Κατακλυσμός έξω.Πόσο ασφαλείς είναι οι συσκευές μας?



Μηνύματα
159
Reaction score
47
Εγώ έχω αυτό, το είχα πάρει το 2008 με 1200Ευρώ (έχει rack kit).
Έχω αλλάξει μπαταρίες το 2012, και έχω κάνει ένα σέρβις πέρισυ και θα κάνω και φέτος γιατί πάλι error βγάζει αλλά κρατάει το server και τα μηχανήματα χωρίς πρόβλημα για 20 λεπτά.
Με έχει σώσει άνετα καμια 10αριά φορές.
Χαλασμός να γίνεται έξω με αφήνει αδιάφορο :p
Το νέο μοντέλο σε μορφή tower έχει 862Ευρώ~
 


Μηνύματα
27.199
Reaction score
25.156
Αν δεν έχεις τελικούς ΑΒ που ρουφάνε ρεύμα με το καλαμάκι , μπορεί και να κάνει.
Αυτό που χρειάζεται είναι voltage regulator. Εγώ έχω 3 , 3KVA το καθένα , και έχω ρίξει επάνω το σύμπαν, τελικούς προ , πηγές, προβολέα , τα πάντα.
Ψάξε για KEBO , ΟΧΙ το παλιό σύστημα με το ρελέ , αλλά το νέο που είναι ελεγχόμενο απο υπολογιστή και αυξομειώνει την τάση εξόδου προοδευτικά. Εχει και η cosmodata.
 

Μηνύματα
20.122
Reaction score
14.485
Εγώ έχω αυτό, το είχα πάρει το 2008 με 1200Ευρώ
Με έχει σώσει άνετα καμια 10αριά φορές....
Χαλασμός να γίνεται έξω με αφήνει αδιάφορο :p
Μετα την διαφημιση των αγχολυτικών, διαβαζω παρακατω, δηλ. τα παραπανω, και σκέφτομαι: " Γουαου! Ποσα χρηματα ξοδεύονται σε αγχολυτικα!":)
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Αν δεν έχεις τελικούς ΑΒ που ρουφάνε ρεύμα με το καλαμάκι , μπορεί και να κάνει.
Αυτό που χρειάζεται είναι voltage regulator. Εγώ έχω 3 , 3KVA το καθένα , και έχω ρίξει επάνω το σύμπαν, τελικούς προ , πηγές, προβολέα , τα πάντα.
Ψάξε για KEBO , ΟΧΙ το παλιό σύστημα με το ρελέ , αλλά το νέο που είναι ελεγχόμενο απο υπολογιστή και αυξομειώνει την τάση εξόδου προοδευτικά. Εχει και η cosmodata.
αυτο ?
http://www.skroutz.gr/s/297451/Kebo-SDR-3000VA.html
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
' νταξει...Είστε άσχετοι.:o Τα seroxat ειναι αντικαταθλιπτικά ρε σεις όχι αγχολυτικά.:D Που ειναι κι αυτός ο τριανταφυλλένιος να σας πει.
Xfader, δεν το περίμενα ποτέ απο σένα τέτοιο λάθος:D
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
' νταξει...Είστε άσχετοι.:o Τα seroxat ειναι αντικαταθλιπτικά ρε σεις όχι αγχολυτικά.:D Που ειναι κι αυτός ο τριανταφυλλένιος να σας πει.
Xfader, δεν το περίμενα ποτέ απο σένα τέτοιο λάθος:D
Είναι ευρείας χρήσης. ;) Πολλά χρόνια στο κουρμπέτι... :D

Paroxetine (also known by the trade names Paxil and Seroxat, among others) is an antidepressant drug of the selective serotonin reuptake inhibitor (SSRI) type. Paroxetine is used to treat major depression, obsessive-compulsive disorder, panic disorder, social anxiety, posttraumatic stress disorder, generalized anxiety disorder and vasomotor symptoms (e.g. hot flashes and night sweats) associated with menopause[5][6] in adultoutpatients.
 


Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Είναι ευρείας χρήσης. ;) Πολλά χρόνια στο κουρμπέτι... :D
Κι εγώ πολλά χρονια, παρά πολλά στο κουρμπέτι που λες.
Τέλος πάντων για τα άγχη της στιγμής πάρτε Xanax :D
[DOUBLEPOST=1449427398][/DOUBLEPOST]
Καλως την. Ηρθε να διορθωσει.
Τα χεις δοκιμάσει;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
Το ένα είναι υποκατηγορια του αλλου. Αλλα λεγαμε...αλλα μαθαμε...:)
Να στο πω όπως το καταλαβαίνω εγώ: Αν δεν φτάνουν τα λεφτά σου να ολοκληρώσουν το shopping therapy που σε καλύπτει, το ρίχνεις στα φάρμακα που είναι και (πολύ) φτηνότερα. 8-)

Κι εγώ πολλά χρονια, παρά πολλά στο κουρμπέτι που λες.
Τέλος πάντων για τα άγχη της στιγμής πάρτε Xanax :D
Παλιά που ήμουν "χειρότερα" συμπλήρωνα με Xanax. Έχω πάνω από 10 χρόνια να ασχοληθώ πλέον.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ειμαι πολυ νεος στο σαιτ δεν γνωριζω κανεναν προσωπικα αλλα νομιζω πως η συζητηση για τετοια φαρμακα σε ανοιχτο θεμα ειναι ασοβαρη το λιγοτερο
Τωρα στο θεμα για το οποιο ανοιχτηκε η συζητηση
Υπαρχει καποιος αναμεςα στους χιλιαδες του φορουμ ο οποιος αντιμετωπισε προβλημα με πτωση τασης;πχ του καηκε καποιο μηχανημα;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
Ειμαι πολυ νεος στο σαιτ δεν γνωριζω κανεναν προσωπικα αλλα νομιζω πως η συζητηση για τετοια φαρμακα σε ανοιχτο θεμα ειναι ασοβαρη το λιγοτερο
Δεν κάνουμε προώθηση, προσωπικές εμπειρίες καταγράφουμε με μία δόση χιούμορ.
Να φοβάσαι περισσότερο αυτούς που νομίζουν ότι είναι καλά. Ή για να είμαστε στο θέμα, αυτούς που τους έχει χτυπήσει κεραυνός στο κεφάλι και δεν το παραδέχονται. :wink:
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Δεν κάνουμε προώθηση, προσωπικές εμπειρίες καταγράφουμε με μία δόση χιούμορ.
Να φοβάσαι περισσότερο αυτούς που νομίζουν ότι είναι καλά. Ή για να είμαστε στο θέμα, αυτούς που τους έχει χτυπήσει κεραυνός στο κεφάλι και δεν το παραδέχονται. :wink:
Δεν φοβαμαι καποιον ειπα κ εγω την αποψη μου :)
 

Μηνύματα
27.199
Reaction score
25.156
Το δικό μου γράφει στην πρόσοψη SDC 3000 VA αρα μάλλον είναι άλλο μοντέλο. Αυτό θέλεις , το δικό μου που ελέγχεται απο μικροεπεξεργαστή και αυξομειώνει τιν τάση προοδευτικά και όχι το άλλο που το κάνει απότομα με ρελέ.
[DOUBLEPOST=1449449040][/DOUBLEPOST]Παράείναι φτηνό , αυτό , το δικό μου το είχα πάρει στα 130e.
 

Μηνύματα
537
Reaction score
129
χαζυεοντας στο site της kebo βλεπω οτι εχει αρκετους τυπους με σερβομηχανισμο, πχ SDC, MVR, SAVR, MDR κλπ, ξερουμε αν εχουν καμια ουσιαστικη διαφορα στον τροπο λειτουργιας τους?
Ετσι προχειρα που τους κοιταω δεν βλεπω κατι.
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Το δικό μου γράφει στην πρόσοψη SDC 3000 VA αρα μάλλον είναι άλλο μοντέλο. Αυτό θέλεις , το δικό μου που ελέγχεται απο μικροεπεξεργαστή και αυξομειώνει τιν τάση προοδευτικά και όχι το άλλο που το κάνει απότομα με ρελέ.
[DOUBLEPOST=1449449040][/DOUBLEPOST]Παράείναι φτηνό , αυτό , το δικό μου το είχα πάρει στα 130e.
Οσοι έχουν SDC στο μοντέλο τους είναι με servo.
Οσοι έχουν SDR (είναι πιο φθηνοί) με ρελέ.

https://stokostos.gr/ilektrologika/statheropoihtes.html?limit=all
 

Μηνύματα
27.199
Reaction score
25.156
Παιδιά sorry, έχετε δίκιο, έχω δυο savr 3000va, και ένα sdc 3000va. Δεν είχα ψάξει το site , τα savr , είναι ότι καλύτερο.
[DOUBLEPOST=1449493737][/DOUBLEPOST]Και με ελεγχόμενη ακρίβεια 1% η 3%.
 
Last edited:


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.864.438
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top