Windows 10

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Παναγιώτη έτσι όπως περιγράφεις το πρόβλημα μάλλον οφείλεται σε κάποιο από τα προγράμματα της Slysoft.....
Έκανα απεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων της Slysoft (AnyDVD, CloneCD αλλά και των "αδελφών" CloneDVD και Virtual Clone Drive της "αδελφής" εταιρείας Elaborate Bytes) και επανεγκατέστησα το AnyDVD, έχοντας φροντίσει κατά την απεγκατάσταση να κρατήσω τις ρυθμίσεις ζωντανές στο PC.

Πράγματι, τώρα εμφανίζεται ο οδηγός της LG κανονικά. Μένει μόνο να εγκαταστήσω σταδιακά ένα-ένα και τα υπόλοιπα προγράμματα της Slysoft και της Elaborate Bytes, να δω αν θα διατηρηθεί η κανονικότητα της ύπαρξης του οδηγού. Αυτό ως μάθημα για τους μελλοντικούς χρήστες των 10.

Πάμε τώρα στα άλλα θέματα του νέου λειτουργικού. Ας ξεκινήσουμε με το Edge, τις ρυθμίσεις του και τους ανεπιθύμητους "επισκέπτες" και διαφημιστές.

Μπήκα στις ρυθμίσεις του, επέλεξα ως προεπιλογή να ανοίγει το Edge με μια ιστοσελίδα που εγώ θέλω, αλλά την επιλογή δεν την κράτησε και ανοίγει με την ιστοσελίδα των ειδήσεων του MSN.

Ακόμα, χωρίς καλά καλά να το καταλάβω πώς, κάθε φορά που πάω να αλλάξω link και να μπω σε κάποια ιστοσελίδα που επιθυμώ, ο browser πηδάει ξαφνικά, χωρίς να το επιλέγω σε κάτι μαμημένες διαφημιστικές σελίδες του Stoiximan και μια με ταινίες (httpλ://adn4ρφγ.tainies-online.net/.......)

Προειδοποίηση:
Μην ανοίξετε το παραπάνω link!!! Απλά το βάζω για να αναγνωριστεί, μπας και με συμβουλέψετε πώς θα απαλλαγώ από αυτό.


Ερωτήσεις:

1) Πώς μπορώ να "σώσω" τις προεπιλεγμένες επιλογές στο Edge, όπως το κάναμε και στον Internet Explorer?
2) Πώς μπορώ να απαλλαγώ από το ανεπιθύμητο pop-up των παραπάνω ιστοσελίδων, οι οποίες σημειωτέον ότι "έκατσαν" και πάνω στο Google Chrome, που μόλις εγκατέστησα, χωρίς καν να προλάβω να τελειώσω το σετάρισμά του καλά-καλά?

Ευχαριστώ.
-
 
Last edited by a moderator:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Το δοκίμασες; Κάνει δουλειά;
Όχι καλέ, ακόμα δεν άλλαξα. Με πρήζει όμως και θα ενδώσω σύντομα.
Εξάλλου είναι για υπερυψηλής ανάλυσης οθόνες, δε νομίζω να υπάρχει θέμα με 1920x1200.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
@Παναγιώτης Μελάς: Από ότι είπε ο Γιώργος, σε προηγούμενο παρόμοιο ερώτημά μου, ο Edge δεν προσφέρει ακόμα δυνατότητες ad/pop up blocking - ούτε υπάρχει κάποια εκτίμηση από πλευράς MS για το πότε θα το κάνει.

Όχι καλέ, ακόμα δεν άλλαξα. Με πρήζει όμως και θα ενδώσω σύντομα.
Εξάλλου είναι για υπερυψηλής ανάλυσης οθόνες, δε νομίζω να υπάρχει θέμα με 1920x1200.
Α, οκ, το διευκρινιστικό "υπερυψηλής" δεν το πρόσεξα.:) Πάντως, σκέφτομαι να το δοκιμάσω και να διαπιστώσω εάν όντως έχει διαφορά ή όχι. Θα ενημερώσω το thread.
 


gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Έκανα απεγκατάσταση όλων των προγραμμάτων της Slysoft (AnyDVD, CloneCD αλλά και των "αδελφών" CloneDVD και Virtual Clone Drive της "αδελφής" εταιρείας Elaborate Bytes) και επανεγκατέστησα το AnyDVD, έχοντας φροντίσει κατά την απεγκατάσταση να κρατήσω τις ρυθμίσεις ζωντανές στο PC.

Πράγματι, τώρα εμφανίζεται ο οδηγός της LG κανονικά. Μένει μόνο να εγκαταστήσω σταδιακά ένα-ένα και τα υπόλοιπα προγράμματα της Slysoft και της Elaborate Bytes, να δω αν θα διατηρηθεί η κανονικότητα της ύπαρξης του οδηγού. Αυτό ως μάθημα για τους μελλοντικούς χρήστες των 10.

Πάμε τώρα στα άλλα θέματα του νέου λειτουργικού. Ας ξεκινήσουμε με το Edge, τις ρυθμίσεις του και τους ανεπιθύμητους "επισκέπτες" και διαφημιστές.

Μπήκα στις ρυθμίσεις του, επέλεξα ως προεπιλογή να ανοίγει το Edge με μια ιστοσελίδα που εγώ θέλω, αλλά την επιλογή δεν την κράτησε και ανοίγει με την ιστοσελίδα των ειδήσεων του MSN.

Ακόμα, χωρίς καλά καλά να το καταλάβω πώς, κάθε φορά που πάω να αλλάξω link και να μπω σε κάποια ιστοσελίδα που επιθυμώ, ο browser πηδάει ξαφνικά, χωρίς να το επιλέγω σε κάτι μαμημένες διαφημιστικές σελίδες του Stoiximan και μια με ταινίες (httpλ://adn4ρφγ.tainies-online.net/.......)

Προειδοποίηση:
Μην ανοίξετε το παραπάνω link!!! Απλά το βάζω για να αναγνωριστεί, μπας και με συμβουλέψετε πώς θα απαλλαγώ από αυτό.


Ερωτήσεις:

1) Πώς μπορώ να "σώσω" τις προεπιλεγμένες επιλογές στο Edge, όπως το κάναμε και στον Internet Explorer?
2) Πώς μπορώ να απαλλαγώ από το ανεπιθύμητο pop-up των παραπάνω ιστοσελίδων, οι οποίες σημειωτέον ότι "έκατσαν" και πάνω στο Google Chrome, που μόλις εγκατέστησα, χωρίς καν να προλάβω να τελειώσω το σετάρισμά του καλά-καλά?

Ευχαριστώ.
-
Κάποιο ad-ware έχεις κολλήσει, τρέξε το adwcleaner.
O Edge είναι γρήγορος αλλά πολύ λιτός, δεν κάνει για βασικός browser ακόμα.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Καλησπέρα και πάλι

Έτρεξα το adwcleaner, όπως με συμβούλεψες, Γιώργο. Η αλήθεια είναι ότι βρήκε κάτι περίεργα που - ποιός ξέρει πώς - είχαν κολλήσει πάνω στο PC, αλλά η κατάσταση πάνω στους browsers (Edge - Google Chrome) παραμένει η ίδια.

Kαι καλά το Edge, το έβαλα "στην άκρη" (εννοώ ότι χρησιμοποιώ ως κύριο browser τον Chrome), αλλά και στον Chrome η κατάσταση είναι απελπιστική, μούρχεται να το σπάσω το ρημάδι.

Τον ανοίγω, έχοντας επιλέξει ως βασική ιστοσελίδα το avsite και μόλις ανοίξει, πάνε και κάθονται πάνω του τρεις διαφορετικές κ@λο-ιστοσελίδες διαφημιστικές και δεν ξέρω τί άλλο. Και αν κάνω το λάθος να προσπαθήσω να τις διώξω με "Χ" ή με οποιονδήποτε άλλο παρόμοιο τρόπο, χάνω τα πάντα από μπροστά μου και με πάνε εκεί που αυτές θέλουν.

Η μια είναι η: ww.steepto.com/gts/....
Η άλλη είναι η: clickeu.terracreative.com
Και η τρίτη είναι πάλι η πρώτη, αλλά σε άλλη γωνία της οθόνης και με άλλο περιεχόμενο, ολίγον γαργαλιστικό και πάντως με παραπομπές για online στοιχηματικά κόλπα κλπ.

(ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗ δοκιμάσετε να τις ανοίξετε, μάλλον θα κολλήσετε και σεις...)

Πώς στο διάολο μπορώ να απαλλαχτώ από αυτές? >:(

Υπόψιν ότι δοκίμασα τρεις φορές να επαναφέρω τον Chrome, επιλέγοντας από τις ρυθμίσεις την επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις, αλλά δεν πέτυχε.

Μήπως να τον απεγκαταστήσω και να τον ξαναβάλω?

Και τέλος με τον Edge τί μπορώ να κάνω να απαλλαγώ από αυτό το βραχνά?

(Σημείωση: Κάπου μέσα στο PC είδα ότι υπάρχει και ο Internet Explorer στο παρασκήνιο. Είδα καλά, ή κάνω λάθος? Και αν όντως υπάρχει, πώς τον φέρνουν στο προσκήνιο?)

Edit:
Να προσθέσω επίσης ότι πίσω από την κύρια ιστοσελίδα του Chrome (το avsite, δηλαδή), παραμονεύει σε άλλο παράθυρο κάποια άλλη στοιχηματική ιστοσελίδα (ούτε τολμώ να δω ποιά είναι) που με προτρέπει με ένα "Play Now".
-
 
Last edited:

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
τον IE τον βρίσκεις
Win 64bit
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplorer.exe 64bit
C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexporer 32bit

Win 32bit
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplorer.exe 32bit

Κάτι άσχημο έχεις κολλήσει γενικά στον Η/Υ ή στον chrome, δες με προσοχή τα εγκατεστημένα προγράμματα, το startup των Windows και τα πρόσθετα στον chrome.
Έλεγξε και τα υποτιθέμενα δωρεάν προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει.
Ένα χρόνο με τα Windows 10 δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοιο πρόβλημα, βέβαια κάνω μερικές extreme ρυθμίσεις σε IE και chrome που μου κόβουν αρκετά πράγματα σε διάφορα sites αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν θα την πατήσω.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.124
Πώς στο διάολο μπορώ να απαλλαχτώ από αυτές? >:(
-
Παναγιώτη, καλησπέρα.
Όταν έχεις δοκιμάσει τα πάντα, το μόνο που απομένει είναι το AdwCleaner. Κατέβασε από εδώ την τελευταία έκδοση και βάλε το να σκανάρει. Στα αποτελέσματα που θα βγάλει, έλεγξε ανά tab αυτά που έχει βρει ως προβληματικά και μετά κάνε clean. Θα σου κάνει reboot και κατά 99% θα έχεις απαλλαγεί από τα μαμούνια.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.417
Reaction score
94.029
Τι λέτε, να δοκιμάσει και το malwarebytes;
 


Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Καλημέρα σε όλους

Πριν προχωρήσω, πρέπει άλλη μια φορά να εκφράσω δημόσια το θαυμασμό μου για τις ικανότητες και το χαρακτήρα του Γιώργου, του δικού μας Γιώργου. Χωρίς τη βοήθεια του οποίου - και μάλιστα από μακρυά - δεν θα ήμουν σε θέση να ανακοινώσω την ευχάριστη κατάληξη της προσπάθειας για την επίλυση του προβλήματος, που περιέγραψα παραπάνω.

Κατ΄αρχάς, Άλεξ, σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη να χρησιμοποιήσω το AdwCleaner. Είχε βέβαια προηγηθεί νωρίτερα η ίδια υπόδειξη από το Γιώργο. Το θέμα είναι ότι όλα αυτά τα περίεργα "κακά" που είχαν κολλήσει πάνω στους browsers και ειδικά πάνω στον Chrome, δεν έφευγαν με τίποτα, ούτε με τη χρήση του παραπάνω προγράμματος.

Εδώ υπεισήλθε ο Γιώργος μας. Με απέραντη υπομονή, με το τηλέφωνο ανοιχτό για μετάδοση και λήψη οδηγιών από μακρυά και με τη χρήση του γνωστού μας Team Viewer, ο Γιώργος κατάφερε (αφού είχε την υπομονή να δοκιμάσει 2-3 εναλλακτικά malware cleaners - και εδώ είναι που τον παρακολουθούσα με θαυμασμό, βασιλιάς στον τομέα του :king:) να λύσει το πρόβλημα, με απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του Chrome, ενώ είχε ήδη απαλλαχθεί ο Int. Explorer από κάθε περίεργο "κακό" καθώς και ο Edge, ανεξάρτητα αν δεν τον χρησιμοποιώ ως έναν από τους προτιμώμενους browsers.

Εν τέλει, το πρόβλημα λύθηκε όπως το περιέγραψα. Το ευτύχημα είναι ότι δεν χρειάστηκε να ξανακάνω επανεγκατάσταση του λειτουργικού, πράγμα που δεν σας κρύβω, είχε περάσει απ' το μυαλό μου ως την έσχατη εναλλακτική λύση.

Καλημέρα σε όλους και ελπίζω η παραπάνω ιστορία να βοηθήσει και άλλους, σε περίπτωση εμφάνισης παρόμοιου προβλήματος.
-
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Καλημέρα σε όλους

Είμαι έτοιμος να προχωρήσω στην αναβάθμιση ενός 2ου PC από Windows 7 Pro 64 σε 10. Το συγκεκριμένο αποτελεί το PC καθημερινής χρήσης, πάνω στο οποίο φυλάω βασικά αρχεία, αναγκαία για την οργάνωση της καθημερινότητάς μου, από μουσική και ταινίες μέχρι και αρχεία που αφορούν άλλες δραστηριότητες (π.χ. αρχεία εκπαιδευτικά, νομικά και δικαστικά, φορολογικά, κτηματολογικά, αρχιτεκτονικής φύσης κλπ.). Φυσικά, έχω φροντίσει όλα αυτά να μην αποθηκεύονται στο δίσκο συστήματος, αλλά σε άλλον ή άλλους δίσκους. Ωστόσο, πολλά από αυτά, για να ανοίξουν ή να γίνει επεξεργασία τους, απαιτούν εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στο δίσκο συστήματος.

Πριν προχωρήσω, θέλω να δώσω μια περιληπτική περιγραφή του PC:

Μητρική: Gigabyte GA-EP35C-DS3R, rev. 2.1

CPU: Intel Core 2 Quad Q6700 (Kentsfield)

Μνήμη RAM: Corsair XMS3 PC3-12800 4GB (2x2GB), DDR3, 1600 MHz

Δίσκος Συστήματος: Intel SSD 335 Series, Model SSDSC2CT240A4K5, 240GB, SATA III

Κάρτα Γραφικών: Gigabyte GeForce GT 730 GV-N730D5-2GI (rev. 1.0)

Κάρτες Επέκτασης
- Κάρτα Ήχου Creative Sound Blaster Audigy 2ZS. Ξέρω ότι λόγω παλαιότητας ίσως να μην υπάρχουν οδηγοί για τα 10άρια, ωστόσο αυτός εδώ λέει ότι η κάρτα μπορεί να δουλέψει και στα Windows 8.1, 64-bit. Η ερώτησή μου είναι, εφ' όσον αυτό όντως ισχύει, αν μπορεί να δουλέψει και στα Wndows 10.
- Asus 3-port 1394a (FireWire) PCI Controller PCI-1394E/400mb/3P-UAY. Κι αυτή είναι πολύ παλιά κάρτα, αλλά δουλεύει μια χαρά με τα 7άρια. Στο device manager βλέπω ότι το τσιπ είναι Texas Instruments. Ποιό ακριβώς είναι δεν μπορώ να πω αυτή τη στιγμή, αλλά μπορώ να το βρω, όταν ανοίξω το PC και βγάλω έξω την κάρτα. Το ερωτηματικό είναι αν θα βρεθούν οδηγοί γι αυτήν στα 10άρια.

Οδηγός Οπτικών Μέσων: Το γνωστό LG GGW-H20L BD/HD-DVD/DVD/CD RE/RW. Η LG δεν δείχνει να παρέχει οδηγούς γι αυτό το παλιό μοντέλο (πάει μέχρι και τα Vista). Ωστόσο, αυτό δουλεύει καλά, τόσο με τα 7άρια όσο και με τα 8.1. Το ερωτηματικό παραμένει το ίδιο και γι αυτό, σε σχέση με τους οδηγούς.

Προγράμματα/Λογισμικά:
- MS Office Pro Enterprise 2007, 64 bit
- Apache OpenOffice 4.1.1 (Ελληνική Έκδοση)
- Cyberlink Media Suite 11 Ultra
- Cyberlink PowerDVD 13
- Cyberlink PhotoDirector 3
- Acronis True Image
- Adobe Reader XI
- Adobe Flash Player 11 Active X with Plugin
- Adobe Photoshop Starter Edition 3.2
- AnyDVD HD
- CloneDVD2
- CloneCD
- Creative Audio Console and other Creative audio programs
- ABYY Fine Reader 10, Corporate Edition
- Nikon Transfer and Nikon Utilities
- Nikon Capture NX-D
- ImageBurn
- Ashampoo Burning Studio 12
- Ashampoo Home Designer Pro
- Ashampoo HDD Control 3
- Epson Scan, Smart Panel and Utilities
- Hard Disc Sentinel 4.50 Pro
- Intel SSD Toolbox, Rapid Storage Utility and Control Center
- DivX Player
- DivX Converter
- Google Earth Pro (free download)

κ.α. μικρότερης σημασίας προγράμματα, που ακόμα κι αν δεν "ακολουθήσουν" το πέρασμα στο νέο λειτουργικό, θα μπορούσα ίσως να τα βρω ή να βρω τα ισοδύναμά τους και πάντως δεν θα μου λείψουν και ιδιαίτερα.

Ένα από τα πιο βασικά που με απασχολεί είναι αν το Office 2007 περνάει αυτούσιο και αν διατηρούνται τα αρχεία της αλληλογραφίας, έτσι όπως έχουν αποθηκευτεί μέχρι στιγμής. Επίσης - και εφ' όσον περνάει αυτούσιο το Office - αν θα χρειαστεί να ξανασετάρω κάποιες παραμέτρους του, ειδικά αυτές της αλληλογραφίας (π.χ. τους έξτρα φακέλους που έχω δημιουργήσει, προκειμένου να καταχωρώ τα αρχεία της αλληλογραφίας κατά τη δική μου λογική, τις επαφές, το σετάρισμα των εισερχομένων και εξερχομένων κλπ.).

Τί λέτε;
-
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.882
Reaction score
20.368
[...]

Ένα από τα πιο βασικά που με απασχολεί είναι αν το Office 2007 περνάει αυτούσιο και αν διατηρούνται τα αρχεία της αλληλογραφίας, έτσι όπως έχουν αποθηκευτεί μέχρι στιγμής. Επίσης - και εφ' όσον περνάει αυτούσιο το Office - αν θα χρειαστεί να ξανασετάρω κάποιες παραμέτρους του, ειδικά αυτές της αλληλογραφίας (π.χ. τους έξτρα φακέλους που έχω δημιουργήσει, προκειμένου να καταχωρώ τα αρχεία της αλληλογραφίας κατά τη δική μου λογική, τις επαφές, το σετάρισμα των εισερχομένων και εξερχομένων κλπ.).

Τί λέτε;
-
Σε 2 υπολογιστές που αναβάθμισα σε Windows 10, τα αρχεία, οι παραμέτροι και οι ρυθμίσεις του Office 2013 διατηρήθηκαν ως είχαν. Φυσικά, εσύ μιλάς για αρχεία αλληλογραφίας. Φαντάζομαι εννοείς αρχεία .pst του Outlook, το οποίο δεν χρησιμοποιώ στο σπίτι, αλλά δεν βλέπω το λόγο να "πειραχθούν" τη στιγμή που άλλα αρχεία του Office έμειναν ανέπαφα.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Σε 2 υπολογιστές που αναβάθμισα σε Windows 10, τα αρχεία, οι παραμέτροι και οι ρυθμίσεις του Office 2013 διατηρήθηκαν ως είχαν. Φυσικά, εσύ μιλάς για αρχεία αλληλογραφίας. Φαντάζομαι εννοείς αρχεία .pst του Outlook, το οποίο δεν χρησιμοποιώ στο σπίτι, αλλά δεν βλέπω το λόγο να "πειραχθούν" τη στιγμή που άλλα αρχεία του Office έμειναν ανέπαφα.
Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση, φίλε wizzy. Ναι, γι αυτά τα αρχεία μιλάω.

Αν είναι όπως τα λες, ελπίζω κι εγώ να μην πειραχτούν. Αλλά ας μας πει και κάποιος άλλος εμπειρογνώμονας τη γνώμη του. Επίσης θα ήθελα να ξέρω και για τα υπόλοιπα, που ρωτάω.
-
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Η αναβάθμιση δεν πειράζει τα αρχεία του χρήστη ανεξάρτητα αν το πρόγραμμα είναι ή δεν είναι συμβατό με τη διαδικασία, οι ρυθμίσεις των προγραμμάτων χάνονται αν υπάρχει ασυμβατότητα και πρέπει να γίνει επανεγκατάσταση.
Για το Office 2007 δεν έχω καμία εμπειρία, Office 2010, 2013 και 365 δεν έχουν κανένα πρόβλημα.
Γενικά ότι ρυθμίσεις σώζονται στο αρχείο pst παραμένουν ανεξάρτητα των αλλαγών του Office(αναβάθμιση Office, επανεγκατάσταση Office, μεταφορά αρχείου pst σε άλλον Η/Υ).
Η δομή των φακέλων, τα e-mails, το ημερολόγιο και οι επαφές είναι στοιχεία-ρυθμίσεις που σώζονται στο αρχείο pst.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Καλησπέρα σε όλους, ξανά.

Γράφω ήδη από τον 2ο αναβαθμισμένο σε Windows 10 Pro-64 υπολογιστή μου, τον καθημερινό μου δηλαδή (αυτόν που στο παραπάνω post είχα περιγράψει και που φορούσε Windows 7 Pro). Η αναβάθμιση έγινε πλήρης, χωρίς να χάσω ούτε ένα αρχείο ούτε βέβαια να πειραχτεί τίποτα από το Office 2007 Enterprise, συμπεριλαμβανόμενων και όλων των μηνυμάτων του MS Outlook, που υπήρχαν ήδη αποθηκευμένα.:)

Το καλό στην υπόθεση είναι ότι όλο το hardware που υπήρχε εγκατεστημένο, όσο "παλιό" και αν το θεωρούσα, έχει πλήρως αναγνωριστεί από το νέο λειτουργικό και μάλιστα η αναγνώριση αναλύει και τις επιμέρους δυνατότητες κάθε ξεχωριστού εξαρτήματος ή συσκευής, όπως π.χ. της επιπρόσθετης κάρτας ήχου Creative SB Audigy 2ZS, αλλά και του ενσωματωμένου στη μητρική κυκλώματος της Realtek ή ακόμα και της - ακόμα πιο παλιάς - επιπρόσθετης κάρτας FireWire της Asus. Μάλιστα, επειδή και η Audigy διαθέτει κύκλωμα 1394a, ο device manager βλέπει και τις δύο συσκευές σαν IEEE 1394 host controllers (τους έβλεπαν και τα 7άρια βέβαια, απλά εγώ είχα την ανησυχία μήπως δεν τους δουν τα 10άρια, λόγω παλαιότητας).

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι (ίσως) υπήρξε μια επιτάχυνση στη συμπεριφορά του υπολογιστή. Φευγαλέα η εντύπωσή μου βέβαια, αλλά θα το παρακολουθήσω. Εάν όντως αποδειχθεί κάτι τέτοιο, σημαίνει ότι ως λειτουργικό σύστημα, τα 10 είναι ελαφρύτερα από τα 7, και ενδεχομένως να απαιτούν λιγότερους πόρους από το βασικό hardware (Μητρική, CPU, RAM, δίσκος συστήματος).

Ισχύει;
-
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Σήμερα τα εγκατέστησα και εγώ στο λαπτοπ μου, και έχω και εγώ αυτήν την εντύπωση. Μια μικρή βελτίωση στην απόκριση του υπολογιστή.
Κατα τα άλλα όλα πήγαν μια χαρα και απροβλημάτιστα.
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Με την ευκαιρία, θέλω να ρωτήσω πώς καταχωρείς τον υπολογιστή σου στις συσκευές του λογαριασμού σου στη Microsoft?

Υπάρχει σύνδεσμος για καταχώρηση "Νέας Συσκευής", αλλά όταν πας σ' αυτόν, σε ρωτάει τί κινητό θέλεις να καταχωρήσεις!

:idk:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Η καταχώρηση γίνεται αυτόματα, μόνο διαγραφή μπορείς να κάνεις όταν χρειαστεί
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.497
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top