Blindspot (2015)

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
0837618bd692f482d210069784509514.jpg


Μία όμορφη γυναίκα (Jaimie Alexander) βρίσκεται γυμνή μέσα σε ένα σακ βουαγιάζ στο κέντρο του Times Square και έχει πλήρη αμνησία. Το σώμα της είναι γεμάτο τατουάζ και στην πλάτη της έχει γραμμένο το όνομα του Kurt Weller (Sullivan Stapleton), του πράκτορα του FBI που αναλαμβάνει να λύσει το μυστήριο.

Το πρώτο επεισόδιο ήταν πολύ καλό και διαφορετικό απ' ό,τι έχουμε συνηθίσει σε αστυνομικού τύπου σειρές.

IMDb

 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Thanks Alex! :thumbsup:

Περίμενα εντυπώσεις για να αρχίσω να την βλέπω.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Μετά τα πρώτα επεισόδια μπορώ να πω ότι, για τα γούστα μου, είναι η καλύτερη νέα σειρά του φθινοπώρου.
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
4 επεισόδια έχουν παιχτεί, παρά πολύ καλή είναι. Για μένα είναι η δεύτερη καλύτερη μετά το Narcos.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Ένας ακόμα λόγος που μου αρέσει η σειρά είναι η "προέλευση" του πρωταγωνιστή. Ο Sullivan Stapleton μου έγινε γνωστός και αγαπητός από το Strike Back που είναι η δεύτερη καλύτερη σειρά μου ever μετά το 24. Ο έτερος πρωταγωνιστής του Strike Back, ο Philip Winchester, παίζει στο The Player που επίσης δεν χάνω. Βέβαια, σε αυτό παίζει και ο Wesley Snipes παλιός "έρωτας" οπότε η θέαση θα ήταν αναγκαστική ούτως ή άλλως. :D

Όπως καταλάβατε γουστάρω αργούρες με κουλτούρα... :lolsign:
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Tα 2 τελευταία επεισόδια κάνουν μια κοιλιά στην δράση/αγωνία,ειδικά το 4ο το έσωσε μόνο η σκηνή στο νεκροταφείο.
Αντιθέτως το The Player ακόμα ..σπέρνει.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.517
Reaction score
30.884
Με τιποτα εγω :thumbsdown: , με δυσκολια ειδα το πρωτο. Δραμα ,εχω γινει ο στριμμενος του χωριου :D
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.517
Reaction score
30.884
Ναι γιατι η XFaderουλα βλεπει λιγο times square λιγα hightech μονιτορ και λιγο αγαλμα της ελευθεριας και μετα ειναι σαν υπνωτισμενη και της αρεσουν τα παντα
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Ναι γιατι η XFaderουλα βλεπει λιγο times square λιγα hightech μονιτορ και λιγο αγαλμα της ελευθεριας και μετα ειναι σαν υπνωτισμενη και της αρεσουν τα παντα
Αααα μπράβο!!! :D

Οτιδήποτε είναι γυρισμένο σε αμερικάνικη μεγαλούπολη με φανταχτερή ατμόσφαιρα έχει ένα έξτρα 3άρι στα 10 πριν καν αρχίσει.
Αν έπαιζε και καμία καλύτερη γκόμενα από την ξινή θα ήμουν ακόμα πιο χαρούμενος.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Αντιθέτως το The Player ακόμα ..σπέρνει.
Καταπληκτική σειρά, αλλά δυστυχώς απ' όσα διαβάζω δεν θα πάει για δεύτερη σεζόν.

Edit: Μόλις διάβαζα ότι το ένατο επεισόδιο ήταν και το τελευταίο....:(
 
Last edited:

Μηνύματα
13
Reaction score
1
Η σειρά μετά το έξυπνο σεναριακό εύρημα των αρχικών επεισοδίων κάνει μεγάλη κοιλιά ! Το story μπάζει από παντού και φαίνεται έκδηλα η αμηχανία των συντελεστών στην προσπάθεια να κρατήσουν "ζωντάνη" την σειρά ! Από ένα και σημείο και μετά όλα είναι προβλέψιμα ...
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.195
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top