Αντικατασταση πισω ηχειων

Μηνύματα
58
Reaction score
0
Καλημερα σε ολους,μετα απο αρκετα χρονια γκρινιας απο την συζυγο(ειναι μεγαλα λεει και ενοχλουν) σκεφτομαι μηπως αλλαξω τα πισω ηχεια του home cinema που εχω με μικροτερα.Ο ενισχυτης μου ειναι ο harman kardon avr255 και τα 3 μπροστα και το γουφερ rsw12 ειναι monitor audio silver rs6.Πισω εχω τα διπολα B&W ds6.Να ρωτησω τα εμπειρα μελη θα ηθελα, τι μικρο ηχειο μπορω να βαλω πισω μικρο ασυρματο η ενσυρματο να μπορω να το κρυψω πισω απο την κουρτινα ή καπου ψιλα,υπαρχει κατι να ταιριαζει με το συστημα μου και να ειναι μικρο πχ σαν το Bose.Eυχαριστω. 12033470_10205214255218164_459433871_n.jpg ΥΓ.να και η αιτια τις γκρινιας!!
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.001
Reaction score
8.045
Τα Μ.Α. είναι σχετικά βολικά ηχεία για home cinema. Γνώμη μου λοιπόν να κοιτάξεις και για τα πίσω κάποια από τις προτάσεις της. Έτσι θα υπάρχει και περισσότερη ομοιογένεια στο σύστημα.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
8
εμενα στο μυαλο μου για κατι μικρο και ποιοτικο αλλα λιγο ακριβο... σε δορυφορο μου ερχεται στο μυαλο το focal dome και το dali fazon.(προφανως θυσιαζεις ποιοτητα ηχου σε τετοια μεγεθη ηχειων, απλα γλυτωνεις μουρμουρα. σε νοιωθω απολυτα..χαχαχα)
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.001
Reaction score
8.045
Πάντως την μουρμούρα δεν θα την γλιτώσεις και με μικρότερα. Πάλι θα θέλουν βάσεις, είτε στο έδαφος παρόμοιες με τις δικές σου είτε στον τοίχο με άλλα επακόλουθα, τρυπήματα κλπ.

Αν σε καλύπτει και ο ήχος τους, άστα όπως είναι. Ή άλλαξε θέση - χώρο στο σύστημα, αν φυσικά αυτό είναι δυνατόν.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Μεγάλο θεωρείται το DS6; :rolleyes: Τα είχα για πολλά χρόνια για surrounds σε 7.1.
Βάψ' τα, πλαστικά είναι. Κάρφωσέ τα μετά ψηλά στον τοίχο κι είσαι έτοιμος.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421


πριν καιρό είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα,είχα ακούσει και τους δορυφόρους bose acoustimass που λες αλλά δεν....
πήρα αυτά και έλυσα το πρόβλημα
 




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.616
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top