Οι θυσίες που κάνουμε για το home cinema

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Μεγειά και καλές ακροάσεις.:thumbsup:


Ωραία πατέντα αυτή ,κατευθυντικότητα και διασπορά μαζί, αν καψαλίσεις ribbon έχεις και το άλλο τουίτερ!
Τόσα χρόνια φούρναρης έχω ψήσει!:D
Σταθη μου δεν εχω καψει ποτε ηχειο στη ζωη μου. ;) Ενισχυτη ναι! ενος αυτοκινητου μικρο για σαμπ που ειχα. Αλλα της πλακας ηταν.:tongue:

Ανα περιοδους κανω παντα ελεγχο ετσι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο. Τις προαλλες ενας φιλος ειχε καει το τουιτερ απο ενα σαραουντ και δε το ειχε παρει πρεφα.:eek: τυχαια του το ειπα και καναμε εναν ελεγχο.
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Ωραία βρε, πως κι έτσι;:p
Σίγουρα δεν έχεις δεί τα ''7 σπαθιά'':D
Μη το δείς!:lolsign:
ειμαι γλυκουλης απεναντι τους!! :)

Η αληθεια ειναι οτι δεν παιζω δυνατα γενικα. το δυνατα ειναι σχετικο βεβαια για τον καθενα. :p:p
[DOUBLEPOST=1447087600][/DOUBLEPOST]
Άντε ρε σάχλα, δε φταίνε τα σπαθάκια τα κακόμοιρα. :D
Αμεσως εσυ να πεταχτεις σαν την....@@@ και να σχολιασεις! αλητη! :gotcha:
 




profi

Γκαντεμόσαυρος του λασπολόγου
Μηνύματα
802
Reaction score
1.438
Ωραία βρε, πως κι έτσι;:p
Σίγουρα δεν έχεις δεί τα ''7 σπαθιά'':D
Μη το δείς!:lolsign:
Άντε ρε σάχλα, δε φταίνε τα σπαθάκια τα κακόμοιρα. :D
Αφού το βάλαμε μαζί με το Στάθη στο δικό μου. :p:p:p:p:p:p:p
μου μυρίζει κουτσομπολιό....κ κάτι καμένο :D
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
μου μυρίζει κουτσομπολιό....κ κάτι καμένο :D
μπορεις να το πεις και τεστ αντοχης υλικων!! :p:p

μαλλον ο Σταθης μας ηταν περιεργος...δε φταιει ο σαουντ μιξινγκ ντουντ!!:D:D:D
 

stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Σαββατο απογευμα ειπα ν'ασχοληθω με το κεντρικο ;) αφου ο σοφος hometheater-ιστας μας Mitsy :rolleyes: επεμενε πως πρεπει να του σηκωθει λιγο η κλιση :tongue:. Ακουσα τη συμβουλη του λοιπον πεταχτηκα Praktiker πηρα ενα κομματι ξυλου και επενδυση αυτοκολλητο suede (ιδεα stathianas) :thumbsup:

Ειχα διαφορες επιλογες μηκους αφου περισεψαν κομματια. πηρα το μεσαιο. το πρωτο μαυρο δε μετρα ειναι σφουγγαρι σκετο.



ντυνοντας με απολυτη ακριβεια χιλιοστομετρου :roflmao::roflmao:



και ολοκληρωνοντας με κινησεις λεπτης χειρουργικης κοπης..... :sneaky:



πλαινη η οποια θα βαφτει black matte



εφαρμογη κλισης 27,4257 μοιρες για απιστευτες μεσαιες μες τα μουτσουνια !!! :dance2:



το ευχάριστο της υποθεσης ειναι οτι το suede απορροφα τυχον κραδασμους συντονισμους αφου ειναι σαν λεπτη στρωση και πηγαινωντας πισω τη βαση ανεβαζω οσες μοιρες θελω. :geek:

Το αποτελεσμα αμεσο και η διαφορα αισθητη απο την πρωτη ταινια κιολας.
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Μην το πας πολύ πίσω γιατί θα σηκωθεί από... πίσω! :p
εχω διαπιστωσει αγαπητη abcdίτσα οτι τωρα τελευταια πολυ με τσιγκλας!! θα σου δειξω εγω. θα δεις τι θα παθεις βρωμερη σκουλικαντερα!! :p:p

btw ειπαμε,να το σηκωσουμε οχι να κανουμε σουζα!! :roflmao:
[DOUBLEPOST=1448130946][/DOUBLEPOST]
Είχα δίκιο η καψερή. ;)
ειχες ειχες βρε δασκαλα του ht!! :thumbsup:
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Ηρθε ξανα η στιγμη να κανω ΠΑΛΙ το σπιτι puten και να ολοκληρωσω το 7καναλο μου! :D

Αγοραστηκε η βαση τηλεορασης "one for all sv3240" η οποια εγινε βαση ηχειου οροφης για τα sback υστερα απο μετατροπη της χρησιμοποιωντας αυστηρους προηγμένους τυπους εφαρμοσμένων μαθηματικών - γεωμετρίας και φυσικής για την αντοχη υλικων.

Ξεκιναμε με προβα παντα :geek: γιατι η μ**κια δεν θελει κ πολυ να γινει :laugh::laugh:



μαζευω τα απαραιτητα ΠΑΛΙ (μ'εχω βαρεθει!!) :focus:



σπιτι τσαντιρι και σε φαση hyper-πουτεν αλλα ενα χαμογελο εχει ηδη σχηματιστει στη μουτσουνα μου :)



εδω το ειδικό εργαλειο ρυθμισης κλισης για τα s-back απο πλαστικο υψηλής ποιοτητας αεροπορικου τυπου :cool:



συμαζεμενα και ρυθμισμενα καθαρα ολα... οπως πρεπει ;)



και εδω ολα τα surround μαζι




Τα ηχεια τα ειχα και ειναι τα Dali Ikon OnWall MK2 (εγω τα λεω Village Style). Ολη η ιστορια κρατησε 5 ωρες και με το ζορι καταφερα να δω την μιση ταινια απο την κουραση. Αποψε θα παρω το αιμα μου πισω!! :D:D

Και στο τελος εγιναν ΞΑΝΑ ρυθμισεις με τ αυτι και το γα***νο μικροφωνο του Audyssey :O_o:

138" γεματες και επιτελους 7καναλο.. βράδυ πια!!

Γιατί δεν εμφανίζονται οι φωτό?
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.306
Reaction score
5.360
Γιατί δεν εμφανίζονται οι φωτό?
Για τον φιλο Timaras που το ζητησε,τον ξεχασα για λιγο καιρο λογω υποχρεωσεων αλλα εδω ειναι οι εικονες που ζητησε στα διαφορα σταδια τοποθετησης α λα Village Cinemas!! :D:D







 

susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.565
Reaction score
5.120
Για τον φιλο Timaras που το ζητησε,τον ξεχασα για λιγο καιρο λογω υποχρεωσεων αλλα εδω ειναι οι εικονες που ζητησε στα διαφορα σταδια τοποθετησης α λα Village Cinemas!! :D:D







προσεχε της μυρωδιες απο το μαγειρεμα, πανε και καθονται σαν τον διαολο πανω στον προτζεκτορα,εχω και εγω το ιδιο προβλημα, το προσεξα οταν πηγα να τον ξεσκονισω και ειχε πανω αυτη τη λιγδα που βγαζει το τηγανι και απ' οταν αλλαξα προτζεκτορα τον σκεπαζω παντα οταν δεν λειτουργει!
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
προσεχε της μυρωδιες απο το μαγειρεμα, πανε και καθονται σαν τον διαολο πανω στον προτζεκτορα,εχω και εγω το ιδιο προβλημα, το προσεξα οταν πηγα να τον ξεσκονισω και ειχε πανω αυτη τη λιγδα που βγαζει το τηγανι και απ' οταν αλλαξα προτζεκτορα τον σκεπαζω παντα οταν δεν λειτουργει!
Να κάνετε κόμμα με τον @svellinis
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Να κάνετε κόμμα με τον @svellinis
Εαν ηθελες ομως να αγορασεις μεταχειρισμενο προβολεα δεν θα προτιμουσες να αγορασεις απο εναν "ψυχακια" σαν εμενα απο ενα ανετο που χαιρεται τα πραγματα του χωρις αγχος σαν εσενα ?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.604
Μηνύματα
2.867.549
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top