD Media Player (model:WDBABF0000NBK)
Ο φίλος νομίζω μιλάει για το live δηλ. το WDBAAP0000NBK που τελευταία έκδοση firmware είναι το Release 1.06.43 (1/17/2013)
Εμένα (έχω και τα 3 gens) μου δουλεύει μια χαρά, παίζει ταινίες από το NAS μου στην TV του υπνοδωματίου. Και το internet του δουλεύει
Έχεις δίκιο, δικό μου λάθος....
 


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Gen 3.ερωτηση, το παγκοσμιο κυπελο hd φυσικα μπορουμε να το δουμε?
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.672
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top