...και το δικό μου (Loggeo)





loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Θα δούμε ένα προϊόν που δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και μάλιστα θα το δούμε απέναντι στους κορυφαίους ανταγωνιστές του. Ας το αφήσουμε εκεί για την ώρα!;)
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
σαν γκομενες κανουμε! :o:o σπαστικιες κιολας! :p:p:p λεγεεεε λοιπον τι ετοιμαζεις!!!!!!!
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Έχω βάλει ένα νεφρό στις αγγελίες. Μόλις το πουλήσω θα την φέρω. Υπόψιν οι curved της SI έρχονται συναρμολογημένες και το υλικό προβολής είναι άκαμπτο. Καταλαβαίνεις πακέτο...
Για την ιστορία έχω ακόμα και τα 2 νεφρά μου...:D
[DOUBLEPOST=1444718199][/DOUBLEPOST]By the way στην cedia αύριο η SI θα παρουσιάσει κάτι καινούριο, μάλλον τη νέα black diamond.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Νομίζω ήρθε η ώρα να δούμε την καινούρια οθόνη που τοποθέτησα. Την Screen Innovations slate. Η οθόνη είναι ηλεκτρική, αναλογίας 16:9, διαγωνίου 120''.
IMG_1596.JPG

IMG_1597.JPG

IMG_1598.JPG

[DOUBLEPOST=1447170005][/DOUBLEPOST]Και μια σύγκριση με την firehawk. Αν και ο φωτισμός δε βοηθάει και πολύ.
IMG_1599.JPG


IMG_1599.JPG
 

Attachments



Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Δεν βλέπω τις φωτό από τις προηγούμενες σελίδες-σβήστηκαν;θυμάμαι ότι είχες οθόνη 16/9:thumbsdown:...εντυπώσεις τώρα η' με τον 'RS500';:dance:
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Δεν πρόλαβα σχεδόν τίποτα παιδιά. Με το που την τοποθέτησα , έστειλα τον Onkyo στα pits. Η ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική. Η τοποθέτηση και το αλφάδιασμα πανεύκολα, αν υπάρχει έτοιμη επιφάνεια να βιδωθεί. Έκανα διάφορες πατέντες πριν παραλάβω.
Πήρα την 2,35 firehawk πιο πίσω κι έφτιαξα ειδικά στηρίγματα, στα οποία βίδωσα ένα σανίδι περίπου 3,30 μέτρα. Εκεί έπιασε η Slate και τα μπροστά ηχεία.
Η SI προσφέρει κάποια απλά πράγματα που κάνουν τη ζωή του καταναλωτή πολύ πιο εύκολη. Θα τα δείτε όλα αυτά σε αναλυτικό review που θα κάνει ο Μ. Καστρουνής, όπου θα υπάρξουν φυσικά και μετρήσεις.
Η συγκεκριμένη οθόνη, όπως κι η firehawk, έχει περιορισμό ως προς το throw distance για να εξαλειφθεί το hot spot (ιδανικά 1,5 φορά το πλάτος της οθόνης).
Ακολουθώντας αυτόν τον κανόνα, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δεν πρόλαβα να δω αρκετό υλικό, αλλά το λαμπύρισμα μου φάνηκε λιγότερο σε σχέση με τη firehawk.
Το ύφασμα είναι αρκετά λεπτό κι εύθραυστο, το σύστημα tensioning ιδιοφυές. Η οθόνη δεν είχε δείγμα ζάρας.
Firehawk και slate μοιάζουν πάρα πολύ, με την πρώτη να είναι λίγο πιο σκουρόχρωμη. Θεωρητικά είναι πολύ κοντά σε gain (1,25 και 1,2 αντίστοιχα).
Πολύ κοντά είναι και στην εξάλειψη τριτογενών ανακλάσεων.
Με τον καιρό και την θέαση υλικού θα φανεί ποια κάνει καλύτερη δουλειά. Πάντως με καμία απ' τις 2 δε θα χάσει κάποιος που προβάλει σε χώρο με ανοιχτόχρωμους τοίχους.
Οι μετρήσεις του Μανώλη βέβαια θα ρίξουν φως. Περιμένω με ενδιαφέρον να δω ποια απ' τις 2 διατηρεί περισσότερο contrast, αν κι έχω ήδη μια υποψία.:)
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.248
Reaction score
8.767
Δεν βλέπω τις φωτό από τις προηγούμενες σελίδες-σβήστηκαν;θυμάμαι ότι είχες οθόνη 16/9:thumbsdown:...εντυπώσεις τώρα η' με τον 'RS500';:dance:
Ναι, ήθελαν μαρούλι τα γ@μήδια του imageshack. Τώρα πρέπει να φαίνονται.
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Εντάξει, φοβερή η Slate. Τώρα άντε να δεις με την Firehawk ταινία. Στη θέση σου, θα την έδινα 1900€, μπας και εβρισκες κανενα κορόιδο να την πάρει.

Ξέρεις πολλους που να θέλουν ηλεκτρική οθονη scope σε αυτες τις ιντσες;
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
ο χριστος και η μανα του!!!! :o:o μετα λεγατε για μενα που δεν ανοιγε η πορτα μου με την 138αρα curve!!! :p:p

Oριστε ποιος ειναι ο επαναστάτης και πρωτοπόρος !!! Ευγε τεκνον μου!!!! :thumbsup: Εσυ κατεριψες και το waf protocol!!! :roflmao::roflmao::roflmao:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.789
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AlexisAvdis
Top