Lsound.eu αγορές SVS προϊόντων - Αύξηση τιμών



Μηνύματα
504
Reaction score
228
Νομίζω έχουν τσιμπήσει λίγο τις τιμές προς τα πάνω σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν ή κάνω λάθος? (εννοώ τις αρχικές τιμές χωρίς την έκπτωση)
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.377
Reaction score
79.474
:party:

Είμαι "Με το δάκτυλο στην σκανδάλη"!
[DOUBLEPOST=1447279948][/DOUBLEPOST]
Νομίζω έχουν τσιμπήσει λίγο τις τιμές προς τα πάνω σε σχέση με το πρόσφατο παρελθόν ή κάνω λάθος? (εννοώ τις αρχικές τιμές χωρίς την έκπτωση)
Ισχύει, αλλα όχι πολυ, λιγότερο απο 10%
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Τις έχουν ανεβάσει από το Μάιο, υστερα απο την μεγάλη αυξηση του δολλαρίου. Ειχαν στειλει newsletter δινωντας 1 μηνα διορία, σε οποιον θελει να αγοράσει. Και πάλι ειναι οι φθηνότεροι της Ευρώπης (λόγω των δωρεάν μεταφορικών).
[DOUBLEPOST=1447334956][/DOUBLEPOST]
:party:

Είμαι "Με το δάκτυλο στην σκανδάλη"!
[DOUBLEPOST=1447279948][/DOUBLEPOST]
Ισχύει, αλλα όχι πολυ, λιγότερο απο 10%
Τι θες να πάρεις; 2x PB13 Ultra να υποθέσω; Γλυτώνεις 440Ε!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.377
Reaction score
79.474
Τις έχουν ανεβάσει από το Μάιο, υστερα απο την μεγάλη αυξηση του δολλαρίου. Ειχαν στειλει newsletter δινωντας 1 μηνα διορία, σε οποιον θελει να αγοράσει. Και πάλι ειναι οι φθηνότεροι της Ευρώπης (λόγω των δωρεάν μεταφορικών).
[DOUBLEPOST=1447334956][/DOUBLEPOST]

Τι θες να πάρεις; 2x PB13 Ultra να υποθέσω; Γλυτώνεις 440Ε!
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ!!!!!...Αλλα οχι. :(

Ενα απλο SB-2000.

Θα το δουλεψω κανα χρονο μονο και μετα μαλλον θα το δωσω ή θα το παω στο δευτερο συστημα, γιατι μετα προγραμματιζω να παρω τα Kii Three. Και αυτα δεν τα πανε καλα με τα subwoofer, ολη η σχεδιαση τους ειναι βασισμενη σε ακυρωσεις χαμηλων. Οποτε τοτε θα παιζω χωρις sub.

Ειμαι πολυ λιγοτερο Home cinema, απο οτι μουσική, αντε μια δυο ταινιες το μηνα. Οποτε λεω να μην παω για τοσο σημαντική επενδυση σε sub.
 





Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.377
Reaction score
79.474
Κοιταξτε τι ηρθε και με βρηκε σημερα στο χειρουργείο
IMG_5769.JPG


My Precious!!!

images.jpeg


Οταν μου ειπαν πως ηρθε ενα μεγαλο κιβωτιο και με περιμενει στον προθαλαμο σκεφτηκα να παρατησω την εγχειρηση στη μεση και να τρεξω σπιτι (αλα "Εντιμότατοι φίλοι μου":lolsign:)


Συγκρατηθηκα... Και μετα ιατρειο μεχρι αργα.

Γυρισα σπιτι 10:30. Ελυσα με δυσκολία το ξεαμπαλαρισμα (οποιος εχει ανοιξει SVS sub κουτι ξερει), αποσυρση του παλιου mission, συνδεσεις. Antimode 8033 calibration, σταθμες...Πηγε 11:45

IMG_5772.jpg


Στη γωνία, δεν θελω nulls. Τα room modes τα δαμαζει το Antimode.

Αλλα τωρα πηγε αργα, και το βαλα σιγα σιγα...Jan Garbarek- Rites.

Αλλα ακομα και ετσι η διαφορα ειναι παραπανω απο αισθητη!!!
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.377
Reaction score
79.474
Μεγεια :)
Ευχαριστω!

Εσυ και ο SurfDrifter με μπριζωσατε με τις προσφατες SVS αγορες σας, οποτε ευχαριστω διπλά! Εγω το ανεβαλα συνεχεια. Ε , ηρθε και η προσφορα του Νοεμβριου και επεσα σαν ωριμο φρουτο :drinks:
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.377
Reaction score
79.474
Μεγειες!!

Για πες!!
Ευχαριστω πολυ!

Ακούω τώρα- εφυγαν όλοι απο το σπιτι και θα αργήσω ΛΙΓΟ :angel: να πάω στην κλινική...

Παντα λέω πως μου αρέσουν οι μεγάλες βελτιώσεις οταν κανω καποια κίνηση αναβάθμισης. Δεν ενδιαφερομαι για μικρες, αναπαισθητες βελτιωσεις τις οποιες ακουν μονο οι σουπερ εκπαιδευμενοι ακροατες αφου πρωτα καθαρισουν τα αυτια τους, κανουν ενα μηνα meditation και τεντωσουν τον αυχενα τους μεχρι να παθουν εξάρθρημα αυχενικης μοιρας.

Θελω να μπορω να ακουσω την διαφορά με τη μια σε απλη καθημερινη ακροαση καθως διαβαζω ενα βιβλιο και δεν προσεχω πολυ, να κανει ΜΠΑΜ ρε παιδι μου, να το ακουν ΟΛΟΙ, και η γυναικα και τα παιδια, καταλαβαίνεις?

Αλλιως δεν πληρωνω-δεν πληρωνω :fuckyou: τα ωραια μου λεφτα στο κυνηγι της λεπτομερειακης αναβαθμισης.

Ε λοιπον αυτο το SVS κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά συγκριτικά με το μισοπεθαμένο παλιό μου mission!!! Μεχρι τωρα το εχω δοκιμάσει μονο σε συμφωνική μουσική (με λίγα εφε)

MI0000977116.jpg


και εχω μείνει με το στόμα ανοιχτό! Ανεβάζει το συστημα σε τελείως αλλη κατηγορία!!!

Εντος των ημερών και ταινίες...
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
Ακούω τώρα- εφυγαν όλοι απο το σπιτι και θα αργήσω ΛΙΓΟ :angel: να πάω στην κλινική...
Έλα μωρέ που θέλουν και εγχειρήσεις... Έχουμε σοβαρότερα πράγματα. :D

Καλορίζικο! :drinks:
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Καλορίζικο και μεγειά και να το απολαύσεις, κλπ.!

Όταν διαβάζω τέτοια υπερ-θετικά σχόλια για τα svs ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εμένα δεν αρέσουν αυτά τα sub. Ή είμαι τελείως κουφός, ή τα δικά μου έχουν κάποιο θέμα ή αυτή η ακουστική κάνει περίεργα παιχνίδια.

Να ρωτήσω κάτι: το έχεις ακούσει να παίζει πάνω από 60 - 70 Hz; Αν ναι, ο ήχος του δεν είναι ένα δυσάρεστο βουητό;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
Όλοι τα έχουν ακούσει κάτω από 60-70Hz. :p

Προφανώς έχεις θέματα τοποθέτησης/χώρου.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.377
Reaction score
79.474
Καλορίζικο και μεγειά και να το απολαύσεις, κλπ.!

Όταν διαβάζω τέτοια υπερ-θετικά σχόλια για τα svs ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε εμένα δεν αρέσουν αυτά τα sub. Ή είμαι τελείως κουφός, ή τα δικά μου έχουν κάποιο θέμα ή αυτή η ακουστική κάνει περίεργα παιχνίδια.

Να ρωτήσω κάτι: το έχεις ακούσει να παίζει πάνω από 60 - 70 Hz; Αν ναι, ο ήχος του δεν είναι ένα δυσάρεστο βουητό;
Μαλλον θα φταει ο χωρος σου νομιζω και εγω...
Εγω παντως, οπως γραφω και παραπανω, παιζω με Antimode 8033, οποτε ειμαι ΟΚ απο τετοια
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.412
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top