The man in the high castle


Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Εστειλα -θελεις κι εσυ;:)

Και, σχεδον, καλα κανεις! Κι εγω τις βαρειεμαι γιατι πιανουν ενα "θεμα" και το ξεχειλωνουν οσο δεν παιρνει, οποτε ουδεποτε ολοκληρωσα σειρα περαν του 1ου κυκλου!
Ουτε το HOMELAND?:D
 


ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Μολις ολοκληρωσα την πρωτη σεζον και με εχει πιασει ενας μαρασμος, μια καταθλιψη.
Προτιμω να μην μαθω ποτε θα βγαλουν τα επεισοδια της δευτερης . Απλα θα ξαναβλεπω τα πρωτα για να μου φυγει το...ντερτι.
Ομολογω μαλιστα, οτι η υποθεση ερχεται για μενα σε δευτερο πλανο.
Το πρωτο ειναι τα απιστευτα σκηνικα, τα γραφικα, οι ενδυμασιες.
Στο τελευταιο επεισοδιο δε το Βερολινο του 1960 και η κατοικια του Fuhrer στις αυστριακες αλπεις ειναι ολα τα λεφτα.
Ενα αλλο στοιχειο που εκτιμησα επισης ηταν η ανθρωπινη πλευρα των δυναστων και η φιλοσοφημενη διαθεση με την οποια αγγιζει τους Ιαπωνες. Αυτα που βλεπω δεν ειναι απαραιτητα αληθινα αλλα σαφως κλασεις κοντυτερα στην αληθεια απο ολα οσα μας εχουν παρουσιασει τα τελευταια 70 χρονια καθως ο νικητης εκδικειται τον ηττημενο.
wow, συγχρητηρια σε ολους τους συντελεστες αυτης της σειρας. Τιποτα λιγοτερο.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.299
Reaction score
93.803
Θα συμφωνήσω ότι είναι καλογυρισμένη σειρά. Ωστόσο δεν με ενθουσίασε. Δεν ξέρω ακόμα αν θα έχει κρατήσει τη θέση της στον NAS μέχρι την έναρξη του δεύτερου κύκλου, ή θα έχει...ανακυκλωθεί.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.729
Reaction score
83.485
Για κάποιον που ασχολείται εντατικά με σειρές, ο πήχης έχει ανεβεί πολύ. Υπάρχουν πολλές καλές επιλογές και είναι πλέον δύσκολο να εντυπωσιάσει μια καινούργια παραγωγή.
 






lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Το ειχα διαβασει το βιβλιο, το θυμαμαι αμυδρα... περασαν και "μερικα" χρονια... μα δε νομιζω να αναφερονται νεκραναστασεις κλπ. Μαλλον υπερβολικα τα βρισκω, τουλαχιστον στο 1ο επεισοδιο που ειδα (ολα "αποθηκευτηκαν" μα περιμενω και την καλλιτερη ποιοτητα + γραμματα), κι αν παει ετσι... θα συνεχισω τον Dr Who, τουλαχιστον εχει την πλακα του!
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.872
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top