Μεταφοραί, εκδρομαί, ο Μήτσος


Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
το είπα και εγώ...ο παρουσιαστής ήταν καλός...σχεδόν δάκρυσε στην σκηνή!
Αν έχεις την καλοσύνη , απάντησε με στοιχεία στα σχόλιά μου και είμαι ανοιχτός να με πείσεις..:)
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
χαχα..τρελό πανηγύρι..θα προσπεράσω το hype που έβγαλε ο βασικός παρουσιαστής, το drama και το excitement και έχουμε και λέμε...
και γαμώ τις παρουσιάσεις, όχι σαν την ξενέρωτη της Google πριν λίγες μέρες

1) το hololens ήταν απλά αστείο...αντιγράφω απλά από twitter "Oh, Microsoft HoloLens. This probably looks hilarious to people watching haha"
δεν έχω άποψη

2) είδαμε τηλέφωνα 6-core και 8-core....πώωςςς?? στα windows που μέχρι πρόσφατα δεν είχαν ανάγκη τα τρελά specs των android?? yeah right...μέχρι και "intercooler" βάλανε...χααχχαχα...και από τιμή ..φαρμάκι..βουρ να χτυπήσει apple, κοινώς θα φάει φόλα.
πρέπει να υποστηρίξει ανάλυση 1440p και τις εφαρμογές με απαιτήσεις, δεν είναι μόνο το λειτουργικό, εξάλλου έμεινε στους 6-8 πυρήνες δεν πήγε στους 10 και δεν χρειάζεται memory clean κάθε τόσο για να δουλέψει άσε που δεν έχει ιούς

3) είδαμε να συνδέουν τηλέφωνο με usb hub!!!! για να κάνει την δουλειά από το pc, αλλά παίρνωντας δύναμη από το σούπερ τηλέφωνο!!! και ερωτώ...ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ???1!! Εμείς απλά το δουλεύουμε στο pc ή στο κινητό και απλά την ίδια στιγμή είναι έτοιμο και στην άλλη συσκευή...σε real time...that simple!!
Δεν ήταν USB hub....

4)Surface 4 pro..."The Surface can replace your laptop." ...ok ..To προτείνουν και όσοι το έχουν...χαχααχα...ωραίο κόλπο για να αποφύγεις το πόσοι τελικά το έχουν και τι πωλήσεις έκανε..
3+ δις $ κέρδη έφερε φέτος

5)Surface Book : A product that contradicts what Microsoft has been touting this whole time: That the Surface can replace your laptop. ....:p :p :p
Ααααα...και μην ξεχνιόμαστε....wannabe pixel ...λίγο ακριβότερο βέβαια...:p
Το εργαλείο είναι αλλού, ούτε στο όνειρό τους δεν το έχουν δει Apple και Google, το Pixel είναι ένα πολύ καλό internet laptop με περιορισμούς

Συμπέρασμα : είχε πλάκα όντως τελικά...και περιμένω με αγωνία να μου πει κάποιος το τεχνολογικό breakthrough της ημέρας , που δεν το έχουμε ξαναδεί...

Bonus: το τσάμπα developers kit του hololens...εκεί πράγματικά δακρύσαμε...
Bonus 2 : η τιμή του band!!! θα βγει όπου να'ναι η xiaomi και θα βγάλει καλύτερο με 30 δολλάρια..χααχαχαχα...μη σου πω ότι και το τωρινό Mi Band κάνει το 80% του MS με 15 δολλάρια...:D
 

Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
Γιώργο δυστυχώς για σένα δεν είμαι 12 χρονών και πάλι δυστυχώς παρακολουθώ την τεχνολογία πολλά χρόνια τώρα για να μου δίνεις τέτοιες απαντήσεις...

1) Αν η ουσία μιας παρουσίασης για σένα είναι το trendy/drama/hype/coolness (που απ'ότι φαίνεται αυτό είναι) , τότε ναι, μάμησε η ΜΣ...Η google η ξενέρωτη απλά δείχνει τον δρόμο για να έρθετε μετά από 3-4 χρόνια με χορούς και πανηγύρια....

2) Ευτυχώς που δεν έχεις άποψη για το hololens...γλύτωσες την καζούρα , για να μην πω το ξεφτιλίκι...

3) Αυτά για αναλύσεις και εφαρμογές δεν μας τα έλεγες πριν λίγο καιρό...απλά έκραζες τα specs...
Το έμεινε στους 8 και δεν πήγε στους 10 είναι απλά αστεία απάντηση...το 8 είναι νορμάλ δηλαδή ενώ το 10 overkill....χααχαχχααχ...καλό!
Memory clean και ιούς?? Σόρρυ, ντεν ξέρει από τέτοια και δεν χρειάστηκε ποτέ και σε κανένα nexus device που είχα (όλα δηλαδή)...κάπου μπερδεύτηκεσ εδώ..

4) Δεν ήταν usb hub....μάλιστα...ας το λένε και Μαριγώ...μια ουσιαστική απάντηση του λόγου ύπαρξης του έχεις να μου δώσεις ή μπα? Μάλλον μπα...

5) 3 δις κέρδη έφερε το surface? Πηγή please και πάλι θα το τσεκάρουμε συγκριτικά με το κόστος R&D καθώς και τον στόχο που είχε...

6)το ξαναβάζω γιατί μάλλον δεν το κατάλαβες και εσύ καλά.."A product that contradicts what Microsoft has been touting this whole time: That the Surface can replace your laptop. ....:p :p :p" Τελικά θα αλλάξουμε τα λαπτοπ ή θα πάρουμε λαπτοπ?
BTW, το pixel με ι7 , 16GB RAM ΚΑΙ USB-C κάνει 1300 δολλάρια....όχι 2500+....τι ακριβώς είναι αλλού, που δεν το έχει δει στο όνειρό της η Google? Μάλλον το είδε και πριν κανά 2+ χρόνια μάλιστα όπου και το υλοποίησε...Μέχρι τώρα δε, περιορισμό δεν έχω δει...και τορρεντ κατεβάζω, και skype έχω (κλαίν μάιν για το skype) και ότι άλλο χρειάζομαι...για να μην σου πω ότι μέχρι να πατήσεις το power εσύ, το pixel είναι ήδη logged in!

7) To thunderstruck ζόρικο...!
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.716
Reaction score
83.439
Εγώ έχω κολλήσει με τα χειροκροτήματα. Είμαι σίγουρος ότι είναι από το ίδιο sound pack που χρησιμοποιεί ο Λαζόπουλος στο Αλ Τσαντίρι.
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
καλό βράδυ, αντί σεντονιού :D


Στα ξενύχτια λέμε ναι,
και στις τρέλες λέμε ναι
Στα μεθύσια λέμε ναι,
στα κορίτσια λέμε ναι
Στους απέξω λέμε ναι,
στους εντάξει λέμε ναι

Όχι λέμε στις κότες,
όχι και στους ξενέρωτους
Όχι λέμε στις κότες,
όχι στους κυριλέ

Στους δικούς μας λέμε ναι,
και στους ξύπνιους λέμε ναι
Στους μουσάτους λέμε ναι,
στους φευγάτους λέμε ναι
Στα μπαράκια λέμε ναι,
στα παπάκια λέμε ναι

Όχι στους τεχνοκράτες,
όχι και στις κυρίες τους
Όχι στους τεχνοκράτες,
όχι στους λογικούς

Στη τρέλα, ναι, στα πάρτι, ναι
Στη δράση, ναι, στη βράση, ναι
Στη σάμπα, ναι, στο τσάμπα, ναι
Στη ρέγγε, ναι, στη ντίσκο, ναι
Στους μαύρους, ναι, στους γαύρους, ναι :dance2:
Στους αναλφάβητους, ναι

Στους φαντάρους λέμε ναι,
και στους γύφτους λέμε ναι
Στους μαλλιάδες λέμε ναι,
στους ροκάδες λέμε ναι
Στα μαγκάκια λέμε ναι,
στα πρεζάκια λέμε ναι

Όχι λέμε στην πρέζα,
όχι και στην εξάρτηση
Όχι λέμε στην πρέζα,
όχι στα σκληρά

Στα ωραία λέμε ναι,
και στα κόλπα λέμε ναι
Στα μυστήρια λέμε ναι,
και στις φάσεις λέμε ναι
Στα ουίσκια λέμε ναι,
στα τσιγάρα λέμε ναι

Όχι στην ηρωίνη,
όχι σ’ αυτό το διάολο
Όχι στην κοκαίνη,
όχι στα σκληρά

Στην άπλα, ναι, στην ξάπλα, ναι
Στις βάρκες, ναι, στις τσάρκες, ναι
Στους φίλους, ναι, στις πλάκες, ναι
Στους σκύλους, ναι, στις γάτες, ναι
Στους Mήτσους, ναι, στους Kιτσους,ναι
Στην αντισύλληψη, ναι

Στα κοκτέιλς λέμε ναι,
και στα κόμικς λέμε ναι
Στις μπανάνες λέμε ναι,
στις κουκλάρες λέμε ναι
Στις πισίνες λέμε ναι,
στις αιώρες λέμε ναι

Όχι λέμε στους βλάκες,
όχι γ@μώ τους άσχετους
Όχι λέμε στους βλάκες,
όχι στους χαζούς

Στα τσακάλια λέμε ναι,
και στους έτσι λέμε ναι
Στους τζαζίστες λέμε ναι,
στους μπλουζίστες λέμε ναι
Στις ζηλιάρες λέμε ναι,
στις τρελιάρες λέμε ναι

Όχι παιδιά στις ψόφιες,
όχι και στους κρυόκωλους
Όχι παιδιά στις ψόφιες,
όχι στους σοβαρούς

Πα ρα παμ, παραραμ...
...
Όχι παιδιά στις ψόφιες,
όχι και στους κρυόκωλους
Όχι παιδιά στις ψόφιες,
όχι στους σοβαρούς
 




Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
ε θες να τα ακούσεις τώρα...:p
στο μεν android to OTA απλά ζητάει restart....στο δε Chrome OS , απλά πατάω το κουμπάκι και σε 4'' είμαι στην επιφάνεια εργασίας...updated!!! Πιο εύκολο πεθαίνεις...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
Ρε Νίκο, σταμάτα να τον πειράζεις. >:(





Αύριο πάλι! :D
 

Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
ναι ναι....μαρέσει που μου μεταφέρει και τα ποστς να κρατήσουμε καθαρά τα microsoft based topics....τρομάρα τους...χαχαχα
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Τις τελευταίες ημέρες ο Μάγειρας έχει βγει στη γύρα για να διαφημίσει το iPad pro, έχει μαζί του ένα κουτί με μαλακίες, το ανοίγει, πετά μια κάθε φορά και περιμένει να τον προσκυνήσουν τα isheeps...
μια από τις μαλακίες που πέταξε.... τι να το κάνεις το PC όταν υπάρχει το iPad pro...
γελάνε και οι κατσαρόλες.....
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.716
Reaction score
83.439
μια από τις μαλακίες που πέταξε.... τι να το κάνεις το PC όταν υπάρχει το iPad pro...
Πράγματι, πώς μετά θα έχεις την τύχη να προσπαθείς να ψάχνεις γιατί δεν κάνει update ή γιατί δεν αναγνωρίζει κάποια συσκευή, ή, ή, ή... :p
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.622
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top