Broadchurch



Μηνύματα
1.077
Reaction score
1.187
Απάντηση: Broadchurch

Όπως το είπες. Εξαιρετικό το "Les Revenants". Ξενύχτησα χθες για να το τελειώσω.
Έχει και καταπληκτικό soundtrack από τους Mogwai.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215
Απάντηση: Broadchurch

Εξαιρετικές και οι δυο, τις συνιστώ κι εγώ ανεπιφύλακτα!
Από ένα "ευχαριστώ" στον καθένα! :thumbsup:

ΥΓ Θα πρότεινα πάντως σε όσους ενδιαφέρονται για τους "Επιστρέφοντες", να τους αφήσουν καλύτερα για τα τέλη του επόμενου του χρόνου, που θα ξεκινήσει η δεύτερη σεζόν, καθώς η ιστορία έχει μείνει στη μέση.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Απάντηση: Broadchurch

αν δεν το έχετε δει, δοκιμάστε και το γαλλικό Les Revenants...εξίσου καλό!
Από τα πλέον πρωτότυπα σενάρια που έχω δει. Συνιστάται ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστώ για την πρόταση Νίκο. :thumbsup:
 

Μηνύματα
1.077
Reaction score
1.187
Απάντηση: Broadchurch

Το "Les Revenants" και το "Broadchurch" ανανεώθηκαν για δεύτερη σεζόν (θα παίξουν μέσα στο 2014).
 



MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.643
Reaction score
9.215
Να σου κάνω μια πρόβλεψη; Τα οχτώ επεισόδια της αγγλικής έκδοσης, θα γίνουν εικοσιτέσσερα στην αμερικάνικη, χωρισμένα σε τρεις σεζόν. Η δεύτερη σεζόν θα απέχει περίπου ένα χρόνο από την πρώτη, με αποτέλεσμα να έχεις ξεχάσει τελείως τι είχε γίνει προηγουμένως. Η δε τρίτη, θα ακυρωθεί λόγω οικονομικών προβλημάτων, αφήνοντας τους θεατές με το... τηλεκοντρόλ στο χέρι. :D
Κι όλη αυτή η ταλαιπωρία, επειδή θες ν'ακούς μόνο αμερικάνικη προφορά. Βέβαια πρωταγωνιστής θα είναι και πάλι ο David Tennant, ο οποίος μιλάει πιο σκωτσέζικα κι απ' το... Σκρουτζ Μακ Ντακ. :p
Γι'αυτό σου λέω, δες το πρωτότυπο: καλύτερο δε γίνεται. ;)
 
Last edited:

Μηνύματα
1.077
Reaction score
1.187
Άντε, μήπως το δω κι εγώ.
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να δεις πρώτα το Sherlock (σαν εισαγωγή στις Βρετανικές σειρές). Ίσως το πιο καλογυρισμένο Βρετανικό και από τις καλύτερες σειρές που έχουν βγει. Άσε που είναι ελάχιστα τα επεισόδια.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.748
Reaction score
83.539
Να σου κάνω μια πρόβλεψη; Τα οχτώ επεισόδια της αγγλικής έκδοσης, θα γίνουν εικοσιτέσσερα στην αμερικάνικη, χωρισμένα σε τρεις σεζόν. Η δεύτερη σεζόν θα απέχει περίπου ένα χρόνο από την πρώτη, με αποτέλεσμα να έχεις ξεχάσει τελείως τι είχε γίνει προηγουμένως. Η δε τρίτη, θα ακυρωθεί λόγω οικονομικών προβλημάτων, αφήνοντας τους θεατές με το... τηλεκοντρόλ στο χέρι. :D
Κι όλη αυτή η ταλαιπωρία, επειδή θες ν'ακούς μόνο αμερικάνικη προφορά. Βέβαια πρωταγωνιστής θα είναι και πάλι ο David Tennant, ο οποίος μιλάει πιο σκωτσέζικα κι απ' το... Σκρουτζ Μακ Ντακ. :p
Γι'αυτό σου λέω, δες το πρωτότυπο: καλύτερο δε γίνεται. ;)
Δεν θα τα παντρευτώ. Αν δω 1-2 στην αρχή και δεν μου "πηγαίνουν" θα φάει μαύρο. :D

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να δεις πρώτα το Sherlock (σαν εισαγωγή στις Βρετανικές σειρές). Ίσως το πιο καλογυρισμένο Βρετανικό και από τις καλύτερες σειρές που έχουν βγει. Άσε που είναι ελάχιστα τα επεισόδια.
Το ξέρω το Sherlock. Είχα προσπαθήσει να το ξεκινήσω και το σταμάτησα στα πρώτα 2-3 λεπτά. :)
Δεν αντέχω με τίποτα τη βρετανική προφορά και την αγγλική (και γενικότερα την ευρωπαϊκή) προσέγγιση/ατμόσφαιρα σε ταινίες και σειρές.

Από την άλλη, το παρεμφερές αμερικάνικο Elementary μου αρέσει αρκετά και το παρακολουθώ συστηματικά.
 



Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Τελείωσα χθές τον 2ο κύκλο. Τον βρήκα υποδεέστερο του πρώτου κυρίως σε ένταση και ρυθμό. Εστιαστηκε περισσότερο απο τον πρώτο στο ψυχογράφημα 2-3 χαρακτήρων αφήνοντας μόνο 1-2 πραγματικά εξαιρετικά επεισόδια. Παρόλα αυτά συστήνεται ανεπιφύλακτα σε όσους έχουν δει και τους άρεσε ο 1ος κύκλος. Νομίζω πάντως οτι θα υπάρξει και 3ος...
 

Μηνύματα
1.077
Reaction score
1.187
Επιτέλους ξεκίνησε ο πολυαναμενόμενος δεύτερος κύκλος του Les Revenants. Ας ελπίσουμε ότι άξιζε η αναμονή. Το πρώτο επεισόδιο είναι καλό.
 

Μηνύματα
357
Reaction score
290
Επιτέλους ξεκίνησε ο πολυαναμενόμενος δεύτερος κύκλος του Les Revenants. Ας ελπίσουμε ότι άξιζε η αναμονή. Το πρώτο επεισόδιο είναι καλό.
Kαι τι σχέση έχει αυτό που γράφεις με το Broadchurch?
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.713
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top