Village Cinemas & Dolby Atmos = Πραγματικότητα από 22 Οκτωβρίου !!!

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Dolby Atmos για πρώτη φορά στην Ελλάδα




Η Village Cinemas μόλις ανακοίνωσε σε δελτίο τύπου, πως από τις 22 Οκτωβρίου ξεκινάνε προβολές στις αίθουσες της με την τελευταία λέξη στην τεχνολογία ήχου Dolby Atmos !!!

Διαβάστε το δελτίο τύπου παρακάτω ή πηγαίντε στην επίσημη σελίδα της εταιρίας για την συγκεκριμένη περίπτωση εδώ




 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.340
επιτελους!!! :):) τουλαχιστον για μενα που πηγαινω και σινεμα αλλα και βλεπω και σπιτι μου... :p
 

Μηνύματα
681
Reaction score
255
Απο 22 οκτωβριου στα VILLAGE CINEMAS........αιντε να δουμε τι θ’ ακουσουμε.....

πρεπει να ειναι εντυπωσιακο το αποτελεσμα..αρκει οι ταινιες που θα γυριστουνε με Dolby Atmos, να μην ειναι ’’σουπα’’ ή καλυτερα ’’πατατα’’
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.487
Reaction score
30.863
Ειχα δει το gravity πριν δυο χρονια στο σικαγο σε atmos (η σε κατι με ηχο στο ταβανι) και ηταν πολυ εντυπωσιακο!
Ελπιζω να κανουν εγκατασταση που δεν κλιπαρουν η τριζουν τα ηχεια....!
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.340
Ειχα δει το gravity πριν δυο χρονια στο σικαγο σε atmos (η σε κατι με ηχο στο ταβανι) και ηταν πολυ εντυπωσιακο!
Ελπιζω να κανουν εγκατασταση που δεν κλιπαρουν η τριζουν τα ηχεια....!
πλακα πλακα τωρα μου θυμισες καποιες φορες που εχω παει στα village φαληρου που σε σκηνες με μπασο τριζανε διαφορα μεσα στην αιθουσα..... συντηρηση και ελεγχοι 0. οπως επισης το συρομενο πανι μαζευε στραβα....
 

Μηνύματα
537
Reaction score
129
...εγω προτεινω να αναβαθμισουν πρωτα το χρωμα της ταπετσαριας των καθισματων ,
που -απο αρχικα κοκκινο- εχει μεταλλαχθει σε μπιχλοκασσιδοσκατουλί.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.634
Ίσως να φροντίσουν και τα levels των ηχείων, δέκα λεπτά δουλειά είναι. Μόνο effects και βουητό της κακιάς ώρας, διάλογο δεν ακούς στα action movies.
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.340
Ίσως να φροντίσουν και τα levels των ηχείων, δέκα λεπτά δουλειά είναι. Μόνο effects και βουητό της κακιάς ώρας, διάλογο δεν ακούς στα action movies.
εσυ ατμο εβαλες καλε η ακομα?? :geek:
 




Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Ρε πηγα χθες να δω το Pan σε Atmos στο Village. Η αλήθεια είναι ότι το demo στην αρχή ήταν εντυπωσιακό, αλλά γενικά η ταινία δεν ήταν φορτωμένη με εφε για atmos, οποτε δεν καταφερα να εντυπωσιαστω.

Μάλλον παιζει ρόλο πως η ταινία ήταν σαχλαμάρα, αλλα το κυριοτερο, δεν είχα ξαναδει ΤΟΣΟ ΚΑΚΗ εικόνα ποτε. Η εικόνα ήταν γκρί σαν να ειχε ανεβάσει κάποιος το brightness στο τερμα. Οποτε έδειχνε σκοτείνη σκηνη, συχτίριζα! Στην αρχή σκέφτηκα πως έφταιγε η εκθεση μου σε JVC, αλλα μετα θυμήθηκα πως τα "Μυαλα που κουβαλάς" είχαν καταπληκτικη εικόνα.

Πηγε και το είδε κανείς άλλος;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.088
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top