ΛΥΧΝΙΕΣ NOS

Μηνύματα
380
Reaction score
330
Υπάρχουν οι εξής λυχνίες

12AT7W { ECC81-5960-4446 } (GENERAL ELECTRIC - SYLVANIA)

6189 { 5814-ECC82-12AU7-CV4003 } (SYLVANIA )

5751 { ECC83-12AX7-CV4017-5960-5145 } (GENERAL ELECRIC – SYLVANIA - Ei )

EL84 (Ei )

Είναι όλες NOS (NOS = New Old stock ) ούτε δευτερόλεπτο λειτουργίας και βρίσκονται στα κουτάκια τους που δεν ανοίγω γιατί καταστρέφονται τα αυτάκια (τα κουτιά τους λόγω χρόνου είναι στα όριά τους ).

Η μάρκες είναι αυτές που αναφέρω και είναι όλες τύπου JAN ( αναφέρομαι στις αμερικάνικες ) που συνεπάγεται πολλαπλός έλεγχος και με τις μικρότερες δυνατές ανοχές ώστε να είναι ματσαρισμένες από το εργοστάσιο παραγωγής ( στρατιωτικό υλικό με αυστηρό όριο προδιαγραφών ) . Δεν έχω λυχνιόμετρο αλλά είμαι σίγουρος σε τι κατάσταση είναι και δέχομαι οποιοδήποτε έλεγχο, αν θέλει κάποιος μπορεί να φέρει για να μετρήσει με οποιοδήποτε όργανο . Εγώ έχω ένα ενισχυτή DIY στο οποίο μπορεί να δεί κανείς ότι απλά δουλεύουν ( αναφέρομαι στις προενισχύτριες ). Οι χρονολογίες τους είναι 40-50 ετών και όπως καταλαβαίνετε διατηρούν αυτό που πρέπει να διατηρήσουν (πλήν EL84 και μερικές ECC83 που είναι λίγο νεότερες, γιουγκοσλάβικες που αν δεν τις έχει ακούσει κανείς μη τις αδικεί ).

Η τιμή κάθε μιάς είναι στα 20 ευρώ

Είμαι στην Πετρούπολη και πραγματικά θα χαρώ αν κάποιος ενδιαφέρεται να έρθει ο ίδιος να διαλέξει . Για τηλέφωνο επικοινωνίας PM .

Να είστε καλά και να απολαμβάνεται τα μηχανήματά σας !!!!
 






ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.614
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top