CX7

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
και λες, ναι ρε συ , αυτά μάλιστα , είναι και μικρούλια , θα μπουν και εύκολα!!!!

μικρούλια...
μέχρι που τα ξεβιδώνεις και βλέπεις ααααααυτό:


είχαμε την εντύπωση οτι το εξελάκι ήταν τροφαντό μεγάφωνο, βαθύ με μεγάλο μαγνήτη κλπ.
το sb45-125 λοιπόν με διάμετρο σασί 150 χιλιοστά έχει μόλις 120 χιλιοστά διάμετρο μαγνήτη και βάθος εγκατάστασης 95...

ωστόσο τα είχαμε αγοράσει ήδη (όχι οτι δυσκολευόμασταν να τα αφήσουμε στο γραφείο για να γουστάρουμε τα βράδια) οπότε ΘΑ μπουν με το καλό η με το άγριο.

εντολή προς εγκαταστάτη :
ανδρέα , κόψε (ταμπλό κλπ) μέχρι να βρείς πετρέλαιο!!!
 

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
το αποτέλεσμα λοιπόν:






το δαχτυλιδάκι στο γουφεράκι (ήμαρτον!) δικής μου εμπνεύσεως (έκανα και εγώ κάτι) φτιάχτηκε όπως και το προηγούμενο στο κολονάκι έτσι ώστε να μπορεί να είναι εμφανίσιμο και με γρίλια και χωρίς, με τη διαφορά οτι πλεον είναι απο αλουμίνιο για να ταιριάζει με το tweeter.
 


Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
χωρίς υπερβολή , έχει πολυ κοντινό άκουσμα στον ήχο της atc.
το tweeter είναι επικό , το woofer που στερείται της καμπίνας του (που να βρεις 7 λιτρα και να τα κλείσεις) δεν ενοχλείται (άλλωστε αποκόπτεται σε αυτές τις περιοχές και αναλαμβάνουν τα 8αρια) και τελικά δεν χαλάει πουθενά.

το δέσιμο με τα 8αρια είναι πολύ καλό ,το μπάσο είναι στο σύνολο του πάνω στο ταμπλο (και εννίοτε πάνω στο καπό) όσο δυνατά και να παίξεις δεν τραβάει κάτω.

υπάρχει περιθώριο βελτίωσης φυσικά αλλά στο σύνολο του είναι πάρα πολύ καλό (και όχι μόνο για αυτοκίνητο) και η βελτίωση είναι εντυπωσιακή
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.214
Τελεια, ωραια ευχαριστω!

Και η οδηγηση του? Δεν ειναι αρκετα πιο δυσκολο, παιτητικο κ αναισθητο?

Επεσαν οι σταθμες λιγο?
 

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
brax μάνα μ , brax

με πιο πολύ οδήγηση πεθαίνεις
είναι σα να λέμε ο mark levinson στο caraudio.

το μόνο θέμα με την ευαισθησία του είναι οτι ίσως σε περιορίσει λίγο σε στάθμες, αλλά από τη στιγμή που έχεις 115db full range δε με ενδιαφέρει περισσότερο.

αλλά θέμα οδήγησης δεν τίθεται
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.794
Reaction score
11.037
Την καλύτερη άποψη έχω και εγώ για το συγκεκριμένο εγκαταστάτη, μου είχε κάνει ένα fiest-άκι σούπερ!

Pankrok να το απολαμβάνεις το εργαλείο! Συγκρατήσου όμως...είμαι σίγουρος ότι καλό ήταν και πριν.

Υ.Γ. Δεν το φέρνεις από δω να γνωρίσει τα αδελφάκια του;
 

Attachments

Last edited:




Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
Την καλύτερη άποψη έχω και εγώ για το συγκεκριμένο εγκαταστάτη, μου είχε κάνει ένα fiest-άκι σούπερ!

Pankrok να το απολαμβάνεις το εργαλείο! Συγκρατήσου όμως...είμαι σίγουρος ότι καλό ήταν και πριν.

Υ.Γ. Δεν το φέρνεις από δω να γνωρίσει τα αδελφάκια του;

γιου αρ μεικινγ εν οφφερ αι καννοτ ρεζιστ ναουμ

πρέπει να οργανωθουμε - θα φερω και παρέα (που καννοτ ρεζιστ ηδερ)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.278
Reaction score
93.717
Οπτική πανδαισία αυτή η εγκατάσταση. Φαντάζομαι και ακουστική. :thumbsup:
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.794
Reaction score
11.037
Δημήτη,
με το svs είστε ψυχραμένοι; Ό,τι αταξία κι αν έκανε, δώσε του συγχώρεση και γύρισέ το κανονικά. Χριστούγεννα έρχονται, αδελφέ...
Ρε συ Γιάννη, πραγματικά, είναι αυτό που λένε 'ασυμφωνία χαρακτήρων'.
 

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
εντωμεταξύ διαπίστωσα ότι δεν σας εχω ανεβάσει την τελευταία κατάσταση με τα a pillars (πριν δώσουν τη θέση τους στα atc)



όπου είχε φτιαχτεί δαχτυλίδι απο abs (3d printer) ώστε να φιλοξενίσει την γρίλλια αλλά και να δείχνει όμορφο είτε με είτε χωρίς.
 


Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.658
δυστυχώς οι φώτο που έχουν ανέβει στο posting.org τρώνε πόρτα απο πολλούς providers και δεν εμφανίζονται πάντα.
είναι οτι δεν μπορώ να τις αλλάξω τώρα στις παλιές δημοσιεύσεις.

http://www.diymobileaudio.com/forum/build-logs-project-install-gallery/73161-2008-pankroks-cx7.html

εδω πάλι τις ξαναβάλαμε απο το imageshack και ανοιγουν.
 

Μηνύματα
2.120
Reaction score
5.566
Ο ηχος του Mazda ειναι ασυλληπτος, ανεση,δυναμη και το μονιμο προβλημα μου ειναι οτι τελειωνει το volume και μου θελω και αλλο.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.552
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top