Κατασκευη οθονης στον τοιχο

Μηνύματα
195
Reaction score
32
Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το θέμα θα ήθελα να σας ρωτήσω μερικές ερωτήσεις!

1. Από που μπορούμε να προμηθευθουμε τα δυο χρώματα (βάση και μεταλλικό χώμα)

2. Η βαφή μπορεί να γίνει και με πιστόλι ή με το ρόλο ειναι καλύτερα τα αποτελέσματα;

3. Προγραμματίζω να φτίαξω ένα μεγάλο λευκό πίνακα από μουσαμα εκτύπωσης. Σε δείγμα που πήρα και το δοκίμασα στον προβολέα έχει την τάση να ανεβάζει την θερμοκρασία του λευκού και αυτό το αποτέλεσμα δεν μου άρεσε. Πιστεύω ότι με αυτή την χρηματική σύνθεση τα αποτελέσματα θα ειναι πιο ουδέτερα. Η μπογιά θα "κάτσεί" καλά στο μουσαμα;

Λαμπρό με βλέπω να σου κάνω επίσκεψη!
1 To αλουμινοχρωμα το βρηκα σε ενα καταστημα μοντελισμου στο κεντρο της Θεσσαλονικης. Τη βαση μπορεις να τη βρεις σε διαφορα χρωματοπωλεια. Εγω την εφτιαξα σε ενα στην καλαμαρια. Αμα εισαι απο Θεσσαλονικηγ να ψαξω να βρω απο που.
2 Τη βαφη λενε καλυτερα ειναι με πιστολι αν ξερεις να το χειριζεσαι καλα. Εγω το εκανα με ρολο (πρωτη φορα) και δεν ειδα ατελειες.
3 Το αποτελεσμα ειναι εντελως ουδετερο (ανοιχτο γκρι). Για μουσαμα δεν ειμαι ειδικος , αλλα δε νομιζω να εχει προβλημα να μην κατσει.
οτι θες εδω ειμαστε..
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
1 To αλουμινοχρωμα το βρηκα σε ενα καταστημα μοντελισμου στο κεντρο της Θεσσαλονικης. Τη βαση μπορεις να τη βρεις σε διαφορα χρωματοπωλεια. Εγω την εφτιαξα σε ενα στην καλαμαρια. Αμα εισαι απο Θεσσαλονικηγ να ψαξω να βρω απο που.
2 Τη βαφη λενε καλυτερα ειναι με πιστολι αν ξερεις να το χειριζεσαι καλα. Εγω το εκανα με ρολο (πρωτη φορα) και δεν ειδα ατελειες.
3 Το αποτελεσμα ειναι εντελως ουδετερο (ανοιχτο γκρι). Για μουσαμα δεν ειμαι ειδικος , αλλα δε νομιζω να εχει προβλημα να μην κατσει.
οτι θες εδω ειμαστε..
καλησπερα! κατι τετοιο κανει; http://www.abio.gr/index.php/el/201...lliki-skoni-aloiminioi-(bronze-tyrien)---40gr
 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.443
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top