Τι είδαμε, τι θα δούμε

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Ρε ποιο VAR το αλλο, που το ειπαν κατι ψυχες και εργαρα ηταν 1:1 ,ενα τετραγωνο μεσα στην οθονη , αφου νομιζα οτι ειχε προβλημα το .mkv !!
Μολις βεβαια πηρα χαμπαρι οτι ετσι ειναι το εργο :o το πεταξα με ξου ξου ξου 666 και αλλες ασχημες λεξεις για παραδειγματισμο ,γιατι στο τελος ο σκηνοθετης θα μας το παει 2.35 στο καθετο γιατι του ηρθε εμπνευση :D
έχασες...σε κάποια σκηνές άνοιγε σε 16:9 για να ταιριάζει με την εξέλιξη του έργου :p
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.631
Reaction score
83.116
Εγώ ούτε κάνει το πρόσεξα. Από τα σχόλια που διάβασα μετά το έμαθα. Για να δείτε ποσό προσεκτικός είμαι όταν βλέπω ταινία. :D
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.155
Reaction score
93.265
Hitting the Apex (2015)

hitting the apex.jpg


Καλογυρισμένο τοκυμαντέρ για τους αναβάτες του Moto GP, σε σκηνοθεσία Mark Neale και αφηγητή τον Brad Pitt και πρωταγωνιστές τους ίδιους τους αναβάτες. Η έκδοση bluray με τους ελληνικούς υπότιτλους ήταν εκνευριστική γιατί ο τονισμός των λέξεων ήταν σε αυτή τη μορφή: "τονισμ΄ός" σε όλη την ταινία. Θα τους απενεργοποιούσα, αν δεν είχε αρκετά ισπανικά, εκτός των αγγλικών και ιταλικών.
8/10
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.631
Reaction score
83.116
Aμα σου πει οτι δεν του αρεσε καθολου, ο ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ , αλλαζουν τα δεδομενα?:whistling:
Δεν πιστεύω ότι μπορώ να συμφωνήσω με τον Σωτηράκη ούτε σε μια ταινία. :D

Εγώ πάντως παραδέχομαι ότι είμαι πιο περίεργος αφού αρνούμαι να συνδέσω το συναίσθημα σε οτιδήποτε έχει σχέση με διασκέδαση και όχι μόνο. 8-)
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Εδω ειναι θεμα του σινεμα, μα ειδα τη νεα σειρα "Minority report", που λενε πως ειναι βασισμενη στο βιβλιο βασει του οποιου γυρισθηκε η εξαιρετικη ομωνυμη ταινια, και...
...βλακωδης υλοποιηση:(
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.631
Reaction score
83.116
Εδω ειναι θεμα του σινεμα, μα ειδα τη νεα σειρα "Minority report", που λενε πως ειναι βασισμενη στο βιβλιο βασει του οποιου γυρισθηκε η εξαιρετικη ομωνυμη ταινια, και...
...βλακωδης υλοποιηση:(
Θα ανοίξω θέμα στις σειρές Λάκη. Σ' εμένα άρεσε η υλοποίηση αλλά δεν μου αρέσει η ιδέα, όπως και της ταινίας.
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Straight Outta Compton
Υπόθεση:

Μέσα δεκαετίας του 1980. Οι δρόμοι του Κόμπτον της Καλιφόρνιας είναι από τους πλέον επικίνδυνους της χώρας. Πέντε άνθρωποι μεταφράζουν τη ζωή τους εκεί σε βίαιη μουσική που τα βάζει με την εξουσία και δίνουν φωνή σε μια σιωπηλή γενιά. Αυτή είναι η ιστορία του χιπ-χοπ συγκροτήματος των N.W.A,, ενός γκρουπ που είπε την αλήθεια για τη ζωή σε τέτοιες γειτονιές και έγινε έναυσμα για πολιτισμικό πόλεμο. [cine.gr] 8/10


http://www.imdb.com/title/tt1398426/
 



Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Μόλις είδα 2 ταινίες:

1) Pixels Βαθμός: 1/10,για παιδάκια,υπόθεση ανύπαρκτη,κάπως εντυπωσιακά τα εφέ (πχ ο Pacman που έτρωγε αμάξια στην πόλη)
2) Knock knock Βαθμός: 6/10,καλή αρχή,αλλά μετά χάθηκε η υπόθεση,έμοιαζε πολύ με το Funny games (2007) αλλά με γυναίκες...
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Ήθελα να το δω καιρο, αλλα δεν καθόταν τελικα το είδα χτες στην Nova, και πραγματικά άξιζε τον κόπο. Πέρα απο την εκπληκτική ηθοποιία, κι ο Keaton και ο Norton δίνουν πραγματικό recital, o Inarritu χτίζει μια παρανοϊκή ταινία με φρενήρη ρυθμό, σχεδον μας βάζει μεςα στο τρικυμιώδες εγκέφαλο του πρωταγωνιστή που κάνει οτι ειναι δυνατόν και αδύνατον να περισώσει οτι σώζεται απο την ζωή και την φθίνουσα καριέρα του, πολλες φορές τα καταφέρνει σε πραγματα που φαίνονται ακατόρθωτα, αλλες φορές πνίγεται σε μια κουτάλια νερό, αλλες φορές κρύβεται απο το παρελθόν, αγνοεί το παρόν, σχεδιάζει για το μέλλον, μπερδεύει την φαντασία με την πραγματικότητα, το εφικτό με το ανέφικτο, αλλα τελικα υποκύπτει στο θεώρημα οτι είμαστε ικανοί για το καλυτερο και το χειρότερο, και τελικα οτι κι αν κανουμε απο που κι αν θελουμε να κρυφτούμε η να αποφύγουμε, ενα ειναι σίγουρο. Ο εαυτός μας θα ειναι παντα εκει και θα μας περιμένει να τον αντιμετωπίσουμε, γιατί ειναι αδύνατο να κρυφτούμε απο αυτόν. Και συχνά με τραγικές συνέπειες. Αριστούργημα..

http://www.imdb.com/title/tt2562232/?ref_=nv_sr_1
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.370
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top