Έκθεση HXOS EIKONA SHOW 2015


J

JORDANELLI

Guest
Εύχομαι το διήμερο της έκθεσης να είναι ωραίο και να περάσουμε όμορφα εστω και βλέποντας και ακούγοντας μόνο γιατί για αγορές δέν το συζητάμε.Αντε το πολύ μερικά δισκάκια......
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.998
Reaction score
8.045
Κάποια μικρή περίπτωση στο να ενδώσω, είναι ένα καλό, ποιοτικό, κυρίως αναλυτικό -αλλά όχι σκληρό, ταυτόχρονα όμως οικονομικό, ζευγάρι ηχείων.
Ζητάω πολλά???
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Κάποια μικρή περίπτωση στο να ενδώσω, είναι ένα καλό, ποιοτικό, κυρίως αναλυτικό -αλλά όχι σκληρό, ταυτόχρονα όμως οικονομικό, ζευγάρι ηχείων.
Ζητάω πολλά???
Έτσι όπως ρωτάς (= με τα δεδομένα που παρέχεις), δεν θα βρεθεί κάποιος να σου δώσει κατάλληλη απάντηση. Για παράδειγμα, θα ήταν καλύτερα εάν μας έλεγες:
1) Τι προϋπολογισμό διαθέτεις; Ο όρος "οικονομικό ζευγάρι ηχείων" για τον καθένα μας έχει διαφορετική ερμηνεία.
2) Θέλεις ηχεία δαπέδου ή βάσης;
3) Το εμβαδόν του χώρου που θα κληθούν να καλύψουν ηχητικά.

Υ.Γ.: Προς Moderators της κατηγορίας: Μήπως θα ήταν καλύτερα να μεταφερθεί το μήνυμα του Vakis2000 και το δικό μου σε νέο thread;
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.998
Reaction score
8.045
Λοιπόν, (εγώ φταίω βέβαια που είμαστε εκτός θέματος, και ζητώ συγνώμη):
Χώρος 3 Χ 4 με ψευδοροφή ύψος 3,2 περίπου.
Ηχεία προς αντικατάσταση klipsch rf 62II, (για τον χώρο μου σε κάποιες εγγραφές έντονο μπάσο και το γνωστό θέμα σχετικά με την σκληράδα).
Προτιμώ ηχεία δαπέδου, (κάπου είχα διαβάσει ότι τα βάσης είναι μόνο για ράφια και όχι να τοποθετούμε σε βάσεις διότι έτσι χάνουμε που χάνουμε τον χώρο από κάτω τους, γιατί να μην εφαρμόσουμε τουλάχιστον τους νόμους της φυσικής και να έχομε καλύτερη καμπίνα ?) . Γύρω στα 1500 ευρώ.
Εδώ υπάρχουν κάποιες φωτογραφίες από τον χώρο....
http://www.avsite.gr/forum/threads/Το-δικό-μου-Οικονομικό-Σύστημα.140516/
 
Last edited:

Μηνύματα
1.234
Reaction score
324
Για μένα άκουσε τα triangle color και πανέμορφα είναι και φοβερά μουσικό ήχο έχουν χωρίς να κουράζουν.
 

Μηνύματα
879
Reaction score
1.145
Προτιμώ ηχεία δαπέδου, (κάπου είχα διαβάσει ότι τα βάσης είναι μόνο για ράφια και όχι να τοποθετούμε σε βάσεις διότι έτσι χάνουμε που χάνουμε τον χώρο από κάτω τους, γιατί να μην εφαρμόσουμε τουλάχιστον τους νόμους της φυσικής και να έχομε καλύτερη καμπίνα ?)
Κώστας Κόγιας φυσικά
 






Μηνύματα
12.846
Reaction score
10.064
Θα έχει σακούλες στην έκθεση να βάλουμε τα φυλλάδια ή να φέρουμε από το σπίτι μας; :devilish:
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
οι τσάντες είναι μόνο για τους εκλεκτούς, εσύ να φέρεις από το σπίτι σου :p
 



gonis

Luger
Μηνύματα
4.220
Reaction score
11.498
παιδιά τιμές για το parking του ξενοδοχείου γνωρίζουμε?
Σωστή ερώτηση γιατί ειδικά στον παράδρομο της Συγγρου, πριν το ξενοδοχείο ανεβαίνοντας,σπάνε αυτοκίνητα.
Δεν ειναι το μοναδικό αλλα μου έχει τύχει φέτος σε εκπαίδευση που είχα στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
Οικονομικό πάρκινγκ ειναι σίγουρα δίπλα στα village.
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Δυστυχώς λόγω διαρρύθμισης του χώρου δεν θα ακούσουμε τελικά Dolby ATMOS :(
Γιώργο ποια μοντέλα Jvc υπάρχουν στην έκθεση;γενικά από προβoλείς ποιοι είναι σε επίδειξη;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.865.063
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top