ΟΝΚΥΟ 636 και σύνδεση με HTPC μέσω HDMI - Θα έχω εικονα?

Μηνύματα
9
Reaction score
2
Έχω καταλήξει στον Onkyo 636, και ψάχνοντας κάποιες τελευταίες λεπτομέρειες, έπεσα πάνω σε αυτή τη σελίδα της Onkyo, όπου λέει το εξής:

'video signals from a PC are not supported'

Δε μπορώ δηλαδή μέσω του ONKYO με HDMI να πάρω εικόνα στην TV ή στον προβολέα?

Θα πρέπει δηλαδή να συνδεθεί απευθείας το PC με την πηγή εικόνας?

Ισχύει γενικά αυτός ο περιορισμός, και σε άλλες εταιρίες? Yamaha, Pioneer, Denon κτλ...

Γνωρίζει κανείς?

http://www.onkyo.com/manual/txnr636/adv/en/054.html
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.689
Δεν καταλαβαίνω τι εννοούν, εκτός αν δεν γνωρίζουν πως τα PC έχουν HDMI out. :rolleyes:
Θα δουλέψει, όπως και όλοι οι ενισχυτές με HDMI.

Μπορείς βέβαια να πάρεις στο κατάστημα το πισί να το δοκιμάσεις! :D
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.028
Reaction score
8.051
Και εγώ το θεωρώ απίθανο ενισχυτής av της σημερινής εποχής να μην έχει αυτήν την δυνατότητα! Ανεξαρτήτως κόστους ή φίρμας! Τι είναι το pc, ουσιαστικά ένα ψηφιακό player και τίποτα παραπάνω!
 

Μηνύματα
9
Reaction score
2
Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κι εγώ μαζί σας, μου φάνηκε κουλό αυτό που διάβασα, αλλά ψάρωσα και δεν ήξερα τι να πιστέψω. Και δυστυχώς δείλιασα, και έχασα έναν από το γερμανικό ebay, καινούργιο, σε πραγματικά εξαιρετική τίμη, 420 ευρώ με έξοδα αποστολής. Κρίμα.

Θα ήθελα όντως να πάω σε κάποιο κατάστημα με ένα λαπτοπ να το δοκιμάσω, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει πουθενά στημένος.

Αν έχει κανείς τον συγκεκριμένο πάντως, ας μου πει επιβεβαιωμένα τι ισχύει, μιας και πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω τι εννοούν με αυτό που γράφουν...
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
ολόκληρη η πρόταση είναι :
Reliable operation with an HDMI-to-DVI adapter is not guaranteed. In addition, video signals from a PC are not supported.

Είναι λογική η παρατήρηση, τα PC υποστηρίζουν πολλά περισσότερα είδη video signals σε σχέση με το πρωτόκολλο HDMI.
Δεν θα έχει θέμα με σήματα 720 και 1080 στα 24/30/50/60Hz που μπορούν να στείλουν όλες οι σύγχρονες κάρτες γραφικών.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.893
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top